Обсяг депозитного портфелю банків у національній валюті у 2018 році зріс на 10% до 539,7 млрд грн. При формуванні заощаджень українці надавали перевагу вкладам у національній валюті. Про це йдеться у попередніх даних «Грошово-кредитної статистики» за грудень 2018 року.
12 січня 2019, 16:45
Українці віддають перевагу гривні — регулятор
Депозити
- Обсяг гривневих депозитів населення у платоспроможних банках за рік збільшився на 14,5% до 268,9 млрд грн, в той час як в іноземній валюті — на 1,6% до 8,6 млрд дол. При цьому, у грудні зростання становило 4,3% та 1,8% відповідно.
Читайте також: Валюта більше не потрібна
- Обсяг гривневого депозитного портфелю за підсумками року українців перевищив докризовий рівень, який банківська система мала у 2013 році.
- Притоку коштів у вклади в національній валюті сприяли високі темпи зростання заробітної плати у 2018 році, більш привабливі процентні ставки за гривневими депозитами, ніж за валютними, а також помірна волатильність курсу гривні протягом року.
Оформи заявку і отримай бонус до депозиту
Обсяг коштів бізнесу у національній валюті у платоспроможних банках за рік збільшився на 5,9% до 270,1 млрд грн. Це також найвищий показник з докризового періоду. У грудні гривневий депозитний портфель бізнесу зріс на 16%.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 20
Щось у валюті, щось на депозиті, щось у бізнес вкладають чи освіту або подорожі.
Уже и не знаю чему верить!!!
Вот здесь дана инфографика «Кратких итогов работы банковской системы» — https://minfin.com.ua/2019/01/03/36131163/
Так там есть картинка, на которой написано, что «кошти бізнесу» — наоборот уменьшились за январь-ноябрь на 20,9млрд.грн или 8,2 %
Что из этих двух материалов — «лапша»?
Или может оба, а истина — посередине?
Саме тому гривневі збільшуються… Народ валюту тримає в 3 л банках а гривні на депо просто в банках:)
1) у кого гривна — хранят большинство в банке.
2) у кого валюта, хранят лишь 30-40% в банках, остальное в сейфах, ячейках, «нычках», заначках, дома на черный день и т.д.
Потому и дисбаланс, по валюте многие не видят выгоды из-за % и чтобы не показывать нажитое законно или противозаконного.
Операции с валютой требуют квалификации и можно потерять, как и, собственно, заработать. А если желание надежно сохранить, то гривна лучше.
Но есть нюанс. Сейчас как в случае 2014 года просто так выскочить из гривны под действием жажды наживы за счет риска не выйдет. Депозиты в значительной мере на срок размещения заморожены. Потому лучше всего веером размещать в гривне, потрфелем небольших депозитов с разным сроком экспирации. Дабы, если что, то постепенно выходить, по мере экспираций в валюту. Но это экстренный вариант, повторюсь — запас между инфляцией и ставками существенен, лучше не дергаться и сидеть в гривне. Если и будет шухер, то врядле потери будут существенными, а вот в валюте можно встрять существенно.
В Україні:
У 2014 році інфляція 24,9%
у 2015 році інфляція 43,3%
у 2016 році інфляція 12,4%
у 2017 році інфляція 13,7%
у 2018 році інфляція 9,8%
Я про инфляцию ничего не писал по сути. Вы работает как бот, который определил в семантике текста слово «инфляция» и ответил заранее припасенным текстом. Улучшайте алгоритм.