Поступова девальвація гривні триває, і це все більше нервує покупців і одночасно розохочує спекулянтів і експортерів. Перші просто заробляють гроші на валютних коливаннях курсу і самі його періодично розкручують. Другі — просто притримують валюту понад обов'язкових 50% продажів в надії на подальше зростання котирувань, чим ще більше розігрівають міжбанк. Під перебіг подій на торгах підлаштовується і готівковий ринок, де котирування за останні дні істотно підросли. Населення, як завжди, здригнулося і за кращою українською традицією, стало активніше скуповувати долар, що дорожчає, і це також створило певний тиск на курс.
Валютний ринок: чи можлива корекція курсу
Сьогодні до «напастей» останніх днів додасться і ще один дуже небезпечний для гривні фактор — стрімке зростання ліквідності в банківській системі. За вчора коррахунки банків злетіли одразу на рекордні 21,3 млрд гривень, і на ранок п'ятниці вони досягли рівня в 51,6 млрд. Це дає додатковий ресурс спекулянтам для розкачки курсу, тим більше, що ринок повний чутками про те, що останні злети котирувань цих днів пов'язані зі скупкою долара держбанками для подальшого перепродажу Нацбанку в ЗВР з метою підготовки до зовнішніх виплат лютого. Обсяг платежів України в цей період складе до 1,2 млрд доларів, і, схоже, НБУ почав готуватися до цього заздалегідь. Якщо це так (а ми впевнені, що — так), то попит на валюту збережеться і найближчим часом, а значить у спекулянтів з'явиться додатковий шанс заробити на розгойдування котирувань, і вони цим скористаються.
На користь гривні в такій ситуації відіграє тільки швидке наближення днів бюджетних проплат у клієнтів (друга декада січня) і необхідність проведення компаніями своїх господарських витрат, що призводить до зростання потреби в гривні і змушує експортерів активніше продавати валюту.
На 11 січня ми очікуємо обсяг операцій на торгах в межах 380-400 млн доларів при укладенні 430-510 угод і коридор по долару — в межах 28,18-28,30 гривень зі збереженням залежності тренду по курсу протягом дня від дій найбільших гравців і Нацбанку. Якщо держбанки перестануть скуповувати валюту під завдання НБУ, фактичний попит на валюту знизиться і це спрацює на користь невеликого зміцнення нацвалюти і призведе до корекції котирувань.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,90- 28,17 і продаж 28,25-28,35 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: покупка 28,06-28,12 гривень і продаж 28,23-28,30 гривень.
Про тенденції на торгах за 10 січня можна прочитати тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої респондентів щодо перспектив гривні на 11 січня залишаються негативними.
За офіційним курсом — 49% респондентів ще вірять в те, що долар буде нижче 28,25 гривень. Але вже 51% — впевнені в його закріпленні вище 28,26 гривень на довгий період.
За міжбанківським — ситуація трохи краща. 51% опитаних вважають, що долар буде нижче 28,25 гривень. 49% — вже впевнені в тому, що курс міжбанку надовго закріпився понад рівня в 28,26 гривень.
Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 23
Еще неделю назад меня в пятницу один человек здесь меня спросил, мой прогноз на следующую неделю. Я ответил рост до четверга, пятница должен разворот.
Пока так и есть, спекулянты только сильно раскрутили курс за 3 дня, сейчас ожидаемое легкое проседание и хороший тренд на дальнейший хороший оптимизм.
Доллар 28,10- 28,25
Евро 32,30-32,55
Рубль 0,4190-0,4220
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/118980/
Раз все так очевидною.
Рост остатков к нормальному уровню — не угроза, а нормализация.
Как и пару дней назад когда остатки были на уровне 30-35 млрд.грн — не спасли гривну.
Это технические перекосы, важно это понимать. начало нового года и этот фактор отваливается — как такой сейчас. Далее будет актуальный, в т.ч. с понедельника.
А кто говорит о Генералах и Мальдивах. У каждого своя версия.
Как по мне все проще.
Кто 28,30+, кто о цели 29.