Вівторок не особливо порадував любителів швидких розв'язок. Протистояння ситуативних курсових інтересів найбільших продавців та покупців валюти продовжилося і судячи по-всьому — остаточний момент істини настане лише завтра-післязавтра.
Вівторок на міжбанку: що відбувається і як довго буде дешевшати валюта
Основна частина компаній вже почала фінансувати свої бюджетні платежі і це дало певну підтримку гривні. Нацвалюта, як і раніше, в дефіциті і це не давало можливості експортерам суттєво поборотися за курс, а а спроби спекулянтів розгойдати курс швидко вперлися в обсяг попиту.
Покупці валюти не особливо «повелися» на ранкову спробу підтягти котирування і це змусило продавців стримати свої апетити при встановленні цени її продажу.
Відчувається, що значна частина ліквідності (навіть з урахуванням зростання коррахунків банків на ранок вівторка до 66,5 млрд гривень) сконцентрована на дуже невеликій кількості учасників торгів (за нашими спостереженнями це держбанки, найбільші «дочки» іноземців, ПУМБ і ще декілька фінустанов з українським капіталом). Всі ці банки обмежені в своїх можливостях гри на валютному ринку обсягами своєї валютної позиції та клієнтськими заявками. А пріоритетом для клієнтів сьогодні були розрахунки з бюджетом.
НБУ теж не особливо «світився» на торгах вівторка. Таким чином, сформувався ситуативний надлишок пропозиції валюти, що частково знизило котирування. В цілому, за день долар подешевшав з 27,87 / 27,92 гривень до 27,77 / 27,80.
Багато компаній-покупців, що вже розрахувалися з боргами перед державою - спостерігають за зміцненням позицій гривні та не поспішають скуповувати валюту, вичікуючи мінімальні котирування по долару та євро.
Але в найближчі дні їм доведеться закривати свої контракти в зв'язку з наближенням різдвяних свят в Європі і США, що загрожує «мертвим сезоном» на міжнародних ринках. За нашими розрахунками такі «покупці зі сталевими нервами» вийдуть на торги не пізніше четверга, що змінить співвідношення попиту і пропозиції на міжбанку в цей період та частково підтягне валютні котирування.
Хід торгів:
У перші декілька хвилин сесії спекулянти спробували потягнути котирування вгору, але дуже швидко натрапили на небажання ринку й були змушені відступити. Тому з ранкових декларативних 27,87 / 27,92 гривень за долар вже на 11 годину курс просів до 27,82 / 27,85 гривень і закріпився на цьому рівні майже до 12:00.
Після 12 годин попит короткочасно зріс і на обід ринок пішов з рівнем 27,83 / 27,855 гривень за долар. До 14 години — на поодиноких операціях і затихаючому ринку — пропозиція знову перевищувала попит, що відбилося на котируваннях. На 14:00 курс впав до 27,81 / 27,835 гривень, на 15 годин — до 27,78 / 27,805 гривень і на момент завершення сесії — до 27,77 / 27,80.
Спекулянти не змогли розхитати ринок в перші хвилини торгів і решту часу працювали лише у форматі «в дві сторони».
Головні події 18 грудня на міжбанку:
1. Просідання котирувань долара з ранкових 27,87 / 27,92 гривень до 27,77 / 27,80 на кінець сесії;
2. НБУ не виходив на торги в більш публічному форматі аукціону;
3. Довідковий курс Нацбанку на 12 годин становив 27,8600 гривень за долар, а офіційний на 19 грудня оголошено НБУ на рівні 27,847943.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 37
1. Ликвидность 66,5 млрд.грн, казалось бы «космос», но нет — гривна всем нужна. Ранее писали о выходе с Украины нерезов, так что это за странная «гривна» такая?
2. Многие думали что курс будет плавно расти до конца недели, а он наоборот Два дня — супер результат.
3. На самом деле сегодня были активны все, в т.ч. импортеры Энергоносителей, они спешат и далее пока такой ценник на Нефть в мире.
4. Следующая неделя — уже будет спад активности, особенно импортеры скорее приутихнут. А экспортеры — врядли. Ждем чудеса далее?!
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/118582/
В результаті курс гривні на кінець січня 2019 року може скласти 28,5-29,1 грн/дол
И да, в Украине закончилась соль, теперь будет нечем платить в маршрутках?)
Експорт та імпорт України — так було завжди.
https://index.minfin.com.ua/ua/economy/gdp/eximp/
Добре що вирвалися від дружби з росією…
За перше півріччя цього року Україна експортувала до ЄС товарів і послуг на 11 млрд 200 млн доларів.
Це надійний ринок, який нам ніхто не закриє. А Росія нехай сидить зі своїм ембарго…
Тим більше якщо прийде коса, то курс в 28,1 буде тільки мрією (особиста думка).
Це рекорд останнього часу, вже і не пригадую коли було більше.
Короткосткострокові — задоволені під (знову ж) рекордні 20,5%!
От тільки МВФ мовчить, нема навіть натяку від них, що питання про нову программу кредитування і транш Україні розлядається сьогодні…
Короткосткострокові — задоволені під (знову ж) рекордні 20,5%!» — мне стыдно вам напоминать, что в 2009 были ОВГЗ под 29,5%)
Это может быть классической схемой финансирования дефицита бюджета при помощи НБУ: банки под залог ОВГЗ берут рефинансирование в НБУ под 20%, за которое покупаются новые ОВГЗ под 20,5%. Казначеи банков зарабатывают 0,5 п.п. маржи, а дальнейшее погашение рефинансирования происходит за счет погашения коротких ОВГЗ или из других источников, по которым банки получат ликвидность к моменту необходимости оплаты рефинансирования. Список получателей рефинансирования станет понятен из отчетности банков на 1 января.
Лоты ОВГЗ сроком на 77, 91 и 105 дней выкупали по одному банку (это мог быть один и тот же банк), тогда как 98-дневные бумаги были куплены по 21 заявке.
Завтра, 19 декабря, Минфин должен погасить 4-месячные ОВГЗ на 3,755 млрд грн, которые он привлекал под 18% годовых.
Як повідомила прес-служба банку, відповідне рішення було ухвалено задля сприяння реалізації реформ у банківській системі, сфері протидії корупції, сільськогосподарських земель, пенсійного забезпечення, субсидій на житлово-комунальні послуги та охорони здоров'я.
«Гарантія на 750 млн доларів, як очікується, допоможе Україні залучити в бюджет на міжнародних ринках близько 1 млрд доларів», – йдеться у повідомленні
https://zaxid.net/svitoviy_bank_nadav_ukrayini_finansovi_garantiyi_na_750_mln_dolariv_n1472203