Цієї п'ятниці ситуація на валютному ринку залишиться досить напруженою і різноплановою.
Валютний ринок в п'ятницю: чому курс лихоманитиме
З одного боку — облікова ставка збережена, коррахунки банків вже не додають стресу учасникам торгів і вчорашній відкат котирувань на кінець дня - досить позитивний сигнал для клієнтів, що по курсу великих змін не буде.
З іншого — наближається період бюджетних платежів (що зазвичай зміцнює позиції гривні), але при цьому вже не за горами і кінець року (компанії поспішатимуть закрити свої операції з валютою найближчим часом, що збільшить на неї попит).
Крім цього, частина нерезидентів, які «гралися» з нашими ОВДП - тепер розуміють розклад на ресурсному ринку (після вчорашнього рішення регулятора про збереження облікової ставки на рівні 18% річних) — і будуть приймати рішення про подальше розміщення / нерозміщення нових ресурсів в цей фінансовий інструмент або виведення цих коштів після погашення ОВДП за кордон.
Всі ці фактори дуже різновекторно впливатимуть на поведінку учасників міжбанку, що відіб'ється на курсі.
Ми очікуємо сьогодні розширення курсових коливань з періодичними спробами розгойдати міжбанк за рахунок дій окремих спекулянтів та найбільших гравців.
На спекулятивну розкачку ринку спрацює і ситуація на міжнародних ринках по парі євро / долар, де за останні дві години стався несподіваний обвал євровалюти і на момент написання статті долар штурмує психологічний поріг в 1,13 та періодично йде нижче за цю позначку до мети в 1,1290.
Для наших громадян, які традиційно побоюються за свої заощадження і зберігають частину коштів у валюті на очікуваннях чергової девальвації гривні - ми, як і раніше , рекомендуємо в цей період наступну пропорцію при розміщенні коштів у банках на термін до 1 року: депозити в гривні — до 65-70%, в доларі — до 20-25% і в євро — до 10%. Для збільшення доходу по цих вкладеннях ми вважаємо корисним застосування механізму акцій від «Мінфіну» в форматі «Бонуса до депозиту», що дозволяє досить серйозно на цьому заробити вкладникам банків. Детальніше про те, як додатково збільшити дохід від своїх вкладень в банки Ви можете прочитати тут.
На п'ятницю «Мінфін» прогнозує деяке зниження обсягу операцій за рахунок ефекту кінця робочого тижня — до 390-410 млн доларів при здійсненні до 430-510 угод. Коридор по долару ми припускаємо в межах 27,75-27,90 гривень з періодичними спробами спекулятивних розгойдувань курсу.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,60- 27,90 і продаж 27,94-28,05 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,85-27,9050 гривень та продаж 27,95-28,03 гривень.
Про тенденції на торгах за 13 грудня можна прочитати тут, а графік котирувань долара, євро і рубля — подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку
Настрої наших респондентів щодо перспектив гривні залишаються позитивними для нацвалюти, але число оптимістів продовжує падати.
За офіційним курсом — 63% (вчора було 70%) респондентів вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. Вже 37% — не виключають його повернення до рівнів понад 28,01 гривні найближчим часом.
За міжбанківським курсом — 58% (було 60%) вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. 42% — впевнені в його швидкому поверненні до позначки понад 28,01 гривні.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 44
Доллар 27,78-27,89
Евро 31,40-31,67
Рубль 0,4163-0,4212
На самом деле евро держится на уровне 31,50, доллар на 27,80-27,85.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/118582/
Примерно уровень 27,90 доступен. 27,85 — редкость.
https://minfin.com.ua/currency/banks/usd/
Как и вчера вверх, а потом в низ резкий.
Чистая спекуляция:)
Нужно Брать четко годы, Начало 2017 и конец, а также 2018 год 01.01 и 31.12.
Это произошло, после того как Трамп в конце прошлого года подписал законопроект, предусматривающий снижение ставки налога на прибыль корпораций с 35% до 21%.
А НБУ у нас красавчеги!:)
«Посадить трех друзей» (с)
лучший не лучший, если он нарушает закон — он приступник, лучшим другом он может и остаться, но оправдывать его перед законом за то что он лучший друк, то уже кумовство и коррупция
Лукашенко обвинил Россию в попытке поглотить Беларусь в обмен на нефть
Под предлогом «глубокой интеграции» Россия хочет инкорпорировать Беларусь в состав России.
Об этом президент Беларуси Александр Лукашенко заявил на пресс-конференции для российских СМИ, передает БизнесЦензор со ссылкой на Интерфакс. «Я понимаю эти намеки: получите нефть, но давайте разрушайте страну и вступайте в состав России», – заявил Лукашенко.
«Я всегда задаю вопрос: такие вещи во имя чего делаются? Вы подумали о последствиях? Как на это посмотрят в нашей и вашей стране, и международное сообщество? Не мытьем, так катаньем инкорпорируют страну в состав другой страны», – добавил президент Беларуси.
По словам Лукашенко, идея инкорпорации поступает из Москвы под видом «глубокой интеграции».
«Нам говорят – маневр (компенсация за налоговый маневр, – ред.) будет, когда будет, как некоторые говорят, более глубокая интеграция. А некоторые прямо говорят – мы готовы, чтобы вы шестью областями вошли в состав Российской Федерации», – рассказал Лукашенко.Комментируя возобновление дискуссии о едином эмиссионном центре и валютном союзе, президент заявил, что «это значит создавать союз с крыши, а не с фундамента».«Тогда (в начале 2000-х годов, – ред.) не нужен был этот союз, который прописан в договоре.
https://biz.censor.net.ua/news/3102375/lukashenko_obvinil_rossiyu_v_popytke_poglotit_belar
А росія тільки використовує інших для своїх імперських замашок…