В Україні хочуть знизити податок на доходи фізосіб, що стягується з доходів від здачі в оренду нерухомого майна — з 18% до 5% (фізосіб-підприємців це не торкнеться). Про це повідомив президент АСНУ Юрій Піта, пише ubr.ua.
В Україні хочуть втричі знизити податок з оренди квартир
Що це означає?
- Зменшення податкової ставки пропонується провести за аналогією з податком при продажу нерухомості: за цими угодами ПДФО стягується не в розмірі 18%, а 5% -вою ставкою.
- Господарі нерухомості продовжать платити без змін - військовий збір, тобто загальне оподаткування повинно проводитися за ставкою 6,5%.
Інвестиція в нерухомість. Об'єкти Київміськбуду
Експерти вважають, що це підштовхне людей до реальної сплати ПДФО з цього виду діяльності. Зараз господарі житла всіма правдами і неправдами ухиляються від цього.
«Ми вважаємо, що такий підхід дійсно виведе ринок з тіні і дозволить більш ефективно наповнювати бюджет. На сьогоднішній день нинішня ставка несе податкове навантаження, і власники не готові платити такі податки», — зазначив Піта.
За різними оцінками, податки з орендних доходів на поточний момент платить від 70% до 80% господарів житла, що займаються цим бізнесом.
Читайте також: У Києві оренда квартир підскочила на 19%
Інвестиції в нерухомість
Інвестиції в нерухомість залишаються однією з головних альтернатив депозитам. Вкладаючи заощадження в квадратні метри, українці сподіваються не тільки їх захистити від знецінення, а й заробити.
Варіанти інвестицій:
Перший варіант інвестування — купівля квартири на ранніх етапах будівництва, щоб заробити на її перепродажі в подальшому. Ця популярна в 2006-2008 роках схема і зараз обіцяє прибуток.
Другий варіант — покупка квартири для подальшої здачі в оренду. Він підходить для житла, розташованого в віддалених, але перспективних районах.
Третій варіант інвестування — купівля з метою здачі в оренду квартири в будинку старого житлового фонду. Тут точно можна не розраховувати на вигідний перепродаж через 5-7 років.
Коментарі - 37
Очень смешно. Попробуйте найти хотя бы одного человека в Одессе
в Киеве пусть тоже попробуют найти таких
Оптимисты те. кто эти цифры писал
И это правильно. Давайте по немногу начинать платить на уровне единщиков
Не толчЕк, а толчОк.
А-аналитик, А-азбука.
А потом будет как всегда 5% и со временем добавят +1,5% на войну и + 820грн ЕСВ + сертификацию жилья на безопасность 2% + 2% пожарникам и т.д.
Поэтому лучше сам почитайте различные энциклопедии.
Головною ознакою податку як платіжу є ПРИМУС(примушування), тоді як головною ознакою страхового внеску як платіжу є ДОБРОВІЛЬНІСТЬ, а не «невідплатність».
І у цьому полягає їх головна відмінність — у протилежності головних ознак.
Тобто, обоє є платіж,але один — ПРИМУСОВИЙ, а другий — ДОБРОВІЛЬНІЙ.
Станьте например «наёмным работником», и тогда не будете плательщиком, а — застрахованным.
Давайте вы станьте предпринимателем и попробуете не платить ЕСВ (исковой давности по нему нет) и посмотрим как долго вы сможете проработать имея наемных сотрудников и даже без них.
Принудя вас (физическое лицо) платить и еще штрафов навешают (20%) и пеню 0,1% за каждый день просрочки. Или для вас ФЛП это не люди?
Я объяснил человеку чем отличается страховой взнос от налога, а не защищаю систему.
Люди — это физические лица, а ФЛП — это уже субъект предпринимательской деятельности, поэтому они относятся к другой категории права и соответственно обязанностей.
Може ще скажете що саме юридичні особи мають взагалі якусь ВОЛЮ, а не люди — фізичні особи?