У вівторок на валютному ринку ситуація залишиться дуже складною.
Валютний курс: Паніка зростає. Що далі
Курс з самого ранку знову починають спекулятивно розігрівати і настає «момент істини». НБУ вже весь вчорашній день заявляв про те, що ситуація в банківському секторі залишається стабільною і контрольованою, незважаючи на введення воєнного стану.
Після відомих подій у Верховній Раді пізно ввечері остаточно стало відомо, що воно вводиться на 30 днів і в 10 областях.
Таким чином, банки, що працюють в цих регіонах в будь-якому випадку зіткнуться з посиленим попитом з боку населення і бізнесу як на валюту, так і на якісні та повноцінні банківські послуги. Так вже повелося, що будь-яка паніка або загострення ситуації (а воєнний стан - в будь-якому випадку дуже серйозний крок з боку влади) — призводить в нашій країні до зростання попиту на валюту і забирання частини коштів з банківських рахунків.
Якщо фінустанови зараз витримають це спекулятивний натиск і ажіотаж, то зазвичай на 3-4 день паніка зменшується та ситуація швидко стабілізується. Якщо ж починаються збої, затримки повернень і т.д. — маховик ажіотажного попиту розкручується до нових рівнів і триває досить довго.
Тому принципово важливо зараз погасити навіть щонайменші прояви паніки в фінансовому середовищі тих регіонів, де вводиться воєнний стан і не допустити розгулу спекулянтів по курсу.
На котирування та поведінку учасників ринку звичайно зараз впливає і економічні та календарні моменти — наближення кінця місяця, виплати відшкодувань ПДВ експортерам та істотний обсяг ліквідності в системі — але основне — політичний фактор.
Дуже б хотілося, щоб НБУ не допускав помилок 2014 та 2015 років, коли при несвоєчасному входженні в ринок з продажем валюти — він просто постійно наздоганяв потяг в частині валютних котирувань і таким чином було завдано величезної шкоди і без того слабкій економіці, так і громадянам. А виграли від цього тільки спекулянти.
Хочеться, щоб зараз НБУ і банки спрацювали професійно і відразу ж придавили найменші спекулятивні спроби підірвати курс. Інструменти у Нацбанку усі для цього є і ситуація вимагає жорсткої позиції регулятора в питанні валютної лихоманки найближчих днів. Тим більше, що вчора вже готівковий ринок піддався панічним настроям і багато обмінники ставили котирування продажу в межах до 29,50 гривень, що є явною спекулятивною грою «на підвищення».
За нашими розрахунками обсяги операцій у вівторок складуть 430-450 млн доларів при здійсненні до 620 угод. Спекулятивні атаки на гривню триватимуть та явно потрібне втручання регулятора з публічною формою інтервенцій (це дає більший психологічний ефект для ринку і клієнтів) з продажу долара на торгах.
З урахуванням, ранкового ажіотажу на міжбанку, вміло розігрітого спекулянтами — «Мінфін» прогнозує на сьогодні курс долара в межах коридору 28,05-28,25 гривень з активними спробами розгойдати його протягом сесії. Решта буде залежати від злагодженості роботи банків і фінкомпаній для погашення панічних настроїв в 10 областях, де вводиться воєнний стан і оперативності дій Нацбанку щодо своєчасних виходів на торги з інтервенціями. В даний час паніку і ажіотаж треба притискати відразу, поки маховик ситуативно підігрітого попиту не розгойдав курс.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,90- 28,25 і продаж 28,60-29,50 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,20-28,50 гривень та продаж 28,70-29,50 гривень.
Про тенденції на торгах за 26 листопада можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю — відстежити тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої наших респондентів щодо перспектив гривні поки залишаються досить позитивними для гривні, але опитані стрімко знижують довіру до нацвалюти. Позначається паніка і невизначеність сітуаіціі.
За офіційним курсом — 43% (вчора було 77%) респондентів поки вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. Але вже 57% очікують його повернення до рівня значно вище 28,01 гривні найближчим часом.
За міжбанківським — 48% (вчора було ще 76%) респондентів вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. 52% вже впевнені в його значному зростанні понад позначки в 28,01 гривню.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 90
Есть 2 категории:
— граждане, которым страшно за свое положение, которые чувствуют себя заложниками в этом гос.Титанике, и пытаются хоть как-то защитить себя от собственных вождей (см. ниже).
— властная верхушка, которая пытается манипулировать населением, создавая искусственные «загострення», дабы удержаться у властного корыта — любой ценой. Тем паче, что эту цену будет платить население, а не они, не их семьи, дети, внуки…
Средняя продажа: 28,40 грн
На покупку 53 заявки
На продажу 87 заявок
Покупают 1 837 899 $
Продают 2 504 552 $
Наличный курс таит на глазах. Не долго музыка играла. Мало дураков клюнуло, хотя в регионах «меняйлы» еще будут сказки рассказывать.
А я буду постоянно свободную гривну конвертировать в доллары (в краткосрочной перспективе можно и потерять немного, когда курс укрепляется, но в среднесрочной (а тем более в долгосрочной) выиграет тот кто покупает валюту).
Вы еще не забыли курс гривны 2 к 1дол ???
Тогда было точно так же… олени, паника, все прекрасно и т.д.
Правда. то, что туда входят экономически важные регионы — Харьков, Одесса, Запорожье — существенно меняет ситуацию.
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc34?id=&pf3511=65008&pf35401=470391
Парламентарі розглянули відповідний законопроект авторства президента Петра Порошенка у відкритому режимі.
Під час голосування текст доопрацьованого законопроекту не було опубліковано і з'явився в картці законопроекту через деякий час.
Как юрист, показываю на пальцах:
Закон про правовой режим военного положения
ст.2. Правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, цей Закон та указ Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, затверджений Верховною Радою України.
Идем дальше — и смотрим что утвердила ВРУ — w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65008
Там специально есть список всех документов — читайте самый нижний, то есть окончательную версию.
«на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України „Про правовий режим воєнного стану“ п о с т а н о в л я ю:
1. Ввести в Україні воєнний стан із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року.»
Окончательную версию с обновлёнными датами увидим, когда текст Закона будет опубликован на сайте рады. Урядовый Курьер тут не при чём — это нормативка Кабмина тут официально публикуется, а не законы
Нечего читать зрадоСМИ
https://www.unian.net/politics/10354050-uryadovyy-kurer-oshibochno-opublikoval-ukaz-poroshenko-o-voennom-polozhenii-na-60-sutok.html
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/politics/10355415-uryadoviy-kur-yer-opublikuvav-ukaz-pro-voyenniy-stan.html
І транш буде… Не хвилюємось:)
Думка про те, що до післявиборчої стабілізації не дадуть, слушна.
Чекаємо на транш…
Евро 31.63-31.95
Рубль 0.4180-0.4238
Банки по наличному включили большой спред по доллару 28.00-29.00
Хотят временно заработать
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/118109/
Спасибо Минфин за трезвый анализ!
Многие успели продать обменникам по курсу 28.50.
Сейчас по многим обменникам и банкам курс 28,00-29,00, но есть и те кто выставил разницу в 50-60 коп, т.е. 28,00-28,60. Многие хотят заработать, все увидели что никто не спешит покупать доллар или Евро. В банкоматах никто не снимает.
Паника больше в некоторых областях, люди зачастую сами себе делают проблемы, скоро я думаю все утихнет.
Те сейчас «радуются».
По факту, 27.11 курс был на межбанке на продажу 28.15, а сегодня на закрытии 28.07. Небольшое даже укрепление есть неделю спустя.
фразу «через недельку поговорим» Teaoplot
27 листопада 2018, 15:37 я тоже перекрутил?
А где паника и курс по 29-30-32?!
Не долго музыка играла!