У понеділок на ситуацію на валютному ринку буде впливати два основні чинники:
Понеділок на валютному ринку: бюджетні проплати та дії НБУ
1) Пік податкових платежів у клієнтів та зниження ліквідності в банківській системі. Компанії мають гостру потребу в гривні для бюджетних розрахунків з державою, що простимулює їх активність з продажу валюти. Основний упор фінансові директори сьогодні будуть робити саме на свої податкові операції і більшості з них буде просто не до зовнішньоекономічних контрактів.
Проблеми з гривнею відчувають як експортери, так і імпортрери, що знижує тиск на валютний ринок і спрацює на користь гривні. Тим більше, що коррахунки банків на ранок понеділка впали відразу на 4,8 млрд гривень - до 50,4 млрд. Це скорочує можливості для спекулятивного розгойдування курсу і формує певний гривневий голод у банків та клієнтів;
2) Поведінка готівкового ринку і дії НБУ. В обмінниках триває поступове зниження котирувань при виставленні невеликого спреда. Це говорить про те, що власники обмінників не бачать особливих валютних ризиків найближчим часом і працюють в основному «з обороту». Як і в кінці минулого тижня - ситуація на готівковому ринку працює на зміцнення гривні, що відбивається і на безготівковому курсі.
З НБУ складніше ... Він все ж таки не може повністю «вгадати» з обсягами викупу надлишків валюти на торгах і в кінці минулого тижня навіть дещо перестарався, чим втримав долар від подальшого падіння і більш того - частково навіть розгорнув ринок.
Якщо Нацбанк продовжить активно вигрібати валюту на міжбанку, то це може психологічно соориентувати клієнтів і банки на завершення періоду зміцнення гривні. Якщо ж скупка долара буде відбуватися в таких обсягах, щоб підтримувати незначний надлишок пропозиції - це продовжить тенденцію на зміцнення нацвалюти.
«Мінфін» прогнозує на сьогодні курс долара в межах коридору 27,70-27,85 гривень. Обсяги операцій збільшаться за рахунок ефекту днів бюджетних розрахунків і складуть до 460-520 млн доларів при здійсненні до 570-620 угод.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,70- 27,85 і продаж 27,89-28,10 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,90-27,93 гривень та продаж 27,97-28,07 гривень.
Про тенденції на торгах за 16 листопада можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - відстежити тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої наших респондентів щодо перспектив гривні залишаються позитивними, хоча оптимізму поменшало.
За офіційним курсом - 84% (в п'ятницю було 98%) вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. 16% - ще впевнені в його поверненні до рівня понад 28,01 гривні найближчим часом.
За міжбанківським без особливих змін - 85% (було 87%) вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. 15% респондентів поки готові до повернення котирувань вище 28,01 гривні.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 17
Евро 31,56-31,85
Рубль 0,4188-0,4240
Нбу я думаю будет рулить ситуацией. Сегодня и завтра ситуация полностью на стороне гривны.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/118109/
Ось що важливо… Продавці хочуть продати… а покупці маючи вибір не спішать:) Гривня рулить а не валюта:)
Казначеи не исключают его выхода в Matching с анонимными приобретениями.
Что значит «работать с оборота»?
Спасибо.
Goldman Sachs пересмотрел прогноз для иены и теперь ждет роста японской валюты, а также укрепления латиноамериканских валют, шведской кроны, канадского, австралийского, новозеландского долларов и израильского шекеля, сообщает Reuters.