У четвер, 15 листопада, відбувся хардфорк в мережі Bitcoin Cash, який розділив четверту за розміром криптовалютну мережу на дві конкуруючі версії, поки іменовані по їх головним програмним клієнтам — Bitcoin ABC (BCHABC) і Bitcoin SV (BCHSV), пише coinspot.
У мережі Bitcoin Cash відбувся хардфорк
Мережа Bitcoin Cash оновилася коли ланцюги BCHABC і BCHSV розділилися на блоці 556767. Bitcoin.com намайнив перші два блоки згідно з правилами BCHABC — вузли SV відзначили їх як інвалідні, в той час як BCHSV ще належить відмайнити свій перший дивергентний блок.
Напередодні хардфорка BCHABC, чий оновлений клієнт активізує функції на «офіційній» дорожній карті Bitcoin Cash, мав критичну перевагу — економічно і в сенсі підтримки спільноти. Майже три чверті всіх операторів вузлів вибрали ABC, і тільки 8% — SV.
Аналогічним чином, ф'ючерсні ринки напередодні форку оцінювали BCHABC в 320 доларів, тоді як BCHSV — лише в 80 доларів. Більше того, більшість компаній, що підтримують BCH, давали знати, що будуть (принаймні, в короткостроковій перспективі) включати в лістинг BCHABC під лейблом «bitcoin cash» з тікером «BCH».
Однак BCHSV — його головними прихильниками є Крейг Райт і мільярдер Кельвін Ейр — має переважаючий хешрейт: за хвилини до форку ця сторона імовірно контролювала 75% всієї потужності майнінгу BCH.
Прихильники SV відкрито заявили, що використовують свій переважаючий хешрейт для того, щоб атакувати BCHABC, ексклюзивно майня порожні блоки і реорганізовуючи його блокчейн до тих пір, поки його прихильники не капітулюють, і економічно ефективна більшість не перекинеться на бік SV.
Bitcoin.com, що належить Роджеру Віру, який недавно став на бік Bitcoin ABC, спробував відповісти тим, що тимчасово перемістив весь хешрейт в своєму майнінг-пулі на ланцюг BCHABC — включаючи хешрейт, який в даний час спрямований на біткоін (BTC).
Головний дослідник BitMEX Джонатан Бьер передбачив, що економічно ефективна більшість незабаром візьме гору, оскільки майнери швидше відмовляться від ланцюга BCHSV, ніж будуть невизначено довго майнити собі в збиток.
Провідний розробник Bitcoin ABC Аморі Сеше відмовився змінювати алгоритм хешування PoW, на якому функціонує BCH, як «крайній засіб», щоб захистити ланцюг ABC, якщо підтримувані SV майнери успішно перенесуть атаку на свою мережу.
Коментарі - 13
И конечно без персональной крипты не обойтись каждому ФОПу и владельцу частной компании.
Чем больше разнообразной крипты — тем веселее.
Для примера берём Национальный университет «Киево-Могилянская академия».
Предположим, что ректор принял решение об эмиссии криптовалюты в количестве сто миллионов единиц,
одну единицу он назвал «КиевМогилаКоин»,
а одну тысячную — «студиоз».
Затем по только известному ему алгоритму (5% оставил себе, 2% ВУЗу, 2% «на верх», 1% любовнице), всю остальную крипту отдал на факультеты. Факультеты быстренько разделили крипту между кафедрами, не обделив и себя, а кафедры между преподами, тоже не забыв о себе.
Затем ректор посовещался с коллегами и принял решение, что сдать зачёт на «зачтено» стоит один «студиоз»,
экзамен на тройку — два «студиоза» и так далее.
За пару недель до сессии ушлые преподы на одной из криптобирж выставят на продажу несколько десятков лотов со своими «студиозами», предлагая купить их по сто баксов за один «студиоз» и ни центом дешевле.
В ВУЗе всегда найдётся несколько шалопаев с деньгами и стойким нежеланием учиться. Вот они и будут приобретать на криптобирже эти самые «студиозы», чтобы при предоставлении зачётки для проставления оценки перебросить со своего крипто кошелька на криптокошелёк препода один или парочку «студиозов» в качестве оплаты за оценку на экзамене.
Через некоторое время «КиевМогилаКоин» будет котироваться на всех криптобиржах не дешевле ста тысяч баксов за единицу. :-)