Цього понеділка на валютному ринку знову буде ненудно. Мотиваторами поведінки учасників торгів будуть три основні чинники:
Валютний ринок: чи може долар впасти на міжбанку і як надовго
1) Продовження купівлі валюти «дочками» іноземних компаній для репатріації дивідендів. Вони залишаться одними з ключових покупців валюти та за рахунок їх одночасного виходу на торги - тиск на курс може періодично зростати;
2) Рівень ліквідності в банківській системі і курсові завдання великих гравців. Угоди та ситуативні завдання з купівлі/продажу валюти першої двадцятки компаній країни продовжать залишатися головним фактором при формуванні тренда на міжбанку.
Оскільки сьогодні понеділок і багато великих гравців розміщували свої гривневі залишки на короткострокових депозитах в банках - вони тільки сьогодні переведуть ці ресурси для купівлі валюти на окремі рахунки в своїх банках. Тому цей відкладений попит на неї вийде на ринок тільки завтра.
У експортерів ж сьогодні триватимуть виплати зарплати персоналу за жовтень та інші господарські операції початку місяця (авансові платежі по оренді, оплата сировини та матеріалів і т.д.), що призведе до зростання пропозиції валюти на фоні досить стриманого попиту.
Коррахунки банків залишаються на досить прийнятному рівні (50,2 млрд гривень) без особливого гривневого надлишку. Це дозволяє фінустановам виконувати всі необхідні операції, підтримувати нормативи НБУ і в той же час не створює особливого тиску на валютному міжбанку. Спекулянти сьогодні обмежаться роботою «в дві сторони» без особливої гри «на підвищення» або «на пониження». Більш того, в разі ситуативного надлишку долара - він буде викуплений Нацбанком, що за нашими розрахунками не дасть курсу просісти нижче рівня в 28 гривень. Виходити на торги НБУ буде через «тихий» Matching;
3) На цьому тижні фінансисти чекають погашення чергових великих обсягів ОВДП і частина з них знаходиться у власності іноземців. Це може спрацювати проти гривні у середині тижня, коли отримавши гривню від погашення облігацій - частина нерезидентів захоче купити валюту.Така перспектива психологічно стимулюватиме деяких продавців на притримування валюти до середини тижня в надії її подальшого продажу дорожче, що буде працювати проти гривні.
Ці три чинники працюватиме різноспрямовано протягом сьогоднішніх та завтрашніх торгів, що дає нам підставу припускати досить активні події на міжбанку найближчим часом.
Ми прогнозуємо курс долара на сьогоднішніх торгах в межах коридору 28,00-28,15 гривень з обсягами операцій в межах до 430-460 млн доларів при здійсненні до 620 угод.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,95- 28,05 і продаж 28,10-28,25 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,00-28,14 гривень та продаж 28,12 -28,18 гривень.
Про тенденції на торгах за 2 листопада можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - відстежити тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої і статистика опитування наших респондентів щодо перспектив гривні залишаються позитивними для нацвалюти.
За офіційним та за міжбанківським курсом очікування опитаних фактично однакові- 89% (було 76%) вважає, що долар буде нижче 28,25 гривень. 11% респондентів поки впевнені в його поверненні до рівня вище 28,26 гривень найближчим часом.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 21
Доллар 28.00-28.10
Евро 31.83-32.08
Рубль 0.4216.-0.4268
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/118109/
А можно
мелочь а приятно:).
Свинина подешевіла на 20%, фрукти теж…
Чи по принципу — ріст цін бачу а падіння — ні?:)
Одни и те же действия, на выходные все ложатся на депозит, и сегодня только на спец счёт зачислят для покупки завтра
Как итог маловато заявок на покупку
Бажаючих звісно є більше ніж тих хто має можливість..:):)
Сподівалися на ріст валюти а тут облом знову:)
Аргументируя свою позицию, они отметили, что проведение жесткой монетарной политики необходимо для нивелирования влияния на динамику инфляции в среднесрочной перспективе таких факторов, как ухудшение инфляционных ожиданий, расширение потребительского спроса, высокие темпы роста заработных плат, менее благоприятные глобальные финансовые условия и ценовая конъюнктура.
Отдельные члены КМП акцентировали внимание на том, что темпы роста реальной зарплаты в последнее время опережают темпы роста производительности труда.»
До нового року до 29 не опуститься гривня.
Теж думаю що в діапазоні 28+/-(15-20коп) залишиться…
До нового року до 29 не опуститься гривня» Тут уже курс будет «оглядываться» на… погоду Если вдруг резкое похолодание и «зима пришла а её не ждали» то очень быстро запасы газа будут сходить на нет Надо будет закупаться по быстряку Это траты значительные Курс вверх ломанёт и возможно до указанных Вами цифр Если ноябрь- декабрь будут по типу «около нуля»- то смогут удержать до Нового Года до 28.5
Виплат в цьому році практично немає… Транш дадуть, єврооблігації розкуповують… Гривня на зміцнення. імхо.
Курс долара на 2019 рік в Україні прогнозують на рівні 29,4 грн. Такі цифри заклав Кабінет Міністрів у проекті бюджету на 2019 рік.
Так, у документі вказано, що розрахунки про стан державного боргу зроблені з використанням прогнозного курсу на кінець року 29,4 гривень за долар.
Є прогноз і є факт. Побачимо. Пік виплат в 2019 році теж врахований.