Нова програма від МВФ полегшить Україні доступ до фінансування обсягом 8 мільярдів доларів, що дозволить утримувати достатньо стабільний курс гривні наступного року. Про це в інтерв'ю «Голосу Америки» розповів аналітик американського центру Atlantic Council Андерс Аслунд.
Україна може отримати 8 мільярдів доларів — Аслунд
«Україна на тепер, ймовірно, отримає 2 мільярди доларів від МВФ, 2 мільярди доларів від ЄС та Світового банку, уряд України ймовірно розмістить єврооблігації ще на 2 мільярди доларів, також державні компанії, ймовірно, розмістять євробонди ще на 2 мільярди доларів, чи більше», — зауважив Аслунд.
«Цього має бути достатньо, щоб Україна утримувала достатньо стабільний обмінний курс наступного року», — наголосив аналітик.
Читайте також: Україна планує випустити євробонди — ЗМІ
Він також підкреслив, що програма МВФ дозволить врегулювати два основні фактори, що викликали занепокоєння спостерігачів — обмежені резерви центробанку та обмеженість бюджетних коштів.
Нова програма МВФ дозволить наростити валютні резерви центрального банку, обсяг яких зараз становить біля 16,6 мільярда доларів, що, на думку аналітика, є «абсолютними мінімумом».
«Резерви зростуть до біля 25 мільярдів доларів. Це буде достатнім на наступний рік для України, коли відбудуться вибори», — зауважив Аслунд.
Як відомо, 19 жовтня МВФ затвердив нову програму фінансування для України.
Коментарі - 16
— Ваші знання нічого не варті, якщо Ви за них не можете відповісти
в один прекрасный год цена «стабильности» вырастет на столько, что мы будем посланы «в сад» даже лютыми друзьями.
Да, наверное служба такая.
«дешёвых» в необходимом Украине количестве не дают
https://news.finance.ua/ru/news/-/433357/ukraina-izbezhala-dolgovogo-kollapsa
В сентябре 2017 года Минфин побил предыдущие рекорды, разместив самые длинные (на 15 лет) и крупные ($3 млрд) еврооблигации под 7,375% годовых. Если посмотреть на кривую доходности всех выпусков евробондов, то бумаги с погашением в 2019-м сейчас торгуются с доходностью 7,1-7,5%.
можете поднять свежие ставки за 2018 по валютным ОВГЗ
https://minfin.com.ua/2018/10/10/35213040
Термин «кредитная удавка» — уместен, просто шаг(усилие) затягивания удавки — уменьшился, временно.
У нас же вроде в 2019 заканчивается отсрочка по куче кредитов, которые в 2014м поулчили чтоб выжить.
Или схему уже стабилизировали как-то?