Ключовим ризиком для фінансової стабільності України є затримка у відновленні співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це йдеться у річному звіті про діяльність Ради з фінансової стабільності.
Рада з фінстабільності назвала ключовий ризик для економіки України — звіт
Як зазначено у звіті, здійснення структурних реформ, передбачених програмою співпраці з МВФ, є вкрай важливим для забезпечення макрофінансової стабільності та доступу до фінансування з боку інших міжнародних донорів.
«Затримка стає на заваді залученню коштів від інших міжнародних партнерів України та ринкового фінансування, а також може спричинити зростання вартості запозичень на зовнішніх ринках», — йдеться у звіті.
Як відомо, з 6 вересня 2018 року Місія Міжнародного валютного фондурозпочала роботу в Україні на чолі з Рон ван Роденом.
Раніше «Мінфін» повідомляв, що Міністерство фінансів планує обговорити з місією МВФ продовження співпраці після закінчення програми розширеного фінансування в березні 2019 року.
Читайте також: НБУ спрогнозував наслідки візиту місії МВФ в Україну
«Позитивні результати, над досягненням яких Міністерство фінансів буде працювати разом з МВФ, дозволить не тільки поповнити резерви НБУ, але і відкриє шлях до залучення фінансування державного бюджету на пільгових умовах з використанням гарантії Світового банку (800 млн дол) і макрофінансової допомоги ЄС в розмірі 1 млрд євро», — раніше заявила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова.
Коментарі - 7
О чем я писал и в итоге случилось, то чего никто не ожидал, когда на межбанке пришла осень в конце июля.
Можно быть «героем», когда у тебя дела идут с каждый годом все лучше, а не когда в торговле внешней большой минус, и никто не спешит строить заводы и фабрики для экспорт. Лишь малая часть инвесторов-камикадзе заходит к нам.
Финансовая стабильность от МВФ — это временно! Чтобы поменять ситуацию, нужно вцелом заняться страной и экономикой, жестко и последовательно голосовать за законы и их выполнение, соблюдение. Без реформ реальных по судам, все так и останется на бумаге и будет пробуксовывать, это самая большая угроза вцелом.
Странные люди, какие могут быть положительные результаты, когда государственный бюджет финансируется из иностранных источников?
Мы ведь как никак строим НЕЗАВИСИМОЕ государство.
А когда бюджет НЕЗАВИСИМОГО государства финансируется из иностранных источников впору — «или крестик — снять, или трусы — надеть».
Нагребли 40 млрд дол. кредитов под бешеные проценты, про*рали и теперь наигранно удивляются, когда для их погашения, оказывается, нужен рефинанс.
Поделали себе «космические » зарплаты с тех кредитов, и теперь оказывается для выплаты этих «космических» зарплат — нужен рефинанс.
Д*билы, что юльки, что не юльки.