6 вересня 2018, 14:36 Читать на русском

НБУ вважає актуальним прогноз зниження інфляції до 8,9% в 2018 році

Національний банк вважає актуальним липневий прогноз зниження інфляції до 8,9% у 2018 році, її повернення до цільового діапазону в кінці 2019 року та середньострокової цілі 5% у 2020 році.

Національний банк вважає актуальним липневий прогноз зниження інфляції до 8,9% у 2018 році, її повернення до цільового діапазону в кінці 2019 року та середньострокової цілі 5% у 2020 році.
Фото: rbc.ua

Подальше уповільнення інфляції буде стримуватися очікуваним підвищенням адміністративно регульованих цін і тарифів, спрямованим на наближення цін на газ на внутрішньому ринку до ціни імпортного паритету, у четвертому кварталі 2018 року.

Також, як і під час оприлюднення прогнозу в липні, Національний банк продовжує вважати, що зростання цін і надалі будуть стимулювати стійкий внутрішній споживчий попит та високі інфляційні очікування.

Водночас інфляцію будуть стримувати жорсткі монетарні умови, що склалися внаслідок низки підвищень облікової ставки, у тому числі в рамках сьогоднішнього рішення.

НБУ очікує, що девальваційний тиск на гривню, що спостерігається з липня цього року, не позначиться суттєво на динаміці інфляції. Адже в порівнянні з гривнею більшість валют країн – основних торговельних партнерів України за цей час знецінилися більш суттєво. Такі тенденції на зовнішніх ринках нівелюють вплив, який зміна курсу гривні до долара США могла б мати на імпортовану складову інфляції.

Крім того, Національний банк зберігає активну присутність на міжбанківському валютному ринку – чистий продаж валюти Національним банком для згладжування надмірних коливань обмінного курсу становить понад 700 млн доларів з початку третього кварталу. Валютні інтервенції послаблюють вплив коливань обмінного курсу на інфляцію.

Ключовою умовою зниження інфляції до цілі залишається успішне продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Отримання кредитних коштів від фонду та пов’язаного фінансування від інших партнерів України сприятиме зміцненню макрофінансової стабільності та слугуватиме позитивним сигналом для учасників ринку щодо подальшого поступу у здійсненні реформ в Україні.

Разом з тим, із часу липневого рішення правління Національного банку з монетарної політики відбувається суттєве посилення зовнішніх ризиків, які можуть завадити зниженню інфляції до цільового рівня.

Насамперед, мова йде про посилення тиску на валюти країн, що розвиваються, внаслідок подальшого відпливу капіталу. Це може ускладнити доступ українських позичальників до міжнародних фінансових ринків і позначитися на конкурентоспроможності продукції українського експорту.

Також зростають ризики погіршення кон’юнктури на світових товарних ринках через ескалацію широкомасштабних торговельних конфліктів. Перші ознаки реалізації цього ризику вже демонструють світові ринки сталі та нафти.

Крім того, актуальними залишаються і внутрішні ризики. Внаслідок зростання волатильності обмінного курсу гривні та наближення наступного року подвійних виборів в Україні можливе погіршення інфляційних очікувань.

Також на заваді зниженню інфляції, відповідно до прогнозу Національного банку, може стати більш суттєве зростання внутрішнього попиту через значні темпи підвищення заробітних плат.

Коментарі - 2

+
+15
Maleficarum
Maleficarum
6 вересня 2018, 15:25
#
«Ключевым условием снижения инфляции до цели остается успешное продолжение сотрудничества с Международным валютным фондом.» Всё остальное можно не читать и не считать достоверным Главный фактор изложен в цитате… Нет МВФ- нет и никакой стабильности Уровень инфляции и обменный курс пары гривна доллар- не поддаются прогнозированию.
+
0
Игорь Коляда
Игорь Коляда
6 вересня 2018, 22:08
#
Ключевым условием снижения инфляции до цели остается успешное продолжение сотрудничества с Международным валютным фондом.

Какой-то дебилизм, а не аналитика.
Вместо «закатать рукава и работать» для увеличения ВВП и насыщения внутреннего рынка НАЦИОНАЛЬНЫМ продуктом — предлагают и продолжают «молиться» на МВФ.
Алё, экономисты!!!
Инфляция зависит в РАВНОЙ МЕРЕ как от количества денег, так и от количества товаров!
НО!!! — от количества НАЦИОНАЛЬНЫХ денег, а не иностранных, так как цены формируются и рассчётные операции происходят в НАЦИОНАЛЬНОЙ валюте.
Это девальвация зависит от количества иностранных денег, которые и приносит «сотрудничество с МВФ».

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама