В українському суспільстві розкол: одні кажуть, що у нас дуже дорога комуналка і «людей душать тарифами», інші — що занадто багато громадян отримують субсидії. Хто з них правий, на своїй сторінці у Facebook міркує фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.
Що гірше: дорога комуналка чи масові субсидії
На його думку, перший аргумент — українців душать тарифами — працює тільки з тими, хто не отримує субсидії. «Але ось біда, якщо ви не отримуєте субсидію, то значить витрати на комуналку в вашому бюджеті менше 15% від вашого доходу. І назвати це задушенням дуже складно. У Франції витрачають 26% від доходу, в багатій газом Норвегії — 31%, а в теплій Іспанії — 22%. І взагалі всі цифри вище 17%. Тобто якщо і душать українців, то якось невпевнено. Нікого не душать. Просто шару скасували. Неприємно, але логічно», — пише Фурса.
Другий аргумент — надто багато українців отримують субсидії. Це не означає, що треба знизити тарифи. Тому що якщо ви знижуєте тарифи, як було завжди, то субсидуєте 100% населення.
«Для держави вигідно платити тільки за частину споживачів. Тому що якщо знизити ціну, якщо повернутися до ситуації 2013 року, коли тарифи були низькі, то на папері субсидії не буде отримувати ніхто, а де-факто, вся країна. І це набагато більш затратно, аніж платити половині населення. Тому так, коли половина населення отримує субсидії — це погано. Але це не означає, що треба знизити тарифи. Це означає, що повинні зрости доходи у людей. От і все. І вирішувати треба друге питання, а не вічно дискутувати про перше», — підсумував Сергій Фурса.
Коментарі - 49
Вода — ні. Без додаткової фільтраціїї її не варто давати навіть приладам. В ЄС — вода питна
Електрика — ні. Окрім випадків подачі 380В, частота і вольтаж скаче. Саме тому для продажу в ЄС у нас побудовані окремі лініїї подачі і підстанції
Каналізація — ні. Очисні споруди в аваійному стані. Рівень очистки в Києві — середина мунулого сторіччя
жек нічого не вміє робити, окрім отримання платні і скиглення
а ОСББ нічого з електрикою і теплом від ахмєткі зробити фізично не зможе
у ахметки вже все забрали — можете лаяти міську владу.
Коли в ахмєткі забрали всі обленерго і особливо Київенерго?
дада. это пашинский с авакяном придумали…
Просто от их зарплат это меньшая доля.
Одно дело платить за коммуналку 500 долларов с 3000 зарплаты.
А другое — 50 долларов с зарплаты в 200.
24 августа 2018, 2:10
А таки в чём проблема получить субсидию, если отнимает больше 15%? Наличие черной зп в конверте?
Ошибаетесь, достаточно наличие личностных факторов, например из жизни: предвзятые обвинения от гос органов в полчении десятков миллионов которые придумали, а их происхождение обясняют в судах (которые карманные) «за улыбку в банках получали не имея в банках ни счетов, ни чековых книжек». вот такой маразм тоже существует в стране, если вы не в курсе, который не позоляет получать субсидию даже при минимальной зарплате.
Подается заявление в конце ноября на субсидию. Через месяц рассмотрения ( в конце декабря) заявитель получает отказ. Поскольку он подавал заявление в электронной форме, то надеялся и на ответ в электронной форме, но его никто не прислал. Т.е. отказ есть, но заявитель узнает об этом только к 10 января, когда сходил ножками. Причина отказа — на 01 октября у заявителя не были оформлены документы на квартиру.
Короче, субсидию дали с 01 марта).Про нормы потребления для субсидий отдельный разговор.
PS. Хотя очевидных не для всех)
Поэтому, наши завышенные тарифы это просто очередной грабеж, а «эксперты» доказывающие обратное на зарплате у олигархов и их структур, только и всего.
Там коммуналка укладывалась в 200-250 фунтов зимой вместе с council tax при зарплате у меня в 4200 фунтов(да, это выше среднего по городу, но не намного за счет прогрессивной шкалы налогобложения).
Чтобы понять кто такой Фурса и почему он так неадекватно рассуждает, то достаточно прочитать книгу его книгу «Путь домой»(заранее скажу, что абсолютно бесталанная книга без идеи).
Чого в хрущах не існує
Нормально утеплені хрущі з лічильником по будинку платять сильно менше
В этом году у нас в доме была рациональная подача. нормально тепло и не жарко, и потому счет за тепло более-менее нормальный приходили по 1000-1500 грн в месяц; в прошлом году доходило до 2500 грн., жарили так что реально окна открывали проветривать, не хватало свежего воздуха.
Понятно можно винить Ахметова и т.д., важно еще и трубы чтобы не было потерь тепла и само использование в зависимости от температуры внешней.
Аренда должна занимать не более 40% дохода на человека.