Цілий список товарів в Україні дорожче, ніж в Європі. Глава «Українського товариства економічних свобод» та«Центру ефективного законодавства» Мар'ян Забловський проаналізував навіщо нашим громадянам варто їхати за кордон, — пише «Економічна правда».
Одяг, машини та світло. За що переплачують українці
У переліку таких товарів, зокрема, одяг та взуття. Кеди Lacoste в Україні коштують більше 4,2 тис. грн., а в Польщі такі ж можна купити в перерахунку на гривні за 3,6 тис. грн. Футболка Zara у нас дорожча ніж в Польщі майже на 550 грн, а поло Lacoste — майже на 1,3 тис. грн. Причина — ввізне мито на одяг та взуття, яке в Україні досягає 12-40%.
Молочна та м'ясна продукція в сусідній Польщі виявилася в кілька разів дешевше, ніж в столичних супермаркетах. Для порівняння автор зробив замовлення в мережевих супермаркетах Варшави і Києва. Скажімо, куряча чверть в Україні коштує 47 грн./кг, а в Польщі — менше 16 грн., свиняча лопатка без кістки — 112,95 та 59,13 грн./кг, молоко 2,5% жирності — 22,3 грн. та 14,7 грн./л відповідно.
Мар'ян Заблоцький пояснює дорожнечу в наших магазинах неефективністю вітчизняного тваринництва та птахівництва, великою кількістю фальсифікованих кормів та ветпрепаратів, розгулом хвороб (варто згадати спалахи АЧС в Україні). Ввозити дешевий імпорт заважає високий податок — 20% ПДВ в порівнянні з 3-8% на їжу в Польщі.
Те ж саме з автомобілями. Kia Sportage 2.0 Euro 4 в Європі реально купити за 4 тис. євро. Вартість розмитнення на нього — 11,5 тис євро, підрахував автор. При цьому завезти такий автомобіль в Україну легально взагалі нереально, так як в нашу країну можна імпортувати машини не нижче стандарту Євро-5. Звідси — проблема з авто на евробляхах, які в останні роки заполонили наші дороги.
Різниця в тарифах на електроенергію з Європою у нас 11%, і не в нашу користь: якщо в Україні кВт год коштує 1,35 грн., то в ЄС — 1,21 грн. Переплачуємо ми через формули Роттердам +, за якою вартість вугілля обчислюється за формулою ціна в Роттердамі плюс доставка в Україну. Якби не такий підрахунок, електроенергія в нашій країні коштувала б на 15% нижче, ніж зараз, — підсумував Заблоцький.
Коментарі - 33
Польша — це ж Європа, там вже не їдять м'яса
Разом з вами
А это:«Молочная и мясная продукция в соседней Польше оказалась в несколько раз дешевле, чем в столичных супермаркетах.» Вообще какой-то сюрреализм. В несколько раз???
Редакция, вы вообще проверяете статьи перед печатью? Тут же бред полнейший.
По вещам возможно правда, Lacoste заказываю с Amazon.
Себестоимость продуктов питания у них ниже.
И это при том, что зарплаты в ЕС выше наших в 2-3раза.
На оптовых рынках ЕС цен не знаю!
Из Украины олигархи по дешевке вывозят все, и сухое молоко, и мясо, чтоб получить валюту, а ввозят дерьмо.
Поэтому на нашем внутреннем рынке цены на продукты растут
Электроэнергия в Германии, например, более чем в 10 раз дороже, чем у нас, даже в Молдове дороже примерно на 30%
Что нужно делать таким Марьянам, чтобы оказываться главами всяких Обществ и Центров?
Всё ещё зависит от бренда, к примеру сейчас в Днепре скидки на старые коллекции Colin's до 50%.
На тот же New Balance до 50% (Мост Сити). Saucony — 20-50%.
В общем, прямо сказать что у нас тут на одежду и обувь заоблачные цены — нельзя.
Новые коллекции в Польше стоят примерно как в Украине, +/- 10%.
На счет авто — правда. Утиль там стоит значительно дешевле чем у нас. Особенно немцы и французы.
2х-3х летки стоят дорого.
Резюме, если чтобы выживать и немного чувствовать себя человеком (продукты питания, одежда, машина старенькая) — там конечно проще, учитывая более высокие зарплаты в целом (если не считать программистов — там заплаты заметно ниже), но в целом жить там дороже.
Щеб писали української, було б взагалі шик.
Будьте проще, и поверьте, авторы сами будут писать на том языке, который более востребован, и который по душе лично вам.
Ну дуже
Якщо працювати на замовників з ЄС/США, то і тут непогано
Поки що
Но тоже зависит от города. Лодзь например — довольно депрессивный город, по сравнению с тем же Краковом. Где-то встречал фразу, что это «польский Детройт». Только здесь умирает не автомобильная, а швейная промышленность. Ездили туда смотреть ткани — почти вся торговля оккупирована индусами. И ткани естественно не польские :). По центру вечером пройдешь — обязательно пару раз попросят денег. Алкашей полно. В Кракове ничего подобного не видел. Наоборот — чувствуется движение, народ активно спортом занимается, все совсем по-другому.