Нацбанк України завершує роботу над стратегією макропруденційної політики і планує восени представити документ банківському співтовариству. Про це заявила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, пише НВ.
Рожкова заявила про підготовку нових обмежень для банків
«Комплексне бачення питання Нацбанк озвучить цієї осені — на той час ми фіналізуємо стратегію макропруденційної політики», — сказала вона.
За словами Рожкової, основне завдання відповідного регулювання полягає в тому, щоб відстежувати накопичення системних проблем.
«Спочатку проводиться аналіз історичних даних банків. Коли ми всі банки зберемо докупи, ми можемо порівняти їх очікування з нашими макропрогнози. Припустимо, ми бачимо, що кредитування якоїсь конкретної галузі зростає занадто швидкими темпами, тоді як монетарнтй підрозділ НБУ очікує зниження цін на товарних ринках. У цьому випадку макропруденційних політика вимагає встановити обмеження, будь-то на весь сектор або якийсь окремий сегмент», — пояснила вона.
Заступник голови зазначила, що чинний мікропруденціальний нагляд не дозволяє побачити загальну картину, оскільки зосереджений на конкретному банку, у якого все може бути добре.
Крім того, Рожкова анонсувала роботу над імплементацією Директиви 2014/59/ЄС. Після впровадження зазначеного документа, НБУ, крім бізнес-плану, планує затребувати у банків так званий «план відновлення».
«Це план дій у кризовій ситуації, але не у випадку системної кризи. Якщо тригер у такій ситуації наступає, ми скажемо банку — швидко включай свій план відновлення і вже роби ось це і це», — сказала банкір.
У свою чергу Фонд гарантування вкладів на підставі плану відновлення повинен буде розробити план врегулювання зобов'язань.
«Наприклад, якщо план відновлення не спрацює, тоді Фонд повинен буде оцінити, чи є можливість якусь частину бізнесу відразу відокремити і продати або просто приєднати до іншого банку разом з депозитами, або віддати під санацію. Інший банк, може бути, на жаль, доведеться ліквідувати», — пояснила вона.
Рожкова також зазначила, що всі ці плани будуть постійно оновлюватися.
«Ось так це працює: від бізнес-моделі на рівні мікропруденціального нагляду до консолідації бізнес-планів в макропруденційному нагляді, потім на випадок стресу буде план відновлення, а у випадку неплатоспроможності — план врегулювання зобов'язань. Головне завдання такого підходу — мінімізувати втрати, як держави, так і клієнтів банків. Це те, про що говорить Євродиректива 2014/59/ЄС і це те, що ми плануємо імплементувати», — підсумувала вона.
Коментарі - 21
Знаем мы этих «покращевателей»…
возможно от 5 до 10%, так наверное везде в мире, потому что нельзя лишать
денег и ограничивать собственность
А на что плебеям деньги и собственность? «Керманыч» лучше знает кому сегодня лишиться денег, а кому обогатиться.
поэтому кто вылазит во власть — злоупотребляет
люди у нас разные и полно хороших
у меня когда то в одной писульке был индекс человечности:
япония = 90+%
германия =85%
США =71%
украина = 35%
польша =50+%
царская россия =20%
ссср = 50%
Возможно что достаточно большое количество вкладчиков согласятся не снимать до конца срока ни при каких случаях. Не надо стадности.
Практически во всех банках формулировка заключается в том, что досрочное расторжение срочных депозитов возможно при согласии обоих сторон. Правда есть проблема, что некоторые банки практически по всем депозитам на стадии заключения автоматом формируют автопролонгацию, и если ты не снял ее (а некоторые требует личный приход в банк для снятия автопролонгации) до окончания — депозит автопролонгировался (довольно часто при этом ставка ниже той, по которой заключал изначально депозит) и банк не дает свое добро на досрочное снятие такого автопролонгированного депозита. Буквально месяц назад такая ситуация была с моим знакомым на 2 млн грн в одном из банков…
Главное, если не уверен что не можешь обойтись весь срок — размещай на доходный текущий счет 2620, только там % ниже.
Для тех кто кричит что досрочка должна быть для всех без исключения срочных депозитов — скажите как Вы относитесь к праву банка досрочно требовать кредит?
если банку вдруг надо и я могу не выплачивать лишнее или выплатить меньше, то почему бы нет?
Чуствуете разницу?
обеими сторонами в договоре.
2. условия досрочного снятия срочного депозита должны быть согласованы обеими сторонами в договоре.
3. автопролонгация не должна использоваться — после окончания срочного депозита перевод денег на текущий счет на общих условиях с уже начисленными процентами, который должен быть открыт одновремено с заключением депозитного договора или использоваться ранее открытый.
4. условия досрочного погашения кредита должны быть оговорены в договоре, как и другие предполагаемые действия сторон. Или по дополнительному соглашению сторон.
14 августа 2018, 14:09
#
Не путайте :) право на досрочное снятие и требование :)»
Ох и заноза же Вы :)
Право требования согласно договора не является требованием?
требование — хочу
а быват: хочу, но не могу (они :) самые); могу, но не хочу :)
Если «врубят» какое то очередное «очищение банковской системы» с последующим выводом «неизвестными личностями» валюты на Кайманы.
видим что-то наконец то потянуло страну из жо — ииии хрясь серпом по яйкам,,,