Президенту США Дональду Трампу буде нелегко дружити з Путіним. Конгрес різко відреагував на його бажання послабити санкції проти РФ. Про це пише шведський економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд в НВ. Більш того, Конгрес США підготував законопроекти з пропозиціями нових санкцій проти Росії.
Нові санкції проти Росії —держборг і Північний потік-2
Як відомо, 28 липня 2017 р Сенат схвалив законопроект «Про боротьбу з американськими противниками через санкції» (CAATSA). Цей документ посилив деякі санкції і залишив можливості для для їх подальшої жорсткості. Багато членів Конгресу скаржаться, що адміністрація зробила дуже мало, і закликають прийняти більш жорсткий документ. Прес-конференція Трампа з Путіним в Гельсінкі 16 липня стала доказом того, що потреба в новому законі про російських санкції все-таки є, — пише економіст.
В цілому Конгрес зосередився на чотирьох законопроектах. Всі вони виключно про Росію. Останній і найбільш детальний законопроект «Про захист американської безпеки від агресії Кремля-2018» або DESKAA просувають шість сенаторів. Цей законопроект, ймовірно, може замінити інший — «Про захист виборів від загроз шляхом встановлення« червоних ліній »або DETER — від сенаторів Кріса Ван Голля і Марко Рубіо, який вони подали ще в минулому січні. Сенатори-республіканці Джон Баррассо, Корі Гарднер і Стів Дейнес представили також Закон про співпрацю в галузі енергетичної безпеки, який фактично має на меті накласти санкції на Північний потік-2.
У Палаті представників, представник демократів Стені Хойер представив документ «Про захист Америки від російського втручання», який включає в себе 18 різних законопроектів, 8 з яких мають підтримку обох партій. Останні три висунули після зустрічі в Гельсінкі. У сфері економіки пропонується ввести санкції на такі чотири сектори: державний борг, енергетика, російські державні фінансові інститути і Північний потік-2.
Зараз DESKAA сприймається як стартова точка для переговорів через важливі складові документа. І хоча повний текст законопроекту ще не доступний, він виглядає набагато обережнішим ніж DETER. Обидва документи містять також інші вимоги, включаючи кіберзаходи і захист американської системи голосування.
Найбільш ймовірно, що нові санкції будуть стосуватися державного боргу. DESKAA пропонує заборонити і накласти обмеження на «транзакції по новому державному боргу РФ. Тобто законопроект заборонить американцям купувати російські державні облігації, і одночасно з формулювання тексту випливає, що торгівля буде дозволена. З огляду на, що державний борг Росії становить лише 13% ВВП, це не драконівська, але досить важлива санкція.
Найбільше суперечок викликає енергетичний сектор. DESKAA виступає за санкції «на транзакції, що стосуються інвестицій в енергетичні проекти, які підтримують державні або напівдержавні утворення Росії». DETER пропонує заборонити співробітництво з російськими державними компаніями, що змусило б американців вийти з існуючих проектів без отримання компенсації. Для Каспійського трубопровідного консорціуму це означало б припинення викачки нафти з Казахстану, що насправді було б не дуже розумним. Американці будуть змушені залишити спільні проекти в недружніх країнах, якщо їх акції належать санкціонованим російським компаніями. Ці проблеми можуть бути вирішені, якщо допустити звільнення окремих проектів від санкцій, або участь в них до певної міри, і якщо мова йде про великих російських енергетичних компаніях, то це навряд чи допоможе.
DETER пропонує визначити конкретну кількість державних фінансових інститутів, зате DESKAA ще не піднімали цього питання, зосередившись більше на персональних санкції. Зараз санкцій найбільш ймовірно розповсюдяться на інститути, які обслуговують швидше Кремль, ніж російський народ, і все це може бути зроблено і в рамках законопроекту CAATSA. Санкції проти Північного потоку-2 і його субпідрядників поки не дуже користуються політичною підтримкою. Багато конгресменів відчувають себе незручно, намагаючись диктувати Європі енергетичну політику.
Коментарі - 21
Судя по курсу доллара и ценникам супермаркетов, то устойчивость просто зашкаливает. Конец года продемонстрирует, какая это устойчивость. Очень смешны комментарии людей из параллельной реальности.
Причина обрушения рубля — это безответственная работа Правительства, Госдумы с правящей партией «ЕДР»о, лично Президента. Коррупция, воровство, казнокрадство плюс ко всему этому. У власти в настоящее время стоит клан компрадорской буржуазии прозападного толка.
# ЕК ввела ограничения на 11 видов металлопродукции из Украины
Санкциями Россия была снята с финансовой иглы, и переживает классический период ломки выздоровления. Кредитами экономику не улучшить, её можно улучшить только развитием реальной экономикой и находясь вне западной финансовой системы, выстраивая вместе с другими странами собственную.
А вот когда в долг берут ради того, чтобы выплатить проценты по предыдущему — это уже экономическое рабство (если вы не печатаете мировую валюту и способны наращивать долг хоть до триллиарда)
То, что текущее правительство деньги попросту проедает не секрет даже для их сторонников.
Но это не отменяет того факта, что с адекватным руководством эти деньги могут нехило помочь стране.
И евроинтеграция не будет помехой, когда до Порошенко или его замены дойдет, что повышать долю ЕС во внешней торговле нужно не за счет закрытия заводов, торгующих с РФ, а за счет создания заводов, торгующих с ЕС…
https://minfin.com.ua/blogs/semenvekselberg/114523/
С какого дуба вы рухнули? Эта связка президент-правительство работает уже почти 20 лет и при этом было восстановление транспортной сферы (подозреваю, что вы не ездили на ЧМ в РФ и не видели инфраструктуры?), по числу открываемых производств там уже реальная конкуренция вырисовывается. Но там не привыкли пока работать с 10% рентабельностью, всем 150% подавай, поэтому и закрывают часть малых и средних производств. В IT-сфере много проектов из РФ -тот же Яндекс, которым пользуется половина водителей в Украине. А в военной сфере? Американцы убежали поджав хвосты из Сирии, а РФ из Каспия и Средиземного моря туда ракеты запускала точность поражает — почитайте мнения на американских специализированных сайтах. И что с американскими томагавками произошло? Сирийские С-200 перехватили больше половины! С-200!!! А сейчас у РФ уже С-500. Про казнокрадство — возможно, но украсть 1 миллиард из бюджета в 300-400 млрд как в РФ и украсть 1 млрд из бюджета в 35 млрд как в Украине — это разные вещи, согласитесь.
Оторвитесь от телика и съездите своими глазами посмотрите. Я вот поеду на Ф-1 в Сочи в сентябре. 2 года ездил — оооочень круто.
Во-вторых, рентабельность предприятия зависит в большей степени от ВИДА производства и в меньшей степени от РАЗМЕРА предприятия.
Поэтому непонятно, как можно прокламировать социалистические и коммунистические лозунги и приверженность, и при этом использовать методы «дикого» капитализма с 300 и выше процентами прибыли.
Меряться «писюнами» — это вообще детские забавы, и как-то не вяжутся с имперскими амбициями России.
Лучше сам — "оторвитесь от телика" и вместо Сочи — съездите в глубинку России и увидите «величие» России.
И, кстати, это как раз «глубинка» РФ — Ярославль и Ивановская область. И ехал на машине — из Таллина до СПб, а дальше через Череповец до Иванова. Дорога после Череповца плохая, но 80-90 можно смело ехать. При этом дорога не хуже, например, ЕС-овской дороги Таллин-Нарва.
Так что это вы оторвитесь от телика и приводите аргументы по существу. Никаких проблем с «величием» не увидел.
Кстати «реально все печально» это в чём измеряется, чтобы на одном языке нам разговаривать?
Личные впечатления от города: как будто вернулся в Кривой Рог 85го =) только грязнее. 5 контор такси на город и тарифы- тоже удивили- в мск дешевле было. Ну и да- колорит совка везде.
Ну если так кто-то лоханулся и в суде доказать не могут 3 года, то это однозначно кто-то лоханулся. И не в городе дело.
«Каждую минуту рождается новый простак» (С)