Мінфін - Курси валют України

Встановити
1 серпня 2018, 18:31

Валютний ринок лихоманить: «а ви друзі як не сідайте ...»

Валютний ринок переживає дуже непрості часи. Незважаючи на очікуване ділове затишшя літом — події останніх двох тижнів показали, що гривня знову увійшла в період нестабільності.

Валютний ринок переживає дуже непрості часи.
Фото: pexels.com

Спрацювали як внутрішні чинники:

1) виплати відшкодувань ПДВ;

2) зростання попиту на валюту з боку імпортерів;

3) чергові перекоси українського готівкового ринку, де почалася активна скупка аграріями валютної готівки за отриману від продажу врожаю гривню.

Так і зовнішні:

1) викуп валюти нерезидентами за рахунок гривні, отриманої від погашення Міністерством фінансів ОВДП;

2) почалося виведення іноземцями валюти на більш спокійні фінасово майданчики США (де поступово зростає ставка ФРС, що призводить до зростання привабливості американського ринку) та країн ЄС, де завдяки діям ЄЦБ складаються дуже цікаві варіанти заробітку для світових спекулянтів як на фондовому ринку, так і на ринку форекс по парі євро/доллар. А саме міжнародні спекулянти і скуповували взимку наші короткі гривневі облігації з термінами погашення в цьому році. Вони непогано заробили як за рахунок курсових різниць, так і за рахунок високої прибутковості цих паперів, а тепер просто фіксують прибуток.

Залишається питання, що виграла Україна від таких заходів, а тепер виходів «гарячих» спекулятивних грошей, а також що конкретно зроблено за рахунок цих ресурсів для підйому економіки країни, але це вже предмет іншого аналізу і чим ближче будуть вибори, тим більше охочих серед політиків буде подискутувати на цю тему.

Стрибок котирувань наприкінці липня як це не сумно — вигідний і державі, яка за рахунок девальвації гривні просто закриває свої бюджетні проблеми й живе в форматі — то там підлатати дири, то тут.  А чим ближче до виборів, тим більші обіцянки «підняти, додати, поліпшити і перетворити».

І не біда, що треба жити за своїми можливостями і займатися проблемами реальної економіки — головне зараз розповісти як все покращується на очах, що життя стає краще і веселіше, а розгрібати все це доведеться вже потім і не факт, що чиновникам, які зараз при владі. А тому, за їхньою логікою, можна особливо і не морочитися — виконувати обіцяне доведеться наступної когорті борців за народне благо.

Найтривожніше в даній ситуації те, що на валютному ринку гойдалки вже почалися в сприятливий для українського експорту період (ціни на сельхопродукцію та метал великі), а літо обмежує споживання імпортних енергоносіїв. Але навіть в цей час і не дивлячись на спроби Нацбанку придавити курс за рахунок продажів валюти з ЗВР — долар продовжує зростати.

Це тривожний знак, який говорить про те, що диспропорції валютного ринку вже випирають назовні, а регулятор не може з ними остаточно впоратися, навіть маючи для цього всі інструменти впливу — від публічних аукціонів, до більш «тихих» інтервенцій і цілого арсеналу ринкових і не зовсім ринкових механізмів.

Хід торгів:

З перших хвилин сесії шанси долара вирости тільки збільшувалися. Після недовгої розкачки клієнти почали виходити з купівлею валюти і не зустрічаючи особливої пропозиції — тиск на гривню зростав. НБУ вирішив не випробовувати долю і вже до 11 години щосили розпродавав валюту в більш «тихому» форматі роботи через Matching.

Влив Нацбанк за нашими даними не менше 20 млн доларів в межах котирувань 26,95 гривень, що спровокувало просідання курсу з ранкових 26,95/26,99 гривень до 26,93/26,965 гривень, а до 12 години й до 26,93/26,96 гривень. Але як тільки ефект продажів валюти Нацбанком закінчився — повторилася вчорашня історія — долар знову почав зростати. До обіду до 26,965/26,98 гривень, а після нього —  до 26,98/26,995. Завершилася сесія котируваннями 26,985/27,00 гривень.

З 1 серпня Нацбанк змінив формати надання даних з валютного ринку і тепер о 12:30 він публікує довідковий курс на 12:00 ( сьогодні 26,9576 гривень), а офіційний курс тепер буде оголошуватися в 16:00. На 2 серпня він оголошений на рівні 26,962130. Даних ВалКлі тепер не буде.

Чи допоможуть такі нововведення виправити ситуацію або це чергові хитрощі чиновників для замилювання очей — покаже вже найближчий час. У всякому разі, українці вже пам'ятають період «многокурсія» (офіційний, індикативний, ринковий, чорного ринку і т.д.) і особливого успіху в частині зміцнення позицій національної валюти або можливостей для прогнозування ситуації бізнесу чи пересічним громадянам тоді це не принесло.

Головні події 1 серпня на міжбанку:

1. Зростання курсу долара з 26,95/26,99 гривень до 26,985/27,00 к кінцю сесії;

2. НБУ знову продавав валюту, але тепер вже у менш публічному форматі через Matching. Продав регулятор за нашими даними не менше 20 млн доларів в межах курсу 26,95 гривень, щоб знову частково збити зростання котирувань;

3. Закриття з 1 серпня даних по системі ВалКлі.  Довідковий курс НБУ на 12 годин склав 26,9576 гривень за долар, а офіційний на 2 серпня 26,962130.

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram

Автор:
Олексій Козирев
Аналітик Олексій Козирев
Пише на теми: Валюта, цінні папери, інвестиційні проєкти, кредитування, міжнародні валютний та фондовий ринки, фінансові стартапи

Коментарі - 17

+
+151
Bobik7711
Bobik7711
1 серпня 2018, 18:53
#
Все так же, как было последние 4 года.Девальвация, стоялово, девальвация, дефолд… Покращення, укрепления курса на копейку!!! И т.д…
+
+45
AleksandrBank
AleksandrBank
2 серпня 2018, 9:11
#
Все как обычно 4 года? Когда хоть был «дефолд» или дефолт? Я пропустил наверное
+
+11
Andrey M
Andrey M
2 серпня 2018, 9:54
#
Сколько же я дефолтов пропустил? так, нужно собраться и следить внимательней, а пока прошу автора комментария о дефолте помочь востановить мне пробелы и указать даты дефолтов, ну хотя бы последних трех.
+
0
Bobik7711
Bobik7711
2 серпня 2018, 11:23
#
Реструктуризация долга – мера, применяемая в отношении заемщиков, которые находятся в состоянии дефолта, т. е. не способны обслуживать свой долг. После реструктуризации Украины своих долгов,
международная шкала кредитных рейтингов Standard
+
0
Andrey M
Andrey M
2 серпня 2018, 11:26
#
Реструктуризация долга — это обоюдное согласие всех сторон на изменение сроков, условий или принципов расчетов по взятым обязательствам. Она может проводиться по инициативе любой из сторон при согласовании второй.
Даже крупнейшие мировые компание проводили такие реструктуризации имея свободные ресурсы для выполнения обязательств.
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
2 серпня 2018, 11:52
#
Прошу раскрыть также наполнение слова «стоялово»?
+
0
Богдан Перчук
Богдан Перчук
1 серпня 2018, 20:12
#
«Самое тревожное в данной ситуации то, что на валютном рынке качели начались в относительно благоприятный для украинского экспорта период (цены на сельхопродукцию и металл высокие), а лето ограничивает потребление импортных энергоносителей.»
Скорее всего экспортеры вышеуказанной продукции и задирают курс, пытаясь выжать из сложившейся ситуации по максимуму. Перечисленные в статье факторы играют им на руку, делая спекуляции по укреплению доллара, менее затратными.
+
+69
Maleficarum
Maleficarum
1 серпня 2018, 20:20
#
«Валютный рынок лихорадит: «а вы друзья как не садитесь...»» Будем надеяться- что будут у власти те кто в итоге нонешних- посадит… За деньги сворованные через кидок( развал) банков И за многое другое- посадят… Ибо нынешние у власти не посадили «пыпырэдныков»- теперь страна в ступоре полном и в загоне.
+
+15
yarg
yarg
2 серпня 2018, 10:23
#
Ага. и нынешних и преднынешних и еще более ранних… так и будут друг-друга сажать до следующих выборов…
+
+92
idey
idey
1 серпня 2018, 20:22
#
НБУ прекрасно знал сколько и когда будут выводить. Уронили спецом. Это очень интересный бизнес, для определенного круга.
+
+83
Алексей Островский
Алексей Островский
1 серпня 2018, 21:08
#
Я Вам больше скажу.Доллары, которые сейчас скупают и выводят за рубеж якобы не резиденты, в результате погашения облигаций выводят наши украинские олигархи, которые зимой весной их завели из офшоров чтобы заработать 18%годовых.И конечно НБУ делился с ними инсайдерской информацией чтобы одни не прогорели
+
0
Саша Ник
Саша Ник
1 серпня 2018, 22:30
#
А какой смысл им рисковать ради 18-ти процентов годовых? Они и так имеют на газовых, таможенных и ГПшных схемах 300-500% годовых…
ОВГЗ для них это пустая трата времени и неоправданный риск.
+
+15
Алексей Островский
Алексей Островский
2 серпня 2018, 0:53
#
А кто рискует. это мы с Вами рискуем. А НБУ в нужный момент делает нужный курс под определенных людей. в феврале-марте наши псевдо нерезиденты завели в Украину доллары и скинули по 27.сейчас они менее чем по 27 обратно откупились и еще заработали 18% годовых.
+
0
Leha PWNZ
Leha PWNZ
2 серпня 2018, 9:18
#
Они, зачастую, имеют на этих схемах ничего не вкладывая, а деньги в офшоре лежат мертвым грузом, так почему бы не поиметь 20+% годовых, с учетом курсовой разницы? Тем более для них действительно риска нет, ведь ОВГЗ это по сути еще одна «схема».
+
+34
AleksandrBank
AleksandrBank
2 серпня 2018, 9:20
#
Спасибо автору за интересную статью.
А истории и коменты читать еще приятнее и вызывает улыбку.
Насчет слива инфы о проседания доллара и т.д. Ребята а что происходит последние несколько лет? Это что новость?
«По поводу того что НБУ знал что будут выводить и уронил спецом» — все и так давно знаю что сейчас более интересная и прибыльная гавань это США. В статье это также написано. Со всего мира сейчас туда деньги убегают! При чем тут спецом?
На самом деле ситуация не смертельная, самое главное это МВФ и ЕС. Остальное приложится, вот и все. Какой смысл кому-то сейчас в Укриану заводить деньги перед выборами? Не понятно что перед самим выборами примут, могут вообще запретить выводить деньги по ОВГЗ или что-то подобное и все. Не понятно как вложится с МВФ и ЕС, вот и риски вложения в гривну нерезами.
+
0
Andrey M
Andrey M
2 серпня 2018, 9:55
#
Снова массонский заговор:) ) )
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
2 серпня 2018, 11:22
#
По комментариям все хотят представить как заговор. Вот только это было ранее и так известно. У людей какие-то фантазии и истории, читаешь и кажется что люди только недавно тут на Форуме появились и не читали Инфо ранее по этим темам.
Для нас как Укрианы, важно сейчас остановить хаос, с учетом того что времени почти нет. Выход это дружба с МВФ и ЕС и далее двигаться по реформам. Это поможет в дальнейшем остановить часть нерезов и др. людей.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися