Європарламент наступного тижня планує проголосувати резолюцію щодо виділення Україні 1 млрд євро макрофінансової допомоги, але за умови створення Антикорупційного суду.
ЄС виділить мільярд євро, якщо буде прийнятий закон про Антикорупційний суд
Відповідне питання включено до порядку денного пленарного засідання законодавчого органу ЄС у вівторок, 12 червня, повідомляє Укрінформ.
«Ми маємо високий рівень очікувань щодо остаточного голосування про Вищий антикорупційний суд, що, як планується, має відбутися у четвер. Однак якщо цього не станеться, то, беручи до уваги довгу затримку в імплементації цієї антикорупційної структури, ми вирішили, що законодавчий текст про макрофінансову допомогу повинен бути виключений з порядку денного засідання Європарламенту наступного тижня у Страсбурзі», — заявили у найбільшій політичній групі Європейської народної партії.
Відповідну позицію підтримав, зокрема, й доповідач з цього питання у ЄП Ярослав Валеса.
Варто зазначити, що Верховна Рада у четвер розгляне у другому читанні президентський законопроект «Про Вищий антикорупційний суд» та призначення кандидатури від парламенту до складу комісії зовнішнього контролю з незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро України.
Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що подасть у відставку, якщо Верховна Рада не прийме законопроект про Антикорупційний суд.
- Для отримання п'ятого траншу від МВФ Раді необхідно прийняти закон про антикорупційний суд з поправками, які забезпечать його повну відповідність з рекомендаціями Венеціанської комісії.
- НБУ очікує, що загальна сума траншу становитиме 4,5 мільярда доларів.
Коментарі - 32
Кстати, если это кредит, почему не пишут условия: процент, срок, гарантии?
Или это безвоздмездная макрофинансовая помощь?
07.06.2018 Закон прийнято
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63218
— цікаво, хто в даному випадку корупціонер і яка його вигода?
Вы бы не хотели иметь в соседней стране полностью подконтрольные вам правоохранительные органы, автономные от остального государства? А вот они хотят.
набу и его карманный суд.
при этом за 3 года коррупция не особо уменьшилась. А скандалов было множество.
— знову ж таки, це не кінцева вигода.
Як конктретно на Вашу думку євробюрократи збираються використати цей контроль над судом на свою користь?
Вигода має бути дорожчою за суму всіх мільярдних допомог Європи за останні роки. І ще ж треба буде «ділитися» зі штатами, бо вони теж топлять за цей суд.
Я до чого? В даному випадку Ваша аргументація за логікою збігається з запоребриковою. Там теж розказують, що Захід не просто так допомагав Україні, а спонсорував революцію, щоб посадити маріонеткову (підконтрольну, карманну) владу.
При этом заметим — коррупцией они особо заниматся и не хотят, у них свои интересы…
запад ничего не спонсировал — он это делать просто не умеет. Вот подкупить чиновника, создать карманный суд, еще что-то замутить… это да.
— назвіть хоча б один «інтерес», який потенційно може озолотити євробюрократів за допомогою НАБУ.
«Осталось только тюрьму свою построить. Или лагерь какой… Для полного цикла.»
— Ви добалакались, що повторюєте запоребрикові тези.
А теперь на тех кто не согласилс тогда — можно и дело завести в набу и суд свой есть… есть чем давить.
А щодо «экспорт древесины в обмен на кредит» пам'ятаю. Очевидно Ви погано тему вивчили, раз вважаєте, що євробюрократи на цьому щось «поімєют», особливо в порівнянні з сумою фактично подарованого кредиту.
І це на Вашу думку «найвигідніший» кейс? Вам самому не смішно від суми такого «заробітку»?
Скоріше друге.