У середу ситуація на міжбанку загрожує остаточно розгорнути валютний ринок в сторону зростання котирувань. Причин декілька, але є ключові:
Валютний ринок: 5 причин зростання долара і що буде далі
1) Вчорашній оперативний вихід Нацбанку з аукціоном по викупу долара на міжбанку ще до початку активних торгів і головне - висока ціна відсікання (не вище 25,93 гривень) -дали чіткий сигнал ринку, що НБУ підтримує долар і не готовий до його суттєвого подальшого зниження ;
2) «Непоступливість» Міністерства фінансів щодо подальшого зростання прибутковості ОВДП на вчорашньому аукціоні (продав паперів на 1,08 млрд гривень з прибутковістю в межах до 17,5% по коротким паперам та до 17% по більш довгостроковим при заявленому попиті на 2,17 млрд з бажанням інвесторів отримання близько 18% річних) - призвело до скорочення потреби у нерезидентів в активному продажу валюти. Зростання інтересу до наших паперів - відмінна новина для країни і дозволяє Мінфіну намагатися здешевити нові залучення грошей до бюджету, що є абсолютно правильними діями. Але на валютному ринку у вівторок це призвело до недоотримання 15- 25 млн доларів додаткової пропозиції долара на міжбанку з боку нерезидентів;
3) Як тільки НБУ утримав долар від продовження падіння через викуп вчора валюти за ціною відсікання - не вище 25,93 грівен- частина експортерів перестала продавати свої залишки на рахунках (очікуючи подальшого зростання котирувань), а у імпортерів виникло зростання попиту за рахунок відкладених раніше покупок (вони бояться, що дно за курсом досягнуто і перестають вичікувати з купівлею валюти). Це знизить обсяги пропозиції валюти на фоні збільшення попиту на неї і призведе до зростання курсу;
4) Збільшення активності населення по скупці валюти на фоні зростання курсу в обмінниках через зростання котирувань міжбанку. Наші громадяни психологічно побоюються, що дно за готівковим курсом вже пройдено і збільшать обсяги скупки долара на побоюваннях його подальшого зростання. Це на жаль ментальність наших людей - купувати на зростанні і продавати на падінні і з цим особливо нічого не поробиш. Така реакція спостерігалася завжди при змінах ситуації на валютному ринку. Готівковий ринок перестав грати «на пониження» і в основному сьогодні працюватиме в форматі «з обороту»;
5) Високий рівень ліквідності в банківській системі - на ранок середи коррахунки банків знаходяться на позначці 49,8 млрд гривень, що дає можливість спекулянтам працювати як в форматі «в дві сторони», так і підлаштовуючись під дії великих гравців намагатися розгойдати курс;
Всі ці фактори починають працювати проти гривні і єдиним моментом, який частково стримує тиск на курс є те, що скоро настає період бюджетних проплат і клієнтам знадобиться гривня для розрахунків по податках, що знизить можливості імпортерів по скупці валюти і частково може активізувати її продаж експортерами.
«Мінфін» очікує 14 березня обсяг операцій на валютному ринку в межах до 380 млн доларів при укладенні до 520 угод з розворотом ринку в бік подорожчання валюти. Курс долара на торгах впритул наблизиться до 26 гривень і вище, а коридор котирувань розшириться до 25,95-26,10 гривень.
Ситуація на готівковому валютному ринку:
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 25,75-26,00 і продаж 26,15-26,30 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,00-26,0850 гривень і продаж 26,14-26,25 гривень.
Про тенденції на торгах за 13 березня можна прочитати тут, а графік котирувань долара, євро і рубля - подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
За офіційним курсом і міжбанківським курсом настрої респондентів стали набагато обережнішими щодо перспектив гривні на найближчий час.
75% респондентів вважають, що курс Нацбанку буде нижче 26,00 гривень, 25% не виключають його швидке повернення до рівня вище 26,01 гривні.
69% респондентів впевнені, що ринковий курс міжбанку буде нижче 26,00 гривень. Але 31% не виключають його зростання вже сьогодні вище рівня в 26,01 гривень.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 32
Большей ахинеи уже давно не слышал. Какая скупка валюты населением??
70 % населения еле концы с концами сводит. Сейчас они сорвались и побежали валюту скупать.
В опусе выше особо доставляет «Это к сожалению ментальность наших людей — покупать на росте и продавать на падении и с этим особо ничего не поделаешь.» :)
Да Вы я вижу «знаток» рынка в формате диванного эксперта. Особенно улыбнула Ваша фраза « удивительно как разбирающиеся могут это читать без смеха» и особые «знания» в части айфончиков. Видимо торговля подержанными телефонами это Ваш основной бизнес. А насчет того, что наши граждане ничему не учатся и реально активизируются по скупке в момент роста котировок, а часто бегут сдавать валюту при любом ее падении — не особо вдаваясь в причины этих колебаний — так тут Минфин как раз все правильно говорит. Еще с 90-х и 2000-х эта «традиция» была всегда. Последние примеры — 2015 год со скупкой валюты по 40 гривен в феврале, и 2016- со скупкой по 30 и выше — в январе. Паника и отсутствие своей собственной позиции в этом вопросе ( к сожалению называется «загон оленей») — у нас в стране не переводятся и нагреваются на этом отнюдь не самые высокоморальные люди.А вот почему на это ведутся постоянно простые люди — так это уже вопрос к нам самим. К сожалению опыт наступления на одни и те же валютные грабли в большинстве своем наших людей ничему не учит… К сожалению…
Просто благодаря политике регулятора среди населения повысился процент валютных спекулянтов и произошёл «переход количества в качество» — «загонщики оленей» сами превратились в «оленей» даже этого не замечая.
А «простые люди» как и прежде покупают доллар для СБЕРЕЖЕНИЯ накоплений на «чёрный день», а не для спекуляций.
Просто «чёрных дней» становится всё больше и больше у простых людей, а не «покращень».
Вот ссылка: https://minfin.com.ua/2018/03/13/32762291/
и про то, что скоро дно по проседанию котировок тоже заранее предупреждали еще в начале недели
https://minfin.com.ua/2018/03/12/32694319/. Почитайте перед тем как их ругать…
Кинозалы полные (билет + пожевать выходит около 150 грн на человека), рестораны полные, средний чек 200 грн., сети одежды полны людьми, все что-то покупают.
В этом плане всё инертно.
Может быть, если гривня укрепится и продержится на этих значениях хотя бы год, то цены возможно подкорректируют на 3-4%. И то, не все и не везде.
Игрушки в курсом всегда дорого обходились населению… Пора бы это уяснить.
Проще переложить в цену.
Некоторые сахарные заводы вместо того что-бы выбрасывать жмых, используют его для получения газа и тем самым покрывают затраты на покупку газа.
Аграрии не хотят перерабатывать отходы производства (а там хватает их) на тот же биогаз и электричество.
Куда интереснее ныть и просить дотации у государства и под сговором отросли увеличивать цену товара.
Читайте матчасть перед тем как такие комменты писать.
Не вводите людей в заблуждение.
Не несите полного уже полного бреда в стиле «паранойи». По роду своей деятельности я хорошо знаю, что происходит на финансовом рынке, межбанке и валютном рынке. Если Вы не видите в тех ссылках, которые я Вам прислал того, что они предупреждали о развороте рынка еще вчера — так что ж я могу сделать. сходите к обменке любой, посмотрите, как изменился курс по сравнению с вчерашними котировками и даже с утренними сегодняшними. Межбанк — как они и писали развернулся — уже 26,09/26,14, наличный тоже вверх ушел (а не было бы спроса и роста на торгах — в обменках котировки задрать не могли бы). Так что тенденции они уловили вовремя. Кроме этого, они немногие кто пишет реальные причины происходящего и что двигало рынком, а не пространные цитаты казначеев банков, которые тоже не всегда полностью объективны (каждый казначей будет формировать рынок под интересы своего банка в этот момент), а минфиновцы пишут абстрагировавшись от «задач» конкретного банка, что мне в них и нравится. И вообще, Вы же можете свою аналитику делать.Блог написать у них на сайте. Если что-то по делу будете писать — буду Ваши размышления в части валютного и финансового рынка с удовольствием читать. Попробуйте.Может в Вас серьезный валютный стратег пропадает.Абсолютно без подвоха Вам предлагаю…
Особенно в части « Да и «нерезидентами» могут быть лица, действующие в интересах резидентов :).»