У п'ятницю на поведінку міжбанку впливатимуть два основних чинника:
Валютний ринок: гривня на порозі нової девальвації
1) розрахунки підприємств з бюджетом і 2) зростання попиту на валюту як за рахунок покупців енергоносіїв, так і з боку інших учасників ринку, які побоюються нової девальвації.
Перший фактор працюватиме на користь гривні, тому що експортерам доведеться активніше продавати валюту на торгах для покриття потреби в гривневих ресурсах для податкових розрахунків.
Другий - на фоні ажіотажу по скупці валюти з боку всіх груп міжбанку, здатний істотно зіграти «на підвищення» котирувань.
Виграють від такого стану справ спекулянти, які активно працюють зараз «в дві сторони» із загальним трендом на зростання котирувань і частина великих експотеров, що притримують валюту до останнього і заробляють на стрибках курсу.
Швидше за все - сьогодні зростуть обсяги операцій на міжбанку - до 360-420 млн доларів при здійсненні до 620 угод, але при цьому ринок сам поглине всю пропозицію валюти і курс продовжить рости. Таким чином, обстановка на міжбанку залишиться напруженою, незважаючи на п'ятничну коротку сесію.
Якщо котирування долара впритул наблизяться до порога в 29 гривень - гасити нові валютні ралі знову буде змушений Нацбанк.
«Мінфін» прогнозує на п'ятницю коридор по долару в межах 28,85 -28,95 гривень.
Ситуація на готівковому валютному ринку:
Курс американської валюти в банках на 10 ранку: прийом 28,60-28,74 і продаж 28,85-28,95 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,67-28,77 гривень та продаж 28,84 -28,90 гривень.
Про тенденції на торгах за 18 січня можна прочитати тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю - подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
За офіційним курсом ситуація для гривні продовжує бути негативною - 30% опитаних вважають, що курс НБУ повернеться нижче 28,50 гривень. Вже 70%, впевнені в його довгостроковому закріпленні вище 28,51 гривень.
За безготівковим курсом на торгах настрій респондентів також залишається песимістичним щодо перспектив гривні. Тільки 25% опитаних припускають повернення котирувань на міжбанку до рівня - нижче 28,50 гривень. 75% - прогнозують довготривале закріплення долара вище 28,51 гривень.
З огляду на черговий значне зростання котирувань долара за останній тиждень, «Мінфін» змушений знову підвищувати основний поріг шкали опитування - тепер вже до 28,75 гривень.
Свої прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 28
Основы Жанра. Как и придумать название фильма :)
Положительная инфляция — это что-то новое в экономической теории.
Потому и живём так, что пользуемся НЕ ЗНАНИЯМИ, а непонятно чьимистереотипами идогмами.
Рост — это прежде всего увеличение КОЛИЧЕСТВА «продукта», а не увеличение его цены.
При инфляции нет роста, а естьманипуляции статистикой.
Вот это не верно. Напрямую рост (по ППС) с инфляцией не связанны, но обычно, без инфляции экономика не растет, а с небольшой инфляцией растет лучше всего.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/114075/
Все стандартно, движемся в одни ворота.
факторы на снижение гривны январь-февраль:
1. зима-отопление
2. нефть на мировых рынках
3. импорт удобрений под посевную
4. долги выплата с конца февраля
5. долг януковича конец января
6. отсутствие траншей мвф-вб
не смішіть…
То всього навсього хотілки Газпрома, від яких нам ні холодно ні жарко. А от що реально відбувається це арешт активів Газпрома в Україні на майже 20 млрд гривень за рішенням антимонопольного комітету. Справа зараз у верховному суді і очікувано Газпром її програє.
Ще один фантазер про добрива тут меле. Добрива виготовляються у нас в Україні. Ніхто їх під посівну не завозить.
Довг януковича теж поки що під питанням. Навіть якщо у Лондоні буде прийнято таке рішення ніхто їм нічого не виплатить. Він піде в зарахунок по позову про анексію криму і війну на донбасі. Так що знову в прольоті.
насчет других сценариев, все регулируется. И я в них не верю.
Не могут.
За каждый миллиард унесенных депозитов из привата будут обналичивать только 100 млн. Это должен быть очень большой отток депозитов, что бы кто-то заметил обналичивание ОГВЗ.