Мінфін - Курси валют України

Встановити
17 січня 2018, 14:22

Портфель депозитів в банках зріс до 896,3 млрд грн

За 2017 рік загальний портфель депозитів по банківській системі України зріс на 13% або 102,8 млрд грн — до 896,3 млрд грн.

За 2017 рік загальний портфель депозитів по банківській системі України зріс на 13% або 102,8 млрд грн — до 896,3 млрд грн.
Портфель депозитів в банках зріс до 896,3 млрд грн/Фото: knews.kg

Як зазначив регулятор, для порівняння – у 2016 році він збільшився на 10,7% або 76,7 млрд грн.

«При цьому випереджаючими темпами зростали кошти в національній валюті. Найбільш активно – гривневі депозити населення. Українці збільшили гривневі вклади в платоспроможних банках на 19,4%. У свою чергу, бізнес наростив гривневі вклади в платоспроможних банках на 11,6%. Цьому сприяло поступове покращення фінансового стану бізнесу, а також зростання номінальних доходів населення», — йдеться у повідомленні.

Вартість депозитів у 2017 році зменшилася внаслідок зниження облікової ставки Національного банку протягом першої половини року. Однак в ІV кварталі, коли Національний банк перейшов до більш жорсткої монетарної політики з огляду на посилення інфляційних ризиків, вартість депозитів, переважно короткострокових, знову зросла.

Також у 2017 році банки почали активніше кредитувати в національній валюті. За рік портфель гривневих кредитів банків збільшився на 13,1% або на 65,8 млрд грн до 569,4 млрд грн.

Найбільш активно банки нарощували кредитування населення.

Обсяг гривневих кредитів домогосподарств порівняно за рік зріс на 38,3%, передусім за рахунок споживчого кредитування.

Читайте також: Ставки за депозитами. Падають ще швидше

Збільшенню попиту на кредити з боку населення сприяло зниження їх вартості, покращення споживчих настроїв та пом’якшення стандартів кредитування.

За цей період обсяг гривневих кредитів бізнесу зріс на 8,7% під впливом поступового покращення платоспроможності позичальників.

Обсяг залишків за кредитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) продовжував скорочуватися як за рахунок домогосподарств, так і бізнесу.

Пожвавленню кредитування сприяло певне зниження вартості кредитів. На тлі здешевлення фондування за рік процентні ставки за новими кредитами у гривні знизилися для домогосподарств 30,4%, для бізнесу – до 15,8% річних.

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram

Коментарі - 1

+
0
Игорь Коляда
Игорь Коляда
17 січня 2018, 14:55
#
А что толку с этого?
В общем то для экономики это ничего не дало, а доля проблемных кредитов выросла тоже.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися