Мінфін - Курси валют України

Встановити
20 листопада 2017, 8:06

Міжбанк очікує зміцнення долара

Минулого тижня на валютному ринку панувало затишшя, що зовсім нехарактерно для періоду основних клієнтських бюджетних платежів.

Долар на міжбанку котирувався в вузькому коридорі від 26,465 до 26,52 гривень. Обсяги торгів були вельми посередні — від $ 254,2 млн до $ 318,60 млн, а активність ринку — середня. Укладалося від 486 до 586 угод.
Після зміцнення національної валюти у період з 6 по 10 листопада поточна ситуація зі «ступором» по курсу спантеличила учасників торгів.
З одного боку, за період з 10 по 17 листопада коррахунки банків зросли на 15,9 млрд — до 52,7 млрд гривень. Це повинно було «тиснути» на курс і працювати проти гривні. Але істотного зростання котирувань не відбулося.
З іншого боку, низькі обсяги операцій на валютному міжбанку у дні основних бюджетних проплат говорять про те, що клієнти не поспішають з продажем валюти. Вони не потребують додаткової гривні і закривають свої податкові зобов'язання за рахунок поточних залишків гривні.
Експортери намагалися розігріти ринок і зіграти «на підвищення», притримуючи на початку сесії основні продажі валюти. Але серйозного ефекту це не дало. Курс до кінця активної частини сесії наполегливо повертався до рівня 26,50 гривень плюс-мінус 2-3 копійки.
Надвеликих залишків валюти на ринку теж не було. НБУ взагалі не виходив на торги у більш публічному форматі — з аукціоном по викупу долара, обмежившись менш відкритим режимом «запиту кращого курсу». За нашою інформацією, за 15 і 16 листопада він викупив не більше $ 48 млн. Це майже в 2,3 рази менше, ніж розжився регулятор тижнем раніше. Тоді на фоні гривневого голоду і падіння коррахунків банків Нацбанк купив $ 111 млн.

Про що говорить така статистика?

Судячи з усього, деяка частина найбільших платників податків провела свої податкові розрахунки не на минулому тижні, а раніше — в період з 6 по 10 листопада.
Крім цього, через нестачу гривні для проведення клієнтських гривневих розрахунків і для виконання нормативів обов'язкового резервування — банки продавали в той період свою власну валюту з позиції.
Цим пояснюється різке падіння коррахунків банків в ті дні: клієнти платили на рахунки Держказначейства,(тобто за межі банківської системи), стрімке зростання обсягів торгів (від $ 309 млн до $ 506 млн в день) та поява можливості у Нацбанку викупити $ 111 млн в ЗВР.
А тому — у зв'язку із закінченням основного періоду бюджетних платежів (дедлайн до 20-го числа, але через вихідні 18 і 19 листопада — фактично вони завершилися минулої п'ятниці) — розраховувати на значне зростання обсягів пропозиції валюти на цьому тижні вже не варто .
Зате в третій декаді листопада почнеться період виплат Держказначейством основних сум відшкодування по ПДВ, що знизить потреби в продажі валюти у експортерів і надасть ресурс для скупки валюти великим покупцям- імпортерам енергоносіїв.
Коррахунки банків на ранок минулої п'ятниці вже перевищували 52,7 млрд гривень. До цього додадуться ще й виплати відшкодувань по ПДВ — тиск на курс буде зростати.

Що вплине на валютний ринок на цьому тижні

1) Завершення періоду основних бюджетних розрахунків і наближення періоду отримання великим бізнесом основних сум відшкодування ПДВ. Через вихідні 18 та 19 числа при дедлайні за податковими розрахунками до 20-го листопада — період бюджетних платежів вже фактично завершено. Відголосся цього процесу ще будуть відчутні 20 листопада. Але кількість клієнтів, які проштрафилися, буде стрімко зменшуватися і вплив цього фактора скоротиться. Експортери знизять свої продажі валюти — їм вже буде досить тих ресурсів у гривні, що в них з'являться при відшкодуванні ПДВ. Крім цього, у підприємств закінчується період виплати авансових платежів працівникам, що також знизить їх потреби в гривні. У зв'язку із закінченням періоду сплати податків у великих імпортерів почне поступово накопичуватися гривня від реалізації продукції. Це призведе до зростання попиту на валюту на фоні зниження пропозиції і буде працювати проти гривні;
2) Календарний фактор. 23 листопада в США День подяки. Американські банки не працюють, на відміну від українських. Тому розрахунки по долару в цей день будуть проходити на міжбанку ТОМом (розрахунки в гривні цим днем, поставка долара — 24 листопада). Це не завжди влаштовує клієнтів і тому 23 листопада значних обсягів операцій в доларах не буде.
Компанії будуть намагатися завершити свої розрахунки в цій валюті або до середи (22 листопада), або — перенести їх уже на 25 листопада (п'ятницю), що також не завжди їм підходить. Це відобразиться і на операціях з обсягами обов'язкового продажу по долару в цей період. А в кінцевому підсумку призведе до перекосів попиту і пропозиції на доларовому міжбанку на цьому тижні та зростанні курсових коливань в період 23 і 24 листопада;
3) Відносна рівновага попиту та пропозиції по валюті на готівковому ринку. Готівковий ринок буде продовжувати уважно стежити за ситуацією на міжбанку і коригувати свої курси в залежності від тренда на торгах. Як і раніше, при істотних змінах ситуації на міжбанку — розрив курсу готівкового і безготівкового долара може знову стати причиною спекулятивних атак на гривню.

До головних викликів для курсу гривні на цьому тижні «Мінфін» може віднести дві:

1)непідконтрольне Нацбанку повернення в банківську систему значних обсягів гривні з рахунків Держказначейства з відшкодування ПДВ та інших розрахунках бюджету з підприємствами-контрагентами;
2) ситуативні перекоси попиту і пропозиції на міжбанку: 20 листопада — за рахунок завершення бюджетних розрахунків клієнтів; 23 і 24 листопада — у зв'язку з неробочим днем ​​в США.

Динаміка курсу і активність ринку на цьому тижні

За прогнозами «Мінфіну» зростання ліквідності у банківській системі за рахунок перерахувань Держказначейства та завершення бюджетних платежів клієнтів призведе до поступового збільшення попиту на валюту і росту котирувань долара на міжбанку.
Через те, що основна частина розрахунків підприємств з бюджетом вже завершена, особливого зростання обсягів пропозиції валюти з боку експортерів ми не очікуємо.
За нашими розрахунками, тенденція зміцнення позицій долара посилиться і його котирування на цьому тижні будуть знаходиться в межах коридору 26,50 — 26,70 гривень. Можливі й більш суттєві ситуативні коливання курсу. Причому у понеділок (20 листопада) — за рахунок «запізнившихся» з бюджетними розрахунками клієнтів — курс може незначно ситуативно зміцниться ще на 3-5 копійок — до 26,42 -26,45 гривень, після чого вже почнеться розворот ринку в бік зростання котирувань.
НБУ буде готовий до активного викупу ситуативних надлишків долара 20- го та 23 — го числа (у разі їх появи на ринку). Але буде вкрай пасивний у тому випадку, якщо котирування долара підуть вгору. Тільки різкі стрибки курсу в 10-15 копійок за сесію можуть викликати появу регулятора з продажем валюти на ринку.
Швидше за все, Нацбанк продовжить працювати з банками в менш публічному форматі — через «запит кращого курсу». Ця форма дає йому велику свободу дій як по кількості виходів на ринок за сесію, так і в обсягах таких операцій.
На готівковому валютному ринку на цей тиждень «Мінфін» прогнозує продовження орієнтації готівкового курсу на поведінку міжбанку і закріплення курсу в межах коридору 26,60-26,85 гривень. Спред по долару декілька розшириться: в банках — до 15-35 копійок, в обмінниках фінкомпаній — до 12-25 копійок.
На міжбанку. Активність на торгах буде на відносно високому рівні в період з 20 по 22 листопада з максимальним зростанням обсягів в понеділок і вівторок і мінімальним 23 листопада.
«Мінфін» не виключає виходу НБУ на торги з викупом валюти у понеділок і вимушену появу регулятора з продажем долара на умовах ТОМ у четвер (23 листопада) в разі істотних ситуативних перекосів попиту і пропозиції через вихідний в США.

Приблизні обсяги угод на міжбанку по днях будуть наступними:

У понеділок та вівторок (20 і 21 листопада) — до $ 380-430 млн при укладанні до 550-600 угод.
У середу (22 листопада) — обсяги операцій знизяться до $ 320-350 млн при укладанні до 480-500 угод.
У четвер (23 листопада) -мінімальні обсяги операцій за тиждень — $ 190-240 млн при укладанні до 300-380 угод.
У п'ятницю (24 листопада) — невелике зростання активності перед закінченням тижня. Обсяги торгів складуть $ 280-310 млн при укладанні до 460-480 угод.
В цілому, ситуація на міжбанку в цей тиждень залишиться повністю залежною від дій Держказначейства щодо повернення коштів у банківську систему, курсових інтересів найбільших операторів ринку, поведінки Нацбанку в разі ситуативних перекосів попиту і пропозиції, а також обсягу перерахувань бюджету з боку тих клієнтів, що «запізнилися» зі сплатою податків.
Котирування долара на цьому тижні будуть знаходитися у межах коридору 26,50 — 26,70 гривень, з можливим ситуативним просіданням долара до 26,42 -26,45 гривень 20 листопада за рахунок продажів валюти клієнтами, які не встигли вчасно розрахуватися з бюджетом.

Коментарі - 20

+
+12
semenvekselberg
semenvekselberg
20 листопада 2017, 8:32
#
Межбанк должен ожидать укрепление доллара прежде всего по одной простой причине: у локомотива европейской экономики — германии, похоже, закончился уголь. Появление в Бундестаге антиевропейской партии (впервые после Великой Отечественной) делает невозможным для фрау меркель формирование правительства. Авантюра борьбы за власть четвёртый срок подряд (по европейским меркам как минимум нескромная) даёт о себе знать. Перевыборы в германии не за горой…
+
+68
ballistic
ballistic
20 листопада 2017, 12:52
#
«у локомотива европейской экономики — германии, похоже, закончился уголь» #SemenBalabol
— хто про що, а в̶ш̶и̶в̶и̶й̶̶̶ п̶р̶о̶̶̶ б̶а̶н̶̶ю Сємьон про крах Європи :)

Ви погано розбираєтесь не тільки в економіці, а й в елементарній фізиці.
Локомотив має велику інерцію, тому може рухатись без палива з поточною швидкістю ще довгий час.

Тому навіть якщо б Ваш пропагандистський брєд був правдою (хоча брехня, бо насправді економіка Німеччини росте), то це б ніяк не вплинуло на коливання курсу гривні на цьому тижні.
+
0
semenvekselberg
semenvekselberg
20 листопада 2017, 22:19
#
Главное, чтобы в экономике разбирались вы — этого будет достаточно. А пока ждём перевыборы в германии, USD/EUR 1.14 к концу месяца, а по их итогу — ещё больше голосов у антиевропейской партии германии и уход меркель на заслуженный отдых…
Кстати, свою дозу диазипама сегодня не забыли принять?
http://www.lavanguardia.com/internacional/20171120/433044167082/merkel-nuevas-elecciones-alemania.html
+
0
ballistic
ballistic
21 листопада 2017, 0:29
#
Якщо Ви щось там регулярно приймаєте в дозах, то це можливо пояснює Вашу хворобливу схильніть всюди бачити крах Європи. Дивіться, бо дограєтесь і скоро будете під кожною статтею як Шаріков:
Меркель! Германия! Антиевропейская партия! Еще диазипама! Крах Евро! Брексит! Меркель! Антиевропейская партия! Еще диазипама! Крах ЕС! Крах ЕС! :)
+
0
SanB
SanB
21 листопада 2017, 1:37
#
Вы в элементарной физике, по-моему, плохо разбираетесь тоже. ;)

>>«Локомотив має велику інерцію, тому може рухатись без палива з поточною швидкістю ще довгий час.», — это разве что в вакууме.
F=mc², учитывая массу константной, ускорение 'с' будет равно 0 (чтобы поезд двигался «з поточною швидкістю») только, если сумма векторов сил, действующих на поезд, равна 0. Учитывая силу трения…
Ну, в общем, уголёк Меркель подкидывать в топку придется, как ни крути. :)
+
0
ballistic
ballistic
21 листопада 2017, 9:24
#
Тобто Ви як і Сємьон вважаєте, що сила тертя настільки велика, що зможе відчутно вплинути на рух «локомотива європейсьої економіки без вугілля» на протязі тижня?!

Хоча судячи з «F=mc²» фізику Ви теж не знаєте :)
+
0
SanB
SanB
23 листопада 2017, 2:45
#
Спасибо, что заметили опечатку. :) Да, конечно, степень лишняя.
Но, как ни крути, это не меняет ошибочность
«Локомотив має велику інерцію, тому може рухатись без палива з поточною швидкістю ще довгий час.» ;)

+
0
ballistic
ballistic
23 листопада 2017, 16:59
#
«степень лишняя»
— не тільки ступінь.
Прискорення зазвичай позначають символом 'а', а символ 'с' — це швидкість світла. Скоріш за все Ви сплутали формулу Ньютона з формулою Ейнштейна :)

«не меняет ошибочность»
— помилки нема, бо сказано «довго», а не «безкінечно».

В статті мова про "коливання курсу гривні на цьому тижні" — на такому короткому часовому проміжку відчути зміну швидкості локомотиву «економіка країни» практично неможливо, тому швидкість можна вважати незмінною.
+
0
SanB
SanB
4 грудня 2017, 14:16
#
Що «зазвичай позначають» — можливо, но в первом моём сообщении определённо написано «ускорение 'с' », а каким его символом обозначать — на «скорость поезда» это не повлияет. :)

«… з формулою Ейнштейна» +
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
20 листопада 2017, 11:11
#
Черный рынок спокоен с утра, как и межбанк, копеечные перекосы.
Один лишь фактор сегодня будет влиять на курс — приток денег с Казнечейства, их сумма, если это небольшие суммы — перекосов не будет существенных как всегда 1-3 коп туда-сюда, если упадет более 5 млрд.грн. может начаться волна нагнетания…
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
20 листопада 2017, 11:21
#
По последней инфе — ждем падения и далее постепенно доллара, рынок будет вялым скорее всего.
НБУ мне кажется по тихому сегодня все таки выйдет.
+
0
Андрей Иванов
Андрей Иванов
20 листопада 2017, 19:30
#
А кто-то хочет по 27,5. И правительство и олигархи и спекулянты и те кто тупо вложился в доллар год назад по 27 и ждал по 40.
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
21 листопада 2017, 9:48
#
Кто-то ДА. сейчас они после того как много раз опозирились седят тише воды.
Мой прозноз пока реален.
Пока ситуация показывает и далее падение доллара, как я и говорил эта ситуация будет до 20 ноября включительно.
Все разговоры о повышении всего лишь разговоры.
И ТАК, сейчас новый период и возможно начало дорожания доллара, на первый взляд так кажется, но но кому нужен доллар вопрос????? Истории о том что сейчас население которому подняли минималки побежит скупать доллар слегка глупо, так как первое что они пойдут скупать это продукты питания, отложили кто смог на депозит, кто детям часть денег копит, кто на новый год готовится к подаркам.
И так, понедельник показал очередное падение остатков, что и дало падение в 4 коп, поэтому вторник также будет на прямую зависим от поступления денег с Казначейства, минимальные вливания ничего не решат, а вот дальнейшее падение даст еще время на дальнейшее падение доллара.
Да и людей придержавших доллар и думающих его продать подороже на межбанке хватает, вопрос только в том кто начнет первый их доставать и выкидывать на рынок, увидим-посмотрим.
+
+10
Василий Тёртый
Василий Тёртый
20 листопада 2017, 23:37
#
Впечатление, что чем больше Минфин камлает на рост доллара, тем ниже он упадёт
+
0
TheMilk
TheMilk
21 листопада 2017, 8:15
#
Синоптики
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
21 листопада 2017, 9:52
#
МинФин очереднй раз ошибается, он не «дышит» рынком, не понимает настроение людей. Потому как там люди отрезаны от обычный людей и банков, они просто анализируют — я работаю непосредственно в этой среде и настроение населения и курсы вижу постоянно; понятно что есть факторы которые непосредственно влияют на курс как остатки на кор.счетах и сезонные закупки и т.д. участников рынка разных отраслей.
Неделю им наглядно показывает — что спроса на валюту нет ни у кого такого уж сильного что за нею гнаться — пока до умов некоторых аналитиков это не дошло
+
0
kozyrev
kozyrev
21 листопада 2017, 10:12
#
Да Вы у нас просто Гуру какой-то. Особенно в части того, «что дышите рынком и знаете настроения людей...». :- . Я вот больше двадцати лет в банковской системе по казначейским операциям и межбанку работаю и то — стесняюсь так безапеляционно говорить. Но у Вас вижу все просто очень. И аналитики у Вас вне рынка, и Минфин, и чиновники. Но как-то не все так просто, как Вы часто описываете. Есть хорошая поговорка « Знал бы прикуп — жил бы в Сочи...» и касается он всех — и банков, и финкомпаний, и Вы представляете, даже нашего НБУ и международных фондовых рынков. Думаю надо быть скромнее и люди к Вам потянутся :-
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
21 листопада 2017, 10:25
#
Оооооооо, 20 лет в Казначействе солидный срок. А поговорки две я отлично знаю.
Вот только такие как Вы представители банков на уровне Казначества, аналитики типа Фурсы и т.д. после своих прогнозов осенью и летом, сейчас как-то перестали высказывать свои прогнозы после «фейлов».
Я на самом деле не живу как Вы межбанком по своей работе, но последние обьективные факторы и мои прогнозы показывают логичность в понимании рынка.
+
0
kozyrev
kozyrev
21 листопада 2017, 12:01
#
Я вообще редко делаю прогнозы и про скачки курса до 40 или даже до 30 гривен тут в комментариях к статьям Минфина — никогда вообще не писал. Так что «всепропальществом» не страдаю. Стараюсь смотреть на ситуацию объективно и в последние три года считаю гривну умышленно неодооцененной валютой, что сейчас очень выгодно части «бизнесменов» при власти. Активы знаете ли дешевле — прикупить могут, земельку, долги свои, взятые в гривне при курсе в 8 гривен — сейчас в долларовом эквиваленте гораздо дешевле можно гасить, или вообще не гасить под разговоры о негараздах. У этих людей на это фантазии хватает. Я просто говорю о том, что сайт Минфин не страдает «загоном лосей». Что касается Фурсы — то он конечно явно часто жонглирует цифрами в зависимости от того, что ему в этот момент надо изложить, но в целом — пишет он достаточно интересно и многие чисто финансовые вопросы излагает правильно и откровенно. У Вас же часто много эмоций в стиле и Ваших прогнозах — «я ж говорил», «вы ж неправы, а вот я молодец и т.д.» Финансовый рынок самоуверенности не прощает. Именно это я Вам и хотел сказать по поводу Вашего поста про Минфин. Просто это учтите, никак Вас обидеть у меня и в мыслях не было.Хорошего дня и удачи!
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
21 листопада 2017, 12:14
#
Спасибо за обратную связь. Я также считаю гривню недооцененной, и тот феерический всплеск курса как раз благодаря ситуацияя что случилась и неуправление процессом в нужный момент, сейчас все более управляемо. Фактор того что скупить активы по дешевле — он присуствует, этим многие пользуются и скупают интересные активы.
Эмоции — это присуще мне, но они больше касаются логических ситуаций, а не паники, которую хотят посеять некоторые эксперты и аналитики.
Вам также удачного дня.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися