Якщо ви отримали дохід у вигляді дивідендів з-за кордону, його сума обкладається ПДФО і військовим збором. Про це повідомляється в консультації від 03.11.2017 р. № 2514/З/99-99-13-02-03-14/ІПК.
Як оподатковуються дивіденди з-за кордону
Як йде мова у листі, дохід, отриманий з джерел за межами України, (іноземний дохід) – це будь-який дохід, отриманий резидентами, в т. ч. від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи і дивіденди.
Для доходів у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційними сертифікатами, корпоративними правами, нарахованих нерезидентами, ІСІ та суб'єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток, встановлюється ставка податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у розмірі 9%.
Також, ці доходи є об'єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.
У той же час при нарахуванні (отриманні) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Нацбанку, що діє на момент нарахування (отримання) даних доходів (п. 164.4 ПКУ).
Таким чином, у разі отримання в 2017 році платником податків – фізичною особою – резидентом іноземних доходів (дивідендів) їх сума підлягає оподаткуванню за ставкою ПДФО в розмірі 9% і військовим збором – 1,5%.
Для того, щоб сплатити податки з дивідендів з-за кордону, його одержувачу потрібно подати річну декларацію про майновий стан і доходи (пп. 170.11.1 ПКУ).
Коментарі - 10
— питання, чи оподатковується такий дохід в Україні, якщо з цього доходу вже було сплачено податок в країні отримання доходу і з цією країною підписано договір про усунення подвійного оподаткування?
ЛИСТ
від 27.12.2012 р. N 12744/0/71-12/12-1017
пример — в конституции написано «каждый гражданин имеет право на жилье». И что с того? как это выполнять? А вот в подзаконных актах и рассказано, что это имеется в виду что вам разрешено купить себе квартиру и вам за это ничего не будет. :)
для отримання права на залік податків, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де був отриманий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, в відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.
Якщо довідка є, то вона подається разом з декларацією про майновий стан і ПДФО вдруге не сплачується.
Ще цікаво як воно на практиці — чи багато хто подає такі довідки і чи є кейси їх відхилення?
Получается так.
Если твоя компания за бугром заплатила по месту регистрации налог на прибыль и ты выводишь оттуда дивиденды в Украину, то в теории получается, что в Украине ты оплатишь только 5% +1,5% от суммы дивидендов.
НО!
Это теория! Налоговики тебя просто замучают бумажками, которых в природе нет.
А пока будешь собирать бумаги впаяют тебе 9% + 1,5%. А может быть и все 18% + 1,5%.
Потом доказывай, что не жираф!