11 листопада 2017, 10:14 Читать на русском

Як живе 18-річний біткоін-мільйонер

Еріку Фінману 18 років, і він - наймолодший біткоін-мільйонер в світі. У його розпорядженні 403 BTC, які підбираються до сумарної вартості в $3 млн за поточним курсом.

Еріку Фінману 18 років, і він - наймолодший біткоін-мільйонер в світі.
Фото: steemit.com

Коли Еріку було 12 років, бабуся подарувала йому $1 000. Вона гадала, що онук відкладе їх на коледж, але Ерік розпорядився грошима інакше і вклав все в біткоіни, які на той момент коштували $10-12 за штуку.

До кінця 2013 року стан Еріка оцінювалося вже в $100 000, після чого він кинув школу, щоб займатися власною справою, повідомляє AIN.

За словами Еріка, навчання в середній школі було дуже низької якості. «У мене були такі вчителі, які постійно все критикували. Один порадив мені кинути школу і йти працювати в McDonald's, тому що це максимум чого я можу домогтися в житті. Думаю, першу частину я виконав», - розповів Ерік.

Фінман продав свої біткоіни (на той момент вони коштували $1 200 за 1 BTC) і на виручені гроші заснував Botangle - освітній онлайн-майданчик, який допомагав таким же як він розчарованим учням знайти собі по-справжньому хороших вчителів і займатися по відеочату. Решту грошей він витратив на переїзд з рідного містечка в Айдахо і подорожі.

У січні 2015 року, після низки невдалих переговорів, Фінман знайшов покупця для свого бізнесу, який запропонував йому на вибір $100 000 або 300 біткоінів, які на той момент просіли в ціні (близько $200 за коін).

Ерік вибрав друге, тому що вірив, що криптовалюта - це The Next Big Thing. «Батьки запитували, чому ти не взяв гроші? Але я сприймав це скоріше як інвестицію», - пояснив він.

На $100 000 Ерік міг би купити більше біткоінів, але він обрав більш простий шлях, тому що на той момент був ще неповнолітнім, і офіційна угода могла супроводжуватися певними труднощами.

На сьогодні у Фінмана 403 біткоіна - за поточним курсом його стан трохи не дотягує до $3 млн. І хоча багато шановних експертів, в тому числі Уоррен Баффет, вважають, що криптовалюта - це бульбашка, яка ось-ось з гуркотом лопне, Ерік впевнений: кращі часи біткоіну попереду. «Особисто я думаю, що біткоін в перспективі буде коштувати від кількох сотень тисяч до мільйона доларів за коін», - говорить він.

Спосіб життя біткоін-мільйонера

Фінман купив квартиру в Західному Голлівуді. За його словами, в основному його сусідами є молоді YouTube-зірки і представники IT-еліти. Відразу після переїзду він трохи «злетів з котушок» через раптового багатства і насамперед взяв в оренду Lamborghini, проте згодом перейшов на Uber і зажив більш-менш скромним життям як для 18-річного мільйонера.

Ніяких діамантових зубів, дорогих дизайнерських речей. Шафа молодого мільйонера практично порожня, а гардероб непретензійний - джинси, шорти, футболки дизайну, який не кидається в очі.

«Гроші дали мені свободу», - каже Фінман. Коли він все-таки вирішив купити машину, то вибрав незвичайний номерний знак - 2.1GPA - його середній бал на момент відходу зі школи (досить низький).

Харчується Фінман переважно в ресторанах, таких як Polo Lounge в готелі «Беверлі Хіллз» або In-N-Out Burger - в залежності від настрою. Так само він постійно подорожує: їздить по конференціям, які проходять по всій Америці, а також їздить відпочивати на далекі континенти. Наприклад, на літо Фінман вибрав Австралію. Але його улюблене місце відпочинку - Дубаї.

Сьогодні Фінман управляє біткоін-інвестиціями, як власними, так і своєї сім'ї. Крім біткоінів, у нього також є невеликі стоки в інших криптовалютах, зокрема Litecoin і Ethereum. Втім, в потенціал останньої він не дуже-то вірить і вважає, що курс ефіру зростає переважно через спекуляції на ринку криптовалют.

Після того, як історія успіху Еріка стала надбанням громадськості, а він сам - медійної персоною, його ставлення до безпеки своїх активів стало майже «параноїдальним». Фінман не тримає «всі яйця в одному кошику» і зберігає свої біткоіни в різних суперзахищених гаманцях.

А ще у нього є прихований жорсткий диск десь в Мексиці. «Знаєте, як в серіалі «У всі тяжкі» у Уолтера був схрон, закопаний в пустелі на чорний день? У мене так само. Тільки це не купа грошей, а маленький жорсткий диск», - каже Фінман.

Коментарі - 12

+
0
mary27
mary27
11 листопада 2017, 10:24
#
''Эрик уверен: лучшие времена биткойна ещё впереди''.
Крах дот-комов?
Не, не слышали)
+
+23
Андрей Иванов
Андрей Иванов
11 листопада 2017, 11:38
#
МММ отдыхает. Биткоин одна из 3000 криптоговнолют. Китай к примеру решил создать свою криптовалюту, любой миллиардер также может сделать рекламу, демпингонуть и всё испарится в один момент.
+
+68
Gonza
Gonza
11 листопада 2017, 13:17
#
Вы отстали от жизни. Уже более 5000 ;)
+
+45
ballistic
ballistic
11 листопада 2017, 11:51
#
Чомусь складається враження, що отакі новини про біткойн постановочні, вигадані.
+
+8
mary27
mary27
11 листопада 2017, 16:06
#
Ага, из серии ''а чего добились вы в мои годы'')
+
+30
Свободный экономист
Свободный экономист
11 листопада 2017, 17:47
#
Ребята, спокойнее! Что за жопоболь по казиношным выигрышам? :-)
+
+63
Юрий Семенович
Юрий Семенович
11 листопада 2017, 16:34
#
Американский родственник Лёни Голубкова. Живёт, понятно, в полном шоколаде и ничего не делает, А только вчера нищий шлялся по помойкам и о чудо, купил сначала 1/1000 часть битка, потом конечно сапоги для сестры, затем машину и тд. Так и стал миллионером. Он не ХАЛЯВЩИК, он ПАРТНЁР.
«На дурака не нужен нож, ему покажешь медный грош, и делай с ним что хош!» Удачи Вам, господа халявщики, пардон, партнёры!
https://www.youtube.com/watch?v=VzFi-bNXHMo
+
+40
semenvekselberg
semenvekselberg
11 листопада 2017, 16:46
#
Статья публиковалась ещё 23 июня. Налицо неприкрытая манипуляция Минфина в пропагандистких целях!!! И биткоин тогда стоил намного меньше. Может этот «молодой инвестор» уже давно потратил их на девок???
http://www.lavanguardia.com/vida/20170623/423616251900/erik-finman-abuela-regalo-invirtio-bitcoins-millonario.html
+
+27
Борис Будяк
Борис Будяк
11 листопада 2017, 21:25
#
Я так понял, что он школу бросил в 14лет, это вообще нормально для США? Такое возможно? Я понимаю, что это бред написан, но не пойму, кому может быть выгодно такое писать?
+
+12
mary27
mary27
11 листопада 2017, 21:29
#
Тому, кому выгоден загон «оленей» в Биткойн)
+
0
Борис Будяк
Борис Будяк
11 листопада 2017, 21:44
#
Например?
+
+29
Александр Замурняк
Александр Замурняк
11 листопада 2017, 23:15
#
Это еще раз доказывает, то что не всегда те, кто в школе и в университете учатся на отлично — стают в жизни успешными( Все потому, что система образования больше дает теории, а не практики в жизни! И только тот, кто столкнется с практикой на собственном примере станет гораздо успешнее!
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися