Про те, що на ринку первинної нерухомості надулася бульбашка, яка ось-ось лопне, не говорить тільки ледачий. На ринку панує штиль, як напередодні бурі. Забудовники безуспішно намагаються продати квартири, покупці чекають — коли ж обваляться ціни. Чому цього не станеться, розповідає Ярослава Чапко, директор CDS.
Кому вигідні прогнози про колапс на ринку нерухомості
Чим більше виходить нових проектів, тим більше з'являється «експертів», які говорять про повний колапс і мильну бульбашку на ринку нерухомості. Ну правда, нічого складного — порахували, склали, переділили, і ура, нова сенсація: ринок житла ось-ось обвалиться!
Від таких «прогнозів» програють всі — і покупці, які чекають нового дна ринку, і девелопери, у котрих падають продажі.
Чи є перевищення пропозиції над попитом на ринку? Безумовно! Це результат бездумної масової забудови за принципом «будуй більше -продавай дешевше» і повної відсутності контролю з боку міста і покарання недобросовісних забудовників за незаконні будівництва.
З іншого боку, раджу «експертам» спробувати купити малометражну 1-к квартиру в новобудовах столиці. Сьогодні на продаж пропонуються квартири, які будуть введені в експлуатацію не раніше кінця 2018 — початку 2019 роки. Тому, нічого критичного в такому різноманітному пропозиції немає — у ринка є час і потенціал поглинути цю пропозицію.
Третя (тривимірна вже) сторона даної проблематики — це якість пропозиції. Комплекси, які виходять сьогодні — це абсолютно новий продукт з абсолютно інноваційними характеристиками, котрі, безумовно, буде користуватися попитом у покупців. І з ними старим бетонним коробочкам конкурувати буде нічим. Але ж це проблема не покупця і низький попит на ринку, а недалекоглядності і економії на проектах окремих забудовників?
Коментарі - 32
# Строительство в Украине выросло больше чем на 24%, и это еще не все
Киев напоминает одну большую стройку… Испания уже шла таким путём 15 лет назад. Знаю случаи, когда новострои там сносились и сравнивались c землёй чтобы не платить налоги…
Рецепт «гениальный»: Рынок завален товаром, массово не берут, нет денег. Мы лучше товар завезем, еще больше загрузим рынок. А деньги...?
И квартиру купить не проблема имея деньги. С вводом в эксплуатацию весной 2018 (сейчас уже конец 2017). А с еще большими деньгами можно уже введенную купить.
> чтобы была меньше коммуналка
Почти что несовместимые условия, между прочим
— в тому й справа, що в старих будинках індивідуальний лічильник на опалення неможливо встановити конструктивно. Тому і утеплення ніяк не вплине на рахунок. Це по-перше.
По-друге, в старих будинках дуже складно організувати ОСББ, бо живуть в них в основному пенсіонери «совєцької» закалки, які не довіряють собі, бо вірять в начальство. А без ОСББ рахунки будуть вдвічі більшими від об'єктивної реальності.
Глупости, в сравнительно новых домах тоже не везде есть ОСББ, это не зависит от дома
— читайте уважно, мова про "індивідуальний лічильник на опалення".
І саме оплата централізованого опалення складає левову частку комунальних витрат.
«Глупости»
— у Вашому будинку є ОСББ? Маєте досвід створення об'єднання співвласників?
Не пишіть дурні про те, чого не знаєте.
Нет, я живу даже не в хрущевке, так же как и во многих других, это все ваши вымыслы. Если прижмут в обязаловку — тогда будут и даже пенсионеры будут согласны
— знову демонструєте ефект Даннінга-Крюґера.
В темі не розбираєтесь, зате впевнено робите висновки — така логіка нагадує одного персонажа.
Согласен с соседним комментатором-в старом фонде невозможно поставить индивидуальный тепловой счётчик в силу вертикальной, а не горизонтальной разводки. Разве что пять-шесть счетчиков по много тысяч каждый. Старый фонд (если это не дореволюционный кирпич) надо еще и утеплять. А вот что делать с гнилыми домовыми коммуникациями, сорокалетним лифтом и соседями-алкоголиками в старом доме? Понять и простить.
А новострои будут дешеветь. Предложение уж очень сильно превышает спрос.И они дешевеют в долларовом эквиваленте. Исключение-дома в эксклюзивных местах.
Утверждение автора статьи что от возможного сильного снижения цены «проигрывают все – и покупатели, которые ждут нового дна рынка, и девелоперы, у которых падают продажи» просто верх абсурда. Если покупатель купит не сегодня по 1000$ за квадрат, а через год по 700-он проиграет от этого? Как там у Оруэлла: ВОЙНА — ЭТО МИР
СВОБОДА — ЭТО РАБСТВО, НЕЗНАНИЕ — СИЛА.
Пропозицій автономного житла в Києві в багатоповерхівці я ще не бачив
Чи «експерт» про те, що новобудови зараз торохи кращі за хрущоби?
Квартира на вторинному ринку потребує більше грошей на переробку ніж гола — на первинному
В том и проблема рынка недвижимости, что таких отдельных застройщиков,недальновидных и экономящих на проектах — развелось слишком много.
И ещё больше по словам самого автора развелось предлагающих квартиры, которые будут введены в эксплуатацию не ранее конца 2018-начала 2019 гг.
Вот это и есть характеристики «мыльного пузыря», потому что всё больше предлагается не ГОТОВОЕ первичное жильё, а всего лишь проекты этого первичного жилья.
Это по большому счёту ирынком недвижимости то назвать нельзя, скорей какой-то рынок грёз,причём всё чаще — несбывшихся.