Перший понеділок жовтня пройшов нестандартно на валютному ринку. Початок торгів проходив здавалося би у звичайному форматі для першого дня місяця - досить низька активність за рахунок «сплячки» клієнтів при старті нового періоду.
Долар тестує новий рубіж — НБУ проти
Але вже до 10:40 курс стрімко пішов угору - з ранкових декларативних 26,60/26,63 до 26,67/26,70 гривень. Попит значно перевищував пропозицію, а більшість продавців не поспішали укладати угоди, чекаючи продовження зростання котирувань.
До 11-ї години стало зрозуміло, що без Нацбанку долар піде набагато вище 26,70 гривень. Покупці долара чекали дій НБУ і регулятор у цей раз їх не підвів.
Ближче к 11:00 була проведена інтервенція із продажу долара у форматі «запиту кращого курсу», що почало поступово впливати на курс. За нашими розрахунками, Нацбанк продав не менше 23-25 млн доларів, щоб хоч якось вирівняти попит та пропозицію і частково йому це вдалося.
До 12 години долар дещо знизився - до 26,65/26,68 гривень. Це призвело до того, що великі продавці зрозуміли, що вичікувати подальшого зростання котирувань вже немає сенсу і вийшли з основними обсягами продажу, що «придавило» долар до рівня 26,63/26,66 ближче к обіду.
Після 14 годин - вже на поодиноких операціях - долар знизили спочатку до 26,62/26,65 гривень, а після 15:00 - до рівня 26,61/26,64 гривень.
Перед самим закриттям сесії -доллар «дотиснули» до ранкового рівня в 26,60 26,63 гривень, але це вже були більше декларативні курси, ніж реальні угоди.
На цьому й завершилася перша торгова сесія жовтня. Більшість угод пройшло за даними ВалКлі у межах коридору 26,6545-26,6852 гривень.
Поведінка ринку у понеділок говорить про те, що значні диспропорції між попитом і пропозицією - зберігаються.
У цій ситуації у Нацбанку є два варіанти розвитку подій - або не втручатися в хід торгів і в цьому випадку курс щодня буде рости на 4-10 копійок, або -періодично продавати валюту, витрачаючи по 20-40 млн доларів та утримувати курс приблизно на рівні в 26,60 гривень.
Сьогодні НБУ вважав за краще поборотися за гривню і з труднощами, але зміг утримати котирування приблизно на ранковому рівні. Наскільки довго Нацбанк захоче підтримувати курс, витрачаючи ЗВР - ми побачимо найближчим часом.
За прогнозами «Мінфіну» Нацбанк буде продовжувати девальвувати гривню з кроком в 3-5 копійок за торги і буде втручатися в ситуацію тільки у тому випадку, якщо стрибки курсу будуть перевищувати цей темп ослаблення гривні.
Головні події в понеділок на міжбанку:
1) Ранковий стрибок котирувань долара з ранкових 26,60/26,63 до 26,67/26,70 гривень до кінця першої години торгів і потім поступове повернення курсу до ранкового порогу за рахунок інтервенції Нацбанку по продажу валюти;
2) Нацбанк виходив на ринок з продажем долара в форматі «запиту кращого курсу». За нашими розрахунками, НБУ продав не менше 23-25 млн доларів;
3) Зареєстровано 542 угоди на суму $303,22 млн за середньозваженим курсом 26,6546.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Viber
Коментарі - 7
Если Вы в курсе, ответьте, пожалуйста, как это на практике в Украине делается. Вот у меня иногда возникает необходимость продать валюту. Периодически бывает такое, что на межбанке валюта стоит дороже, чем в нале (вообще валюты в мире существуют разные – не только доллары). У меня в связи с этим возникает естественное желание продать не межбанке. Если обратиться как физлицо в банк, то одни банки начинают рассказывать, что они заявки физлиц на межбанке не выполняют, другие рассказывают, что за снятие гривны, зашедшей с межбанка, наличными у них большая комиссия, третьи – у которых более менее все это благополучно – после 3-4 операции начинают блокировать средства на счету, мотивируя тем, что мои операции носят сомнительный характер, подлежат финмониторингу, и вообще у них из-за меня проблемы с НБУ. Я решил обратиться не в банк, а в финансовые компании, которая занимается обменом валют, имеет пункты обмена. Но этих компаний не так много, как банков, к топ-менеджерам не так легко подобраться, рядовой кассир пункта обмена валют на данные темы разговаривать не уполномочен. В связи с этим вопрос – каким образом физлицу продавать в Украине валюту на межбанке?