Закордонні інвестори все ще цікавляться нерухомістю в Україні. Хоча кількість тих, хто готовий вкладати в українські квадратні метри, істотно поменшала. Увагу знов привертають новобудови Одеської, Київської та Львівської областей. Такими даними з «Мінфіном» поділився портал ЛУН.
Кияни вкладають в новобудови Вінниці, Черкас і Закарпаття: хто і де купує нерухомість
Якими містами цікавляться іноземці
Закордонний інтерес до українського ринку нерухомості представлений як українцями, що вимушено виїхали у безпечні країни, так і іноземцями.
Так, 54% зацікавлених столичними новобудовами перебували в Києві та області, 17% — з інших країн, 29% — з інших областей України, зокрема — 9% з Львівської області.
Цікавість до нових метрів Львівської області представлена на 53% місцевими жителями, 14% — з інших країн, 21% — зі столиці, а також 12% — з інших областей.
Найбільший інтерес серед інвесторів із закордону припадає на Одеську область — 23% серед усіх зацікавлених цим регіоном досліджували ринок новобудов перебуваючи в інших країнах. 25% — це жителі Києва і лише 16% — інші області України.
Окрім Києва, мешканці столиці цікавдяться новобудовами у Вінницькій області (29%), Закарпатті та Черкаській області (по 28%).
«Найбільш патріотичною» в інтересі до нових метрів виявилась Полтавська область. 59% всього інтересу до цього регіону зосереджено саме в ньому. На другому місці — Дніпропетровська з 54%.
Читайте також: Вартість житла вже вища, ніж у лютому: як зміняться ціни на квартири після війни
Фактор привабливості: як зростали ціни у 2022 році
Ціни на купівлю квартир у новобудовах котрий місяць зростають у національній валюті.
Аналітики ЛУН підрахували, що столичний метр нового житла за 6 місяців війни подорожчав на 12 400 грн і зараз становить 48 200 грн/м2. На другому місці Дніпро, де вартість метру у новобудові в середньому становить 40 700 грн/м2. На третьому місці Львів та Одеса — 34 600 грн/м2.
Найбільший приріст за час війни показав Ужгород, де нове житло подорожчало аж на 14 200 грн за квадратний метр у забудовника і сьогодні коштує 39 700 грн/м2.
Читайте також: 67% відділів продажу новобудов відновили роботу: скільки коштує зараз житло
Ціна на нерухомусть у Європі
Згідно з даними Євростат, у Європі в середньому ціни на нерухомість зросли за рік на 9.8% (порівнюють перший квартал 2022 з першим кварталом 2021). Найбільший приріст показали Чехія (+24.7%), Естонія (+21%), Угорщина (+20.6%).
Найменший приріст показала Франція (+7.1%), Мальта (+6.7%), Італія (+4.6%), Фінляндія (+4.3) та Кіпр (+1.1%). У жодній з країн Європи житло не подешевшало.
Коментарі - 46
Та я ж не в претензии к Западной, сама прожила там лет 15, школу заканчивала. Погода на Западной холодная и сырая. Лето не лето. Весна не весна. Постоянные дожди. Поэтому и уехали
А что такое для рынка недвиги несколько лет ? секунда.
а война -закончится, куда ей деватся-то…
и на евро перейдем… валютчики — удавятся с горя :)
О вступлении в ЕС :) Вот тупо первая попавшаяся статья от 2014-го года:
«Украине таки разрешили подать заявку на членство в ЕС — Европарламент принял резолюцию. „В соответствии со ст. 49 Договора о ЕС, Грузия, Молдова и Украина имеют европейскую перспективу и могут подавать заявки о приеме в ЕС при соблюдении принципов демократии, уважения основных свобод, прав человека и нацменьшинств и гарантирования верховенства права“, — сказано в ней.
…
В преддверии президентских выборов кандидаты хором говорят о движении Украины в ЕС и перспективе членства уже через 10—11 лет, хотя в подписанном нами Соглашении с ЕС такой перспективы не было».
в 2009 году было подписано «восточное партнерство» с ЕС и были вот такеи статьи — https://lb.ua/news/2009/11/25/15099_tarasyuk_rasskazal_kogda_ukrainu.html
Настолько в интернете, что есть даже небезызвестная партия, заблаговременно ребренднувшаяся в «ЕС» :)
Я в Днепре в 2011 году работал за 4 тыс. грн. (500 дол. по тому курсу). Переехал тогда же в Киев на ЗП 10 тыс. грн. Для меня это казались большие деньги. А как оказалось потом, просто Киевляне за 10 работать не хотели, вот с регионов лошпетов работодатели и искали)))
Сейчас конечно время поменялось, в Киеве З П такие же как в Днепре. Поменялось это время, когда в Киеве значительно выше доход был с 2014 года, когда по понятным причинам люди с Донецка, Луганска приехали в Киев и были готовы работать за любые деньги…
https://geoln.com/ru/romania/sibiu/3350
https://www.numbeo.com/cost-of-living/region_prices_by_city?displayCurrency=USD&itemId=101&itemId=100®ion=150
Є Румунія, Сербія, Косово, Болгарія і Албанія, особливо невеликі міста. Хоча там і ЗП такі як в Києві ±. Тобто єдиний плюс — немає війни. Але «акліматизація» до життя (мова, правила, податки і тд) там буде скоріше за все не простіша від Польщі або Німеччини, але з незрозумілими перспективами на майбутнє(саме для цих невеликих міст).
Я не кажу, що в Україні перспективи дуже ясні на поточний момент, тільки порівнюю з більш розвиненими країнами ЄС. Але там і квадрат далеко не $900. Реально за статистикою таких з десяток.
І це якщо не порівнювати з ІФом, де по даним цієї статті $500/м2
Нижче вже нікуди
мне непонятен восторг тех, кто не покупает.