Власний аналітичний центр українського маркетплейсу нерухомості DIM.RIA опублікував дослідження ринку нерухомості за 2024 рік. Проаналізували ціни на квадратний метр житла у новобудовах, зміни вартості вторинного житла, а також ринок оренди.
Квартири у Києві дешевшають, але у Львові ціна йде вгору
Первинний ринок
Пропозиція
Від січня до грудня 2024 року в Україні здали в експлуатацію 181 новобудов на 358 секцій. Найбільша кількість завершених обʼєктів — у Київській області, без урахування міста Київ, та у Львівській області. Протягом року в Україні зросла кількість працюючих відділів продажів новобудов: із 75,4% наприкінці 2023 року до 77% станом на кінець грудня 2024 року.
Ціни
Середня вартість за один квадратний метр у доларі найдорожча у Києві — $1 342, проте за рік вона знизилася на 4% станом на кінець року. Другу сходинку, за вартістю нового житла, посідає Закарпатська область з $1 171 за м2 (+14% за рік). Третю — Львівська — $1 090 (+3% протягом року).
Серед районів Києва найвищу ціну за квадратний метр у новобудові має Печерський район — у середньому $2 695 (-0,7% за рік). У Деснянському районі столиці можна придбати найдешевше житло — у середньому $909 за квадрат (-4% за рік).
Вторинний ринок
Пропозиція
На ринку продажу вторинного житла кількість пропозицій протягом року найбільше зросла у західних областях України, а також у Полтавській, Чернігівській та Сумській областях.
Ціна
Протягом 2024 року одно-, дво- та трикімнатні квартири від власників дорожчали у переважній більшості областей. Найдорожчою локацією для купівлі вторинного житла залишається Київ: у середньому $79 тис. за однокімнатну квартиру, $115 тис. — за двокімнатну, та $155 тис. — за трикімнатну. Другою за вартістю є Львівська область, а третю сходинку ділять Закарпатська та Волинська області.
Якщо розглядати столицю детальніше, найдорожчим лишається Печерський район, а найнижчу суму вказують власники житла у Деснянському.
Ринок оренди
Пропозиція
Кількість пропозицій на українському ринку оренди протягом 2024 року здебільшого знижувалася. Зростання відбулося у Дніпропетровській, Львівській, Івано-Франківській та Волинській областях. У решті західних областей відбулися коливання у межах до 10%, порівнюючи з груднем 2023 року. У столиці та Київській області кількість пропозицій зменшилася на 14% та 10% відповідно.
Читайте також: Що буде з цінами на житло у Києві у 2025 році
Ціна
Вартість на оренду житла в Україні протягом року суттєво коливалася. За підсумками року, у більшості областей ціна зросла, найбільше — у Чернівецькій, Івано-Франківській, Київській областях (30−36% у розрізі однокімнатних квартир).
Коментарі - 34
Из страны выедут те, кто сможет зарабатывать в ЕС, а остальные куда на что? На пособие?
Ну, а якщо українець в ЄС починає працювати, вивчає мову тієї країни де проживає, навіть без виплат, нікого нікуди депортувати після війни не стануть)
Потому что тысячи беженцев на пляжах в отелях Болгарии до сих пор живут на помощи волонтеров
Пенсионеры, мамы с детьми
Все время просят помощь от организаций и частных лиц
Их тоже оставят, вы думаете?
И местные недовольны и, вообще это очень неприятно.
Приходится «шифроваться» и абстрагироваться от того что я украинка, чтобы не навлекать гнев болгар. Болгарский хорошо знаю.
А так мне без разницы. Останутся в ЕС, значит в Украине ещё меньше населения будет
А так да, страна сильно не отличается от Украины, болгары от украинцев, что удобно, и язык легко учится. Пару месяцев и говоришь бегло
Насчёт цен. Если покупать местное болгарское то да дёшево. Если нормальные продукты Греция или органические из Франции например, то не сказала бы. У нас много идёт на питание. Но мы не экономим на качестве
И вам рекомендую, если что.
Квартиру сняла с одним депозитом. А не как на приморье 2−3.
И при выезде хозяин вернул депозит ещё и поблагодарил за хорошее состояние. Берут и с детьми и с собаками. И много украинцев. Для IT лучшее место в Софии Младост 4 Бизнес парк для проживания, там все айти живут и работают.
Дорого, но спокойно, нет как в центре арабских беженцев.
Язык, если знаете Англ.не пропадете. В Софии более распостранен чем русский например
Як це не дивно але багато біженців які виїхали за кордон — хочуть повертатися але коли завершиться війна.
«Наша ціль полягає не в тому, щоб ці люди були біженцями назавжди. Ми хочемо створити умови для цих людей, щоб вони повернулися до України. Це те, чого потребує Україна, і це те, чого ці люди бажають», — заявив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.
Може половина біженців повернеться, переважно з тих хто не може там інтегруватись, і не може або не хоче працювати. І паралельно виїдуть ті хто зараз хочуть але не можуть виїхати, і це як раз ті хто можуть і хочуть там працювати, а не сидіти на допомозі. Тобто Україна отримає назад баласт, а втратить ще більше активу.