Вартість новобудов та оренди зростає, вторинний ринок — подекуди у спаді. Як відновлюється первинний ринок житла, і де саме зменшились ціни — в аналізі ринку нерухомості від маркетплейсу DOM.RIA.
Квадратні метри: до яких регіонів варто придивитись
Первинне житло
На первинному ринку ракетні обстріли майже не вплинули на роботу девелоперів: 72% відділів продажів станом на кінець жовтня продовжують працювати по всій Україні.
Більшість із них зосереджені в трьох регіонах — Черкаському, Тернопільському та Чернівецькому.
Від загального числа новобудов, що наразі працюють, 25% — повністю готове житло. Більшість із новобудов (61,6%) належать до класу комфорт.
За даними маркетплейсу, ціни на первинному ринку зростають, порівнюючи з жовтнем минулого року.
Серед лідерів за темпами зростання, які здебільшого зосереджені на Заході країни, опинились Миколаївська та Харківська області.
Найвищі ціни на кв м залишаються в Києві — 45,3 тис., найнижчі — у Сумській (37,33 за кв м).
Вторинне житло
У вересні-жовтні пропозиція на вторинному ринку зросла на 41%, порівнюючи з липнем-серпнем. Це, за даними маркетплейсу, майже 470 тис. варіантів житла.
Найбільше зросла пропозиція у Херсонській та Харківській області, скорочення — на Волині та Луганщині.
Найчастіше пропонують на вторинному ринку одно- та двокімнатні квартири (35,6 та 32,2% відповідно), а також — приватні будинки (89%).
Якщо порівняти з жовтнем минулого року, найбільше зросла ціна на однокімнатні квартири на Кіровоградщині та Закарпатті, знизилась — у Києві та Харківському регіоні.
Втім, середня вартість «однушки» все ще залишається найвищою саме в Києві, найдешевше вона коштує у Сумській області.
Ринок оренди
У вересні-жовтні пропозиція на ринку оренди зросла на 31%, порівнюючи з липнем-серпнем. Це приблизно 427 тис. пропозицій. Найбільше пропозиція зростала у Кіровоградській, Дніпропетровській та Полтавській областях.
Серед квартир лідерство тримають одно-, дво- та трикімнатні квартири — 37%, 27,6% та 24,8% відповідно. Серед приватного сектору першість за приватними будинками — 95,8%.
Порівнюючи з жовтнем минулого року, середня ціна оренди «однушки» суттєво зросла на Закарпатті, в Івано-Франківській та Чернівецькій областях. Найбільше падіння — у Харківському та Київському регіонах.
Втім, Київ продовжує тримати лідерство — середня вартість «однушки» тут складає 23,7 тис. грн, найнижча ціна — у Чернігівській області — 3,6 тис. грн.
Коментарі - 45
Совет углубитесь в тему чуть глубже, изучите как колебался спрос и цены с 2000 годов
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/125944/
Эта карусель, по-хорошему если разобраться, закончилась в ноябре -декабре 2021 и рынок начал остывать. И люди,держащие руку на пульсе,вышли в кэш,еще тогда. А другие, инфицированые болезнью «будеттокадорожать» — остались. У разбитого корыта…и это корыто с каждым кварталом будет падать в $ цене.
на данный момент спрос на недвигу в Киеве в 2 раза меньший чем в новогодние праздники, а этот период обычно «мертвый»
Делайте выводы
По поводу $2k/m2: море, солнце, белый песок, меня качают чайки над головой. Кто не понял то Турки очень даже не против продать хороший объект
Что с тобой не так? Запоздалая стадия принятия?