Вже понад пів року український будівельний ринок працює в екстремальних умовах: повномасштабна війна, проблеми з постачанням матеріалів, зростання собівартості будівництва та брак робочих рук — проблеми, які учасникам ринку довелось вирішувати, аби відновити роботу. Яку стратегію обрала компанія «Інтергал-Буд», щоб налагодити роботу в умовах війни, розповіла Анна Лаєвська, комерційна директорка забудовника, в колонці на ресурсі Property Times.
«Інтергал-Буд» будує 300 тис. кв м: як вдалося налагодити роботу у війну
Перші у столиці
Ми відновили роботи на будівництві одними з найперших серед забудовників столичного регіону — наприкінці травня.
Першими ми запустили ті об'єкти, які на початок війни були на високому ступені готовності. Загалом ми відновили будівництво 300 тис. кв. м, це високий показник з урахуванням умов, в яких доводиться працювати.
Було розроблено новий графік робіт, згідно якому до кінця року ми плануємо ввести в експлуатацію будинки в сімох ЖК. Роботи тривають за планом. Вже у липні отримали поштові адреси два будинки житлового комплексу «Теремки» та два будинки в ЖК «Академ-Квартал», триває процес підготовки до оформлення права власності.
Інвестори вже отримують ключі від квартир
В серпні інвестори 3 та 4 секцій будинку № 1 ЖК «Причал 8» почали отримувати ключі від своїх квартир. Це один з перших наших проєктів, де від початку повномасштабного вторгнення почалася видача ключів від готових помешкань.
Також у серпні отримали поштові адреси одразу два будинку житлового комплексу «Озерний гай Гатне». Почалося заселення будинку № 8 в ЖК «Сирецькі Сади».
До кінця року ми плануємо ввести в експлуатацію та почати заселення будинку 12 житлового комплексу «Нивки-Парк», готуємо до заселення перший будинок ЖК Sky Avenue.
Читайте також: Власний бункер в Україні: скільки коштує та хто купує
Регіони теж в пріоритеті
Тривають роботи й на будівельних майданчиках в інших регіонах, ми продовжуємо виконувати свої зобов’язання перед інвесторами.
Так, у травні цього року ми ввели в експлуатацію будинок № 8 в ЖК «Київський» у Чернівцях та активно будуємо будинок № 9. Окрім того, ми завершили усі будівельні роботи в ЖК «Семицвіт» та продовжуємо будівництво ЖК MillTown у Львові.
На осінній період у нас заплановане відновлення будівництва ще на трьох київських об'єктах, серед яких ЖК CITY HUB на Кудряшова. Триває розробка графіку відновлення робіт на інших об'єктах компанії, про що ми згодом повідомимо наших інвесторів.
Протягом 6 місяців ми плануємо запустити всі наші майданчики, які були зупинені через початок воєнних дій.
Нові програми лояльності
Компанія також розвиває комерційний напрям. Ми допомагаємо бізнесу здійснити релокацію у більш безпечні регіони — західний та столичний. Пропонуємо різні площі під різноманітні напрями діяльності: офіси, складські приміщення тощо.
Ми розуміємо важливість нашої роботи в умовах, коли багато людей втратили своє житло або ж змушені були змінити місце проживання через війну. Аби спростити умови придбання квартир в наших комплексах, ми розробили нові лояльні програми кредитування. Активно готуємося до участі в державній іпотечній програмі «Українська мрія», яка має стартувати 1 жовтня.
Читайте також: Продавці первинки платитимуть 18% із націнки: як зміниться вартість квартир
Цінова політика
Щодо цінової політики, ми утримуємо ціни на квадратні метри попри суттєве збільшення собівартості будівництва та проводимо розрахунки за міжбанківським курсом.
Також ми покращили умови купівлі на виплат, тепер нашим покупцям доступне розтермінування строком на 2 роки без здорожчання вартості та з фіксацією ціни квартири по міжбанківському курсу, який значно нижче ринкового.
А для тих інвесторів, хто купує квадратні метри на умовах 100% оплати, діють додаткові вигідні умови. Так, наприклад, ми зафіксували пільговий курс при купівлі об'єктів житлової чи комерційної нерухомості, а також при замовленні ремонту квартир.
Ми докладаємо максимум зусиль, аби люди, які втратили житло, мали змогу придбати квартири й розпочати нове життя. В цьому полягає наша основна задача як забудовника — виконувати свої зобов’язання перед інвесторами й максимально спростити умови придбання.
Коментарі - 13
Когда война закончится и на каких условиях еще не понятно, в дом может в любой момент прилететь что-нибудь взрывоопасное. В связи с падением покупательского спроса, вторичка будет куда дешевле первички со временем. Не все вернуться с Европы, студенты-иностранцы не скоро еще вернуться в Украину, так что смысла покупать квартиру сейчас нет.
Для порівняння, до війни число українців за межею бідності становило трохи понад 2% населення, повідомляє інформаційне агентство Reuters з посиланням на слова регіонального директора Світового банку в Східній Європі Арупа Банерджі.
Банерджі нагадав, що велика частина союзних Україні країн обіцяють, що будуть підтримувати її економічно протягом наступного, 2023 року. Це хороша новина, враховуючи невтішні прогнози по українській економіці.
При цьому сама Україна скоротила бюджетні витрати до мінімуму — тільки найнеобхідніше. Але якщо не вийде отримати достатньо фінансової підтримки від союзників, доведеться вибирати між подальшим друкуванням грошей (і розгоном інфляції з 20% до нескінченності) і скороченням соціальних витрат.
«Якщо так буде продовжуватися, перспективи стануть дуже важкими. Тим більше, що зима починає кусатися. Через це може початися чергова хвиля внутрішньої міграції» — зазначив Банерджі.
Джерело: пресслужба НАБУ
Дослівно: «18 жовтня 2022 року НАБУ і САП викрили колишнього нардепа на спробі підкупу за 22 млн євро міського голови Дніпра.
Це одна з рекордних сум пропонованої неправомірної вигоди, зафіксованої правоохоронцями в Україні».
Деталі: Слідство повідомляє, що у жовтні 2022 року колишній народний депутат України (у минулому — топпосадовець державної компанії «УкрБуд») Микитась запропонував міському голові Дніпра Філатову хабар за укладення з підконтрольними йому компаніями контракту з будівництва метрополітену в Дніпрі поза конкурсом.
Кошти обіцяв надавати частинами впродовж дії проєкту — до 2027 року.
«Лояльність» мера екснардеп оцінив у 10% від вартості проєкту (220 млн євро), що становить відповідно 22 млн євро.
Фінансування за проєктом здійснюється коштом кредиту Європейського банку реконструкції і розвитку.
Микитася затримали. Наразі вирішується питання про повідомлення про підозру. Попередня правова кваліфікація правопорушення — ч. 4 ст. 369 ККУ.
Розслідування цих фактів НАБУ розпочало за заявою міського голови Дніпра.
Екснардеп є також є обвинуваченим в іншій справі, розслідуваній НАБУ і САП, за фактом заволодіння 81 млн грн коштів Нацгвардії. Справа наразі слухається у суді.
Звичайно кошториси космічні будуть у «злобудовників», якщо заложувати там 10% там 15% на відкат.