Раніше стабільне зростання економіки, стійка інфляція та зниження відсоткових ставок сприяли зростанню акцій. Тепер ці тренди змінюються на протилежні. Лише збалансований портфель допоможе інвесторам впоратися з усім, що можуть підкинути наступні декілька років. Як його сформувати, розповіла на фейсбуці Вікторія Тігіпко, засновниця та керівна партнерка венчурного фонду TA Ventures.
Збалансований інвестиційний портфель: як його зібрати зараз
Почнемо з відбору активів для кожного сценарію
По-справжньому збалансованому портфелю не важливо — зростають чи падають темпи економічного зростання та інфляції. Він має ефективно працювати в будь-яких умовах. Це означає пошук інвестицій, які можуть приносити дохід у довгостроковій перспективі. При цьому вони мають по-різному реагувати на вплив економічної ситуації.
Наприклад, при сильному економічному зростанні та зниженні інфляції краще віддати перевагу глобальним акціям. Вони торгуються з дисконтом, менш схильні до ризику, характерного для США, і диверсифіковані за більшою кількістю секторів.
Читайте також: У нас працює близько 1700 фондів: зараз вже є можливість інвестувати у них
Наступний крок — розподіл активів
Потрібно переконатися, що ваш портфель не має сильного перекосу у бік того чи іншого сценарію. Кожен із активів має різну волатильність. Це означає, що однаковий розподіл — скажімо, по 50% — навряд чи забезпечить збалансований портфель. Уявіть, що облігації зазвичай рухаються на $1, а акції — на $3.
Портфель, що складається на 50% з облігацій і на 50% з акцій, — не найкращий варіант. Останні надмірно впливатимуть на показники портфеля. Щоб його збалансувати, потрібно мати втричі більше облігацій, ніж акцій.
Коригуйте розподіл, якщо вважаєте, що ціна на ринку відірвалася від реальної ситуації. Допустимо, виглядає так, що темпи зростання економіки сповільняться більше, ніж вважають інвестори.
Ви, наприклад, можете очікувати, що це призведе до падіння інфляції. Проте воно буде не настільки значним, як прогнозується. Тому, наприклад, можна зменшити частку акцій та сировинних товарів, а також збільшити — довгострокових казначейських облігацій та золота.
Далі — ребалансування портфеля
Його варто проводити періодично (наприклад, раз на квартал) або щоразу, коли який-небудь клас активів зазнає значного руху. Це необхідно, бо ваш фактичний розподіл, ймовірно, значно відхилився від цільового.
Ребалансування означає, що ви купуватимете більше активів, коли їхня ціна падає, і менше, коли вони зростають.
Читайте також: Як передбачити крах ринку: прислухайтеся, про що говорять у трамваї
Зберігайте реалістичні очікування
Це оборонний портфель, який максимізує можливість заробити в умовах непередбачуваної економічної ситуації. Він із набагато меншою ймовірністю зазнає значних або тривалих втрат. Проте, не очікуйте від такого портфеля надприбутків. Ви жертвуєте ними в обмін на кращий сон.
Якщо вам хочеться все ж не жертвувати потенційним прибутком і ви готові робити довгострокові інвестиції, то венчурні інвестиції в компанії на ранніх стадіях — це те, на що вам точно необхідно звернути увагу.
Оскільки вихід із ранніх компаній, у які ви проінвестуєте зараз, відбудеться через 5+ років, ситуація на ринку сьогодні не вплине на оцінку компанії при вашому виході із неї. Натомість, зараз у вас є шанс отримати алокацію у стартапи за вигіднішими оцінками, ніж це було рік тому.
Окрім цього, венчурні фонди почали скидати обороти в плані кількості інвестицій, а це означає, що в них є більше часу на due dilligence (комплексну юридичну оцінку). А це означає, що якість компаній, які отримують фінансування, зростає.
Читайте також: Баффет втратив майже $44 млрд на падінні ринку: чому він знову у виграші
Коментарі - 10
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/119206/