Експерти Lombard Odier Group спрогнозували наступний рік. Чи триватиме економічне відновлення, що буде з інфляцією та монетарною політикою регуляторів, а також якої інвестиційної політики дотримуватись у 2022 році. Про це пише Financial One.
У 2022 році інвесторам радять запасатися кешем і позбутися золота
Lombard Odier Group — швейцарська банківська група, що спеціалізується на керуванні капіталом, активами та ІТ. Станом на початок цього року клієнтські активи банку становили 316 млрд швейцарських франків, що робить її одним із найбільших гравців у приватному банківському секторі Швейцарії. Тому поради її експертів — орієнтир для багатьох інвесторів. Ось що аналітики групи говорять про інвестиційну стратегію наступного року.
Самі Чаар, головний економіст Lombard Odier Group
Звичайно ж, не варто розглядати 2022 рік окремо від поточних трендів. Економіка відновлюється, і, на нашу думку, висхідна тенденція продовжиться і наступного року. Поки що піку економічного зростання ми не досягли.
Ми вже пережили найвищу точку кризи, тому, мабуть, економічна активність перебуватиме у звичайному стані. Ми очікуємо, що у 2022 році зростання ВВП у Китаї досягне 5%, у США — 4,6%, у Євросоюзі — 4,5%. Немає сумнівів у тому, що зростання уповільниться, порівнюючи з 2021 роком.
Ми вже близькі до доковідних рівнів, але все одно прогнозуємо, що зростання буде вищим за потенційне. Для цього є дві причини. По-перше, ми входимо у 2022 рік на високій ноті в плані економічного відновлення.
Щоб зрозуміти, в якому стані перебуває економіка на даний момент, ми використовуємо середні показники таких категорій, як бізнес, торгівля, виробництво, споживання та мобільність, та порівнюємо їх із докризовими рівнями. Можна зробити висновок, що на даний час відновний імпульс економіки як у США, так і в Китаї, ЄС та Великій Британії досить сильний.
По-друге, сильні й фундаментальні основи. Корпорації демонструють рекордну прибутковість, а в основних економіках світу рівень зайнятості зростає.
Читайте також: 8 порад Воррена Баффета: як пережити інфляцію
Щодо інфляції, за нашими прогнозами, то наступного року вона сповільниться, але все ще буде високою, порівнюючи зі середніми історичними показниками. Поки що ціни продовжують зростати через негативний вплив цілого ряду факторів.
З боку пропозиції перебої у глобальному ланцюжку поставок почнуть сходити нанівець. Наприклад, виробництво автомобілів у Німеччині відновлюється, зростають і продажі транспортних засобів у США. Крім того, вартість морського перевезення вантажів знизиться, а енергокриза припинить бути настільки гострою.
З боку попиту ефект від відкриття економік почне слабшати, а роль стимулюючих чеків та підвищеної допомоги з безробіття скоротиться. Роздрібні продажі знизяться, завдяки чому ціновий тиск знизиться. Проте зростання орендної плати та заробітних плат продовжить підігрівати інфляцію.
За нашими прогнозами, ФРС США скоротить обсяги купівлі активів, стабілізує баланс і трохи підвищить ключову ставку. Ми також очікуємо, що до середини 2022 року ЄЦБ згорне програму кількісного пом'якшення PEPP (Pandemic emergency purchase programme), яка була розроблена з метою підтримати фінансові ринки та стабілізувати ринок держборгу країн Південної Європи, але продовжить викуп активів APP (Asset purchase programs) колишніми темпами. Ми вважаємо, що європейський регулятор навряд чи перейде до підвищення ставки наступного року.
Потенційні ризики:
- Нові хвилі коронавірусу і зростаюча кількість хворих негативно позначаться на економічному відновленні.
- Інфляція залишиться на високому рівні, якщо перебої в ланцюжках постачання не послабляться, а ціни на сировинні товари продовжать зростати.
- Центральні банки припустяться помилки в оновленні монетарної політики, зробивши її занадто жорсткою або ж, навпаки, надмірно м'якою.
- Китай: уповільнення зростання, надто високий рівень боргу, несподівані зміни у політиці уряду.
- Геополітична напруга: Тайвань, Brexit, вибори у Франції, зростання ядерного потенціалу Ірану.
Читайте також: Баффет розсекретив свій портфель: на які акції він поставив зараз
Стефан Моньє, директор з інвестицій Lombard Odier Group
У 2022 році ми рекомендуємо інвесторам:
- Почати нарощувати кеш у портфелі (перехід від початку економічного циклу до його завершення виглядає надзвичайно швидким, але до кінця циклу ще декілька років).
- Скоротити кількість облігацій з високим рейтингом (дохідності залишаються низькими і навіть від'ємними, дивідендна доходність багатьох компаній перевищує доходність облігацій).
- Продовжувати інвестувати в акції, особливо в акції зростання та циклічні акції (прибутковість корпорацій знаходиться на високому рівні, при цьому далеко не всі компанії гідно оцінені — ми не віримо в те, що S&P 500 переоцінений).
- Якщо говорити про ринок валют країн, що розвиваються, то краще перейти від Латинської Америки та Східної Європи до Азії.
- Слід звернути увагу на те, що долар, швидше за все, зростатиме, а євро — падатиме.
- Зменшіть частку золота в портфелі, оскільки ціни на цей метал почнуть знижуватися.
- Варто віддати перевагу активному управлінню капіталом, аніж пасивному.
- Волатильність, швидше за все, збільшиться — зіграйте на цьому.
- Сфокусуйтеся на тому, що активний розвиток бізнесу компаній — особливо згідно з принципами ESG — стане основним драйвером зростання дохідності їх акцій.
Коментарі - 10
Це як зараз розганяють тезу що 99% стартапів не успішні. Щоб «інвесторам» було легше усвідомити свої втрати. Хоча ще донедавна всі вони були «надперспективними». І якщо в тебе мак, худі та смузі - ти був потенційним засновником єдинорога.
Та 99% - це від усіх. 95% з яких і на старті були нікчемними. І з 5 відсотків частина виправдала очікування, а інші не змогли злетіти, хоча мала хоча б теоретичні шанси. А заливали ринок гришима для всіх.