Ден Прімак — один з авторів терміну «єдиноріг» у його сучасному розумінні. Тепер він вважає його застарілим. Хто має замінити єдинорогів і чому майбутнє за драконами, він написав у своєму блозі на Axios. «Мінфін» вибрав головне.
«Дракони» замінили «єдинорогів»: хто вони і де живуть
Вартість «800 єдинорогів»
Коли Айлін Лі вперше використала термін «єдиноріг» у 2013 році, вона застосовувала його до 39 «розташованих у США компаній з розробки програмного забезпечення, що були засновані пізніше 2003 року та оцінювалися публічними чи приватними інвесторами у більш ніж $1 млрд».
На початку 2015-го ми із Еріном Гріффітом у колонці для Fortune дали йому нове визначення: «стартап, що не торгується на біржі та оцінюється у $1 млрд або більше». Ми нарахували 80 таких компаній.
Наше визначення прижилося. І, за данними CB Insights, наразі існує 800 «єдинорогів», сумарною вартістю близько $2,6 трлн.
Читайте також: Від США до Ізраїлю: хто купував українські стартапи за роки незалежності
Чому це має значення
$1 млрд — це вже не так вражаюче. Коли їх більше 800 — це вже не рідкість, і точно не міф.
До того ж є купа стартапів, чия оцінка була «роздута» інвестиціями. Бути вартим $500 млн на $50 млн венчурного капіталу — це ж більш вражаюче, ніж бути вартим $1 млрд при $500 млн венчурного капіталу, чи не так?
Читайте також: Чому акції Tesla не коштуватимуть $3 тисячі
Потрібен новий термін: «дракони»
Дракони набагато більші, сильніші і викликають більший захват, ніж єдинороги. Вони знищують усе на своєму шляху, а їхнє власне знищення вважається катастрофою (принаймні, якщо судити за «Грою Престолів»).
Щоб вважатися драконом, компанія має оцінюватися у $12 млрд або більше, за вирахуванням венчурного капіталу. Так, ця цифра достатньо умовна. Але вона відображає більш ніж десятикратний ріст єдинорогів з часу нашої публікації у Fortune та стрімкий ріст тренду на приватне фінансування.
Читайте також: Закон про платіжні послуги. Що принесе українцям відкритий банкінг
Наразі існує 19 драконів, 9 з яких базуються у США. Це ще більш ексклюзивний клуб, ніж той, про який йшлося у початковому визначенні Лі. Але у цій ситуації менше означає більше.
Американськими драконами є: Stripe, SpaceX, Instacart, Epic Games, Databricks, Rivian, Chime, Fanatics та Plaid.
Якщо коротко: вітаємо в епосі драконів.
Коментарі - 7
Нормальный, а не эуролевацкий.
И против торговцев ветром.
Которые таки похоронят экономики «развитых» стран.