КНР планує найближчими роками розпочати виробництво людиноподібних роботів та стати світовим лідером у робототехніці. Як пише The EpochTimes, завдяки цим технологіям КНР планує перезапустити економіку та подолати американські санкції. «Мінфін» публікує переклад статті.
Китай хоче врятувати економіку за допомогою людиноподібних роботів
Роботи державного значення
Китай планує найближчими роками розпочати виробництво людиноподібних роботів. Це має допомогти країні стати світовим лідером у робототехніці та перезапустити свою економіку, — йдеться у директиві, опублікованій цього тижня Міністерством промисловості та інформаційних технологій Китаю (MIIT).
Мета проекту — створити інноваційну базу для гуманоїдних роботів та забезпечити можливість самостійного виробництва їх основних частин. Відповідно до плану MIIT, продукція відповідатиме передовим міжнародним стандартам якості та використовуватиметься у складних умовах, на виробництві та у сфері послуг.
Людиноподібні роботи, так само як і смартфони, комп'ютери та транспортні засоби на нових видах палива, мають «найпотужніший» потенціал, здатний «революціонізувати» життя людей, — йдеться в документі.
Пекін сподівається, що до 2025 року в країні з'являться дві-три профільні компанії світового рівня, а також розвиватимуться дрібніші підприємства, що спеціалізуються в цій галузі. Ще через два роки планується створити «безпечний і надійний ланцюжок постачання» технологій та зробити країну конкурентоспроможною на світовому ринку. На цей момент, як очікується, такі продукти будуть глибоко інтегровані в економіку і стануть «новим двигуном» економічного зростання.
Ця директива — ще одна спроба Китаю підвищити технологічну незалежність на фоні посилення Сполученими Штатами заборони доступу Китаю до передових американських мікросхем. Розширюючи заходи контролю, вжиті у жовтні минулого року, Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США у середині жовтня вимагало від американських фірм отримувати ліцензію на експорт передових напівпровідникових мікросхем до Китаю.
На їхню думку, це необхідно для запобігання використанню Пекіном цих мікросхем у військових цілях. 23 жовтня уряд США зобов'язав компанію Nvidia припинити постачання до Китаю більшості ключових мікросхем штучного інтелекту.
У документі MIIT міститься прохання до місцевих компаній розробити мікросхеми штучного інтелекту для людиноподібних роботів, які дозволять здійснювати самонавчання та інші функції. Наступного дня після цього повідомлення акції півдюжини китайських компаній, які займаються розробками у сфері штучного інтелекту, підскочили на 20%, а котирування акцій інших виробників робототехнічної електроніки також різко зросли.
Дорожня мапа Пекіна передбачає, що китайські компанії конкуруватимуть з такими гігантами, як Samsung, Microsoft, Nvidia та Tesla, які інвестують у цю сферу. Зокрема, голова Tesla Ілон Маск також намагається створити людиноподібного робота під назвою Optimus або Tesla Bot. Однак, після великого галасу, піднятого минулого року, демонстрація робота, що повільно йде по сцені і махає рукою натовпу, не виправдала очікувань.
Що вже зробили
Лу Ханьчень, директор Інституту галузевих досліджень Gaogong, повідомив державному виданню Securities Times, що, хоча Китай поки що не зайнятий масштабним виробництвом людиноподібних роботів, ця мета не є такою вже й далекою. Цього року понад десять китайських компаній представили інноваційні розробки, пов'язані з гуманоїдними роботами, зазначив він, додавши, що в Китаї вже є допоміжні потужності для розробки промислових роботів.
Пекін виділив близько 10 млрд юанів (близько $1,4 млрд) на фінансування розробки роботів. 6 листопада у столиці Китаю було відкрито перший інноваційний центр із гуманоїдних роботів, який працюватиме над вирішенням актуальних «ключових спільних проблем», включаючи систему управління, програмне забезпечення з відкритим кодом та прототипи роботів.
Читайте також: Виробника Patriot завалили замовленнями: чому падають акції компанії
Щонайменше, одна китайська компанія, Jiangsu Miracle Logistics System Engineering Co, пообіцяла представити свого першого людиноподібного робота до кінця року. За оцінками китайської брокерської компанії Zheshang Securities, до 2030 року на ринку людиноподібних роботів будуть потрібні 1,77 млн таких машин.
Коментарі