Як накопичити капітал, незважаючи на інфляцію, найкраще, напевно, знає Воррен Баффет. На його переконання, найкращі компанії під час інфляції — це підприємства, які ви одного разу купуєте, і потім вони не вимагають додаткових вкладень. Кого сьогодні голова Berkshire Hathaway зараховує до цього списку, розповів РБК Інвестиції. «Мінфін» обрав головне.
Як захистити свої гроші від інфляції: поради Баффета
Рекордна інфляція та що її спровокувало
Інфляція, що прискорюється, все більше впливає на світову економіку та фінансові ринки. У листопаді інфляція США досягла 6,8%, що стало максимальним значенням протягом останніх 39 років. Основний внесок у її прискорення зробили зростаючі ціни на енергоносії через дефіцит пропозиції та кризи на цьому ринку. За ними йшли ціни на нові та вживані автомобілі, на виробництво яких продовжує тиснути нестача чіпів.
Інфляція зростає через збої в ланцюжках поставок у пандемію та одночасне збільшення споживання, вважають експерти. «Це був шок попиту. По суті, цей інфляційний імпульс викликали американські споживачі, просто купуючи більше товарів, ніж може виробити світова економіка», — каже головний фінансовий економіст Jefferies Анета Марковська.
Темпи інфляції викликають занепокоєння американських регуляторів — на заключному у 2021 році засіданні ФРС було оголошено, що програму стимулювання економіки згортатимуть швидше. Медіанний прогноз керівників ФРС передбачає три підвищення ставки наступного року.
Інфляція в Україні також прискорилася: з липня показник перевищує 10%, чого не було з 2018 року.
Читайте також: Інфляція та зміцнення долара у 2022 році: як відреагують акції та криптовалюта
Гірше ніж податок на прибуток
Воррен Баффет, який називає інфляцію «гігантським корпоративним стрічковим хробаком», вважає, що висока інфляція діє на інвестиції навіть згубніше, ніж податок на прибуток.
«Цей стрічковий хробак споживає свій щоденний „раціон“ із інвестиційних доларів, незалежно від здоров'я організму-господаря. Незалежно від рівня прибутку компанії, їй доводиться витрачати більше на дебіторську заборгованість, сировину та основні засоби, щоби просто бути на рівні попереднього року», — каже інвестор. За його словами, висока інфляція виступає своєрідним «податком на капітал», який ускладнює корпоративні інвестиції.
Інфляція негативно впливає на інвесторів, скорочуючи їхню купівельну спроможність, а компанії вона змушує витрачати більше коштів на підтримку бізнесу, каже Баффет.
Читайте також: Дорога сировина, інфляція та продовження пандемії: що на нас чекає у 2022 році
Поради від Воррена Баффета
Голова Berkshire Hathaway упевнений, що є галузі, які найкраще захищають активи інвестора у період високої інфляції. На думку Баффета, у період сильного зростання цін краще володіти бізнесами, які не потребують постійного реінвестування. Такі компанії стають дедалі дорожчими в міру падіння долара.
«Кращі компанії під час інфляції — це підприємства, які ви одного разу купуєте, і потім вони не вимагають додаткових вкладень», — зазначив Баффет, додаючи, що «будь-який бізнес, який потребує великих капіталовкладень, як правило, виявляється слабким у період високої інфляції, і це поганий бізнес у будь-який інший час».
Як приклад компаній-«переможців» за високої інфляції він називає гравців на ринку нерухомості та бізнеси із сильним брендом — наприклад, виробника солодощів See's Candy, якою він володіє з 1972 року, а також Coca-Cola. На його думку, такі бізнеси можуть підвищувати ціни, не боячись зниження обсягів замовлень і водночас не вимагають великого капіталу для зростання.
Водночас компанії, пов'язані з комунальними послугами чи залізницями, будуть не найкращим чином почуватися у період високої інфляції, упевнений Баффет.
Читайте також: Баффет розсекретив свій портфель: на які акції він зараз поставив
Топ-3 «захисні» компанії
Ось які компанії підходять під думку Уоррена Баффета про інвестиції при інфляції, що прискорюється:
D.R.Horton
Найбільший гравець на ринку будівництва приватних будинків у США. За фінансовий рік збудував понад 80 тис. будинків. Зараз у цьому сегменті в країні небувале зростання попиту та цін, що сприятливо відбивається на фінансових показниках D.R.Horton. Доходи від житлового будівництва за фінансовий рік, що закінчився у вересні 2021 року, збільшилися на 35% — до $26,6 млрд, чистий прибуток компанії рік до року зріс на 76% — до $4,2 млрд.
Аналітики вважають, що у січні компанія звітуватиме про зростання прибутку на акцію на 32,24% — до $2,83. При цьому виторг за звітний квартал збільшиться на 16,09% — до $6,89 млрд.
Аналітик Raymond James Бак Хорн підвищив цільову ціну акцій DR Horton зі $110 до $120 із рейтингом «активна покупка». Зростання попиту на нові будинки наступного року допоможе збільшити виторг компанії приблизно на 20%, зазначає він.
Coca-Cola
Виробник безалкогольних напоїв Coca-Cola поки що виграє через інфляцію, що прискорилася, і збої у ланцюжках поставок. У третьому кварталі чистий виторг компанії зріс на 16% — до $10 млрд, прибуток на акцію зріс на 41% — до $0,57. У річному вимірі вільна грошова протока збільшилася на $3 млрд — до $8,5 млрд, завдяки припливу коштів від операційної діяльності.
На зростання виручки вплинули відкриття закладів громадського харчування, театрів та стадіонів у всьому світі, відвідувачі яких купують продукцію Coca-Cola.
Зростання цін та попиту дозволило компанії підвищити прогноз щодо прибутку. За даними Coca-Cola, річний скоригований прибуток на акцію зросте на 15−17%, порівнюючи з попереднім прогнозом зростання на 13−15%.
McDonald's
Незважаючи на повсюдне зростання цін, фінансові результати McDonald's лише покращуються. За третій квартал глобальний продаж компанії збільшився на 12,7%, у США — на 9,6%. Консолідований операційний прибуток виріс на 18% — майже до $3 млрд. Компанія оголосила про збільшення квартальних дивідендів на 7% — до $1,38 на акцію, і про нову програму зворотного викупу акцій.
Показники McDonald's зростають з огляду на те, що компанії довелося підвищити ціни на 6%, щоб компенсувати зростання витрат на робочу силу та продукти.
McDonald's покращує результати за рахунок цифровізації бізнесу — розвитку системи доставки, нововведень у меню, нових програм лояльності. Аналітики J.P. Morgan обрали McDonald's як одну з перспективних швидкозростаючих та вартісних акцій на 2022 рік.
Компанія буде захищена від інфляції, оскільки понад 93% її закладів у всьому світі — це франшизи, і McDonald's отримує збори від орендної плати та у вигляді роялті від своїх франчайзі, вважають аналітик інвестбанку.
Читайте також: Куди вкласти гроші: 10 варіантів, які «вистрілять» найближчими роками
Коментарі - 3