Цього тижня ринки лихоманило. У фокусі опинилися погана звітність Meta та PayPal, чудовий звіт Amazon.com та інфляція. Коли ситуація змінюється щодня, це добрий час для спекулянтів, але не найкращий час для довгострокових інвестиційних входів.
Хороші новини закінчуються, інфляція залишається
Інвестори готуються до найгіршого
Інвестори готуються до більш «яструбиного» посилення грошово-кредитної політики. Зовсім нещодавно 4 підвищення ставки ФРС на 0,25% за рік було найгіршим сценарієм. Наразі вже йдеться про можливість 7 підвищень у 2022 році, причому на наступному засіданні Федрезерва ставка може бути підвищена у березні відразу на 0,5%, чого не відбувалося декілька останніх циклів. Ще 3 підвищення очікується у 2023 році.
Ось так фондовий ринок відреагував на нові дані щодо інфляції в США
Хороші новини закінчуються
Сезон звітності підтримував ринок як міг: американські компанії продовжували публікувати оптимістичні квартальні результати. За даними Refinitiv, 78% компаній з S&P 500 повідомили про результати, що перевершують оцінки прибутку аналітиків. Але сезон звітності добігає кінця, а інфляція прискорює темпи зростання. У середньостроковій перспективі акції, як актив, перебуватимуть під тиском.
Читайте також: Коли купити Google можна буде дешевше у 20 разів
Центробанки закручують гайки
Виразно спостерігається тенденція щодо прискорення жорсткості монетарної політики Центральних банків. Банк Англії вже двічі підвищив ставку на двох засіданнях поспіль. ФРС вже очевидно прискорюватиме прискорення монетарної політики. ЄЦБ заявив про можливість збільшення відсоткової ставки вперше за 5 років. Хоча у понеділок Лагард і пом'якшила формулювання, сказавши, що є можливість зниження інфляції до таргету на 2% без допомоги центробанку, бо економіка єврозони не зазнає перегріву.
Читайте також: Підвищення ставок центробанками зробить ринки ще турбулентнішими — МВФ
Дохідності 10-річних казначейських облігацій досягли психологічної позначки 2%
Дохідність казначейських облігацій США різко зросла цього року, збільшуючись швидше, ніж багато хто прогнозував.
Очікування того, що Федеральна резервна система США може підвищити ставки агресивніше, ніж очікувалося, для протидії інфляції, що зростає, призвели до підвищення дохідності. Одночасно згладжується крива дохідності (yield curve) казначейських облігацій США. Це важливо, оскільки дохідність облігацій впливає на світові ціни активів, а також на кредити. Форма кривої дохідності казначейських облігацій США також може допомогти передбачити, як надалі розвиватиметься економіка.
У четвер дохідність 10-річних облігацій досягла 2% після вищих, ніж очікувалося, даних щодо інфляції. «Ринок починає агресивніше підвищувати ставки… очевидно, що знову виникає відчуття терміновості», — сказав Субадра Раджаппа, голова відділу стратегії ставок у США в Societe Generale.
Дохідність, що рухається обернено пропорційно до цін, зросла з 1,79% на початку лютого. Востаннє вона перевищувала 2% у серпні 2019 року.
Полога крива дохідності може сигналізувати про закінчення сильного економічного зростання. Також це вказує на зростання інфляції та на очікування початку циклу підвищення ставок. І загалом це свідчить про невизначеність економічного розвитку у майбутньому.
Зростання дохідності 10-річних облігацій вище 2% тисне на фондові ринки, бо безризикова дохідність стає привабливою для багатьох великих інвесторів. Облігації починають конкурувати з акціями за капітал.
Читайте також: Фонд, що відстежує «чорних лебедів», очікує на обвал фондового ринку
Коментарі - 7