21 лютого 2020, 14:31 Читать на русском

Міжнародні перекази: як і з ким надійно переслати гроші

Майже 12 млрд доларів склала сума коштів, яку перевели в Україну наші заробітчани з інших країн світу протягом 2019 року.

Таку статистику оприлюднив НБУ. Як стверджує регулятор, кошти «прибували» з використанням 37 систем переказу грошей. Це не менш вражаюча цифра, особливо, з точки зору користувача, який стикається з проблемою вибору найбільш надійної і вигідної з них.

«Мінфін» вирішив розібратися, який же сервіс буде найбільш вигідним та безпечним для подорожі ваших коштів через кордон.

Ми зупинили свій вибір на послузі переказу коштів з картки на картку, так званий p2p переказ, який сьогодні є найбільш популярною банківською операцією.

Зростаюча популярність таких переказів пояснюється просто.

По-перше, вони швидкі. Зазвичай кошти зараховуються протягом декількох хвилин, і лише зрідка, протягом 1-5 днів (точний час залежить від банку-емітента одержувача).

По-друге, вони зручні. Для переказу коштів потрібно знати тільки номер картки одержувача (при переказі всередині країни), мінімальну інформацію про відправника та одержувача (при міжнародних переказах) і мати доступ до Інтернету. Відвідувати відділення банку не потрібно.

В-третє, такі операції безпечні, якщо слідувати елементарним правилам проведення розрахунків в Інтернеті. А саме – здійснювати перекази необхідно на сайтах банків і платіжних сервісів, які починаються з https://. Також на початку адресної строки повинен розміщуватися значок «замку», що показує, що відбувається захищене з'єднання.

Всі три переваги актуальні і при здійсненні міжнародного переказу: до або з України.

Існує тільки одне «але». Сервіс p2p переказів став послугою, яка пропонується практично всіма вітчизняними банками, коли мова йде про перекази всередині країни. Але якщо виникає потреба перевести кошти з України або в Україну – обслуговуючий банк може не виправдати ваших очікувань і доведеться розбиратися з умовами сторонніх сервісів.

Послуга міжнародних переказів на сьогоднішній день надається всього трьома вітчизняними банками: Альфа-Банком Україна, Приватбанком та Monobank.

Хто ж кращій?

Рівень комісій банків, що пропонують сервіс міжнародних переказів, суттєво не відрізняється. Тобто, сервіси конкурують між собою за різноманітністю функціоналу і пропонованих можливостей. В цьому плані від пропозицій конкурентів вигідно відрізняється сервіс перекладіввід Альфа-Банку.

Доступність. Насамперед, слід зазначити, що послуга доступна для власників карток будь-яких українських банків. Тобто, для здійснення переказу в Україну наявність картки та/або рахунку в Альфа-Банку зовсім необов'язкові. Карта банку потрібна тільки при відправленні коштів з України.

Підтримує обидві платіжні системи. Дуже важливою перевагою сервісу від Альфа-Банку порівняно з конкурентами є можливість зараховувати і відправляти кошти з допомогою карток обох найбільших міжнародних платіжних систем: Visa та MasterCard з єдиним зрозумілим і прозорим тарифом. У той час як, наприклад, ПриватБанк пропонує подібну послугу з різною тарифікацією для кожної з платіжних систем.

– Широка географія переказів. З допомогою платіжного сервісу Альфа-Банку можна відправляти гроші на карти банків з 97 країн світу. При цьому отримувати гроші через карткові перекази можна з 51 країни, включаючи Польщу, Чехію, Білорусь, Туреччину, Ізраїль, Іспанію, Нідерланди і т. д.

Таким чином, українці, які працюють в цих країнах, отримали альтернативний інструмент для цивілізованого переказу коштів на батьківщину. Враховуючи велику кількість українських трудових мігрантів у Польщі, саме за цим напрямком очікується найбільший грошовий потік.

Тарифи комісійних Альфа-Банку відповідають середньоринковому рівню. Так, картковий переказ грошей в Україну буде коштувати всього 2% від суми переказу, мінімум – 2 євро. Комісія на вихідні перекази складе 2% від суми, мінімум 50 грн., 2 долари США або 2 євро в залежності від валюти переказу. До речі, для успішного здійснення операції краще, щоб валюта переказу відповідала валюті картки одержувача. Наприклад, якщо необхідно відправити переказ в доларах США, то картка отримувача також повинна бути доларовою. Це дозволить уникнути зайвих втрат на конвертації коштів.

Також слід враховувати, що на міжнародні перекази діють певні ліміти. Сума однієї трансакції в Україну не повинна перевищувати еквівалент 15 тис. грн, при переказі з України – не більше 50 тис. грн. Загальний добовий об'єм операцій по одній карті не може перевищувати 150 тис. грн.

Простий переказ

Для здійснення операції в Україні достатньо знати лише номер картки одержувача і ввести його у відповідне поле на сайті сервісу. Слід зазначити, що в сервісі Альфа-Банку є можливість перевести кошти, вказавши замість номера картки тільки номер мобільного телефону одержувача. Як і для будь-якої іншої карткової операції потрібно внести дані своєї картки – номер, строк дії та CVV-код.

При здійсненні міжнародного переказу знадобиться додати мінімум додаткової інформації про себе та одержувача: ПІБ та адресу.

Для того, щоб перевести гроші в Україну, наприклад, з Польщі, тепер не потрібно вдаватися до послуг міжнародних систем грошових переказів, таких як Western Union. Достатньо знати номер картки одержувача і мати доступ до Інтернету, а ваш банк зробить все інше!

Коментарі - 1

+
+14
Віталій .
Віталій .
23 лютого 2020, 8:31
#
Ну хоть кто-то научился или набрался храбрости слать переводы из Украины. А то прям как пороблено: какой сервис не возьми - можно только принять деньги. Хотя 2% конечно кусаются.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама