Минулого тижня біткоїн оновив історичний максимум, а його ціна не деякий час перевищила $73 тис. Економічний експерт аналітичного центру «Об'єднана Україна» Олексій Кущ розповів, яким чином корупція та злочинність підштовхує його ціну, і хто зароблятиме на біткоїні.
Зростання біткоїну, як продукт корупції та санкцій
В яких країнах популярна криптовалюта
Цикли зростання цін на криптовалюти безпосередньо пов'язані з динамікою тіньового руху капіталу, оскільки криптовалюти дозволяють оминати фінансовий моніторинг у банках та фільтри контролю походження коштів.
Тобто попит на криптовалюти формується в сировинних, корупційних країнах, що розвиваються, а також у державах, які перебувають під впливом санкцій.
Наприклад, рф формує «чорну касу» війни у розмірі від $50 до $100 млн на день, значною мірою за рахунок операцій з криптовалютами під час розрахунку за нафту.
Тут вирішується ще й завдання обходу санкційного обмеження ціни на російську нафту (прайскеп), коли нафта з рф продається офіційно за $60 за барель, а, наприклад, $10 за барель йде криптою.
Але основна причина — це корупція, яка зараз, після запровадження стандартів BEPS у більшості країн (по боротьбі з розмиванням бази оподаткування та корупцією), майже вся сидить у крипті.
Візьмемо репорт «The 2022 Global Crypto Adoption Index». Які країни проводять найбільшу кількість операцій із криптовалютами (дані за 2022 рік):
- В'єтнам — корупція, грошові перекази населення та гральний бізнес.
- Філіппіни — корупція, грошові перекази.
- Україна — корупція, грошові перекази, війна.
- Індія — корупція, перекази, криптовалютні проєкти у селах.
- США — тут виняток із загального тренду: проєкти на базі DeFi, тобто футурологія, на яку можна витрачати гроші. Наприклад, картинки та арт-об'єкти NFT, Метавсесвіт тощо.
- Пакистан — корупція, перекази.
- Бразилія — корупція, спекуляції.
- Таїланд — корупція, гральний бізнес.
- росія — корупція, обхід санкцій.
- Китай — корупція, спекуляції, обхід санкцій.
Як бачимо, більшість країн — корупційні та такі, що розвиваються.
Ця теза підтверджує той факт, що в переліку країн-криптоманів немає таких технологічних гігантів, як Японія, Південна Корея, Німеччина, Франція, Британія.
Згідно зі звітом ООН, до топ-5 країн у 2021 році з найбільшою кількістю розрахунків у крипті серед населення увійшли:
- Україна (12,7% населення мають цифрові валюти).
- рф (11,9%).
- Венесуела (10,3%).
- Сінгапур (9,4%).
- Кенія (8,5%).
Що примітно, до топ-20 країн рейтингу ООН увійшли лише п'ять розвинених країн, а 15 — такі, що розвиваються.
Причому в розвинених країнах рейтингу (окрім США та Сінгапуру) показник володіння населенням цифровими валютами не перевищує 5% (Британія, Австралія, Південна Корея).
До речі, володіючи криптовалютами, ви повинні знати, що в загальному ланцюжку транзакцій та структури криптогаманців можете опинитися поряд із корупціонером із Нігерії чи терористом із Пакистану.
Хто володіє криптовалютою
Хто володіє найбільшими запасами «битка» з найбільших гравців?
На першому місці — BlackRock: $13,5 млрд.
На другому місці — колишній лідер ринку крипти MicroStrategy під управлінням Майкла Сейлора: 193 тис. біткоїнів на $13,2 млрд за балансовою вартістю на дату закриття балансу, нереалізований прибуток — $7,1 млрд.
На третьому місці — фонд Fidelity (FBTC): $8,6 млрд.
З огляду на це, маніпуляції на ринку криптовалют лише посиляться.
По суті, «биток» — це новий західний фінтех, що дозволяє «стригти» корупційні та сировинні країни, що розвиваються, у тому числі ті, що перебувають під санкціями.
Читайте також: Відкриваємо криптокартку: на які питання доведеться відповісти та які документи додати
Новий фінтех, запущений, як альтернатива «білого та пухнастого» класичного банкінгу, який тепер стане долею «золотого мільярда».
Коментарі - 29
тримай нас в курсі, завтра також ОБОВ’ЯЗКОВО напиши твій баланс.
Поголять як завжди ждунів за біток-повітря по 100 кусків )
У нас, вроде, капитализм, нет? А если уже нет, то за выходные должны начинать работать «друзья» из госкорпораций, вроде УЗ и Энергоатома, придворные актеры и журналисты и т. п. А там уже и «простой народ» подтянется.
про дачні ділянки, городи, про відпочинок на картоплі та інші способи заробітку їжі.
і це навіть не при війні було, а зараз тим більше.
Ну слушайте, тогда много чего было: интернирование японцев в подобие концлагерей, например, бытовые конфликты с этническими итальянцами и прочее. Это же не значит, что нужно весь опыт перенимать в этом отношении.
> Городні ділянки з вирощуванням с/г культур на місці міських парків, а тоді про капіталізм пишіть.
Их национализировали? Или заставляли граждан ковыряться на огородах? Вроде нет — это была добровольная кампания.
> а тоді про капіталізм пишіть
Вот того же Вам пожелаю. Сначала начните платить десятки тысяч налогов в месяц, как я, не имейте возможность свободно распоряжаться заработанной валютой, будучи во власти НБУ, а потом пишите, что за это нужно поклониться в ножки ребятам на золотых «майбахах» и сказать спасибо, что на огороде после работы не заставляют ковыряться. У нас либо ВСЕ переходят на «военный коммунизм», включая Вас и Сережу Лещенко, и пашут за трудодни в ремцехе, либо таки капитализм, и кто-то на золотых «майбахах» катается, кто-то — по ресторанам, а кто-то таки на огороде — как сложилось.
Стосовно капіталізму в Україні у нас дикий капіталізм. Враховуючи, що країна перебуває у стадії повномасштабної війни і на порозі зникнення трохи дивно, що вивід валюти це нагальна проблема. Було б що виводити, а вивести не проблема.
Отлично, респект! И не забывайте регулярно благодарить Партию и Правительство, что пока Вы их платите с денег, а не палочек в засаленном гроссбухе (хотя чего в гроссбухе — у нас же диджитализейшн! В гугл-доке) и ежедневного пайка.
> трохи дивно, що вивід валюти це нагальна проблема.
Ну я лично вижу для себя неудобство при необходимости, например, иметь наличную валюту — заработанное я могу только поменять на гривну, и по тому курсу, который захочет сформировать на межбанке НБУ, а купить — по тому, который захотят видеть владельцы обменников (впрочем, он все равно отталкивается от межбанка, просто регулярно выше).
я б такому «експерту» не довірив би навіть свої 20 грн
скажіть які зараз в Україні нормальні умови інвестування і хоча б мінімального збереження грошей?
як забезпечити собі пенсію? щоб не бомжувати після звільнення за віком?
АХАХАХАХАХА!!!
То есть, рост стоимости битка связан не с его централизованным выкупом разными КУА, а просто с количеством транзакций, другими словами, с оборотом.
Но именно с функцией платежа биток справляется хуже всего, так как не был предназначен для такой цели изначально.
Таже стыдно такую чушь постить.
Ті, кому потрібно здійснити транзакції, купити, продати щось, чи розрахуватись за щось, навіть нелегальне, використовують USDT чи інші стейблкоіни.
На вартість ВТС це жодним чином не впливає.
За логікою цього «криптоексперта» мафія перестала користуватись криптою в 2022 та в 2023 роках, тому курс Біткоїна знизився з 69000 до 16000?)))