Минулий робочий тиждень був багатим на економічні та політичні події, які в різній мірі вплинули на курс гривні в Україні.
Прогноз готівкового курсу долара, євро і рубля на вихідні
Посилення карантинних заходів в декількох областях країни, негативна статистика по коронавірусу з продовженням жорсткого карантину в Києві до 30 квітня, підвищення облікової ставки Нацбанком відразу до 7,5% річних як відповідь регулятора на зростання інфляції в країні, загострення ситуації на Донбасі і скорочення портфеля українських ОВДП у нерезидентів — ось той мінімум, який впливав на поведінку валютного ринку.
Читайте також: Підвищення облікової ставки НБУ не вихід: як приборкати інфляцію
В результаті, курс продажу безготівкового долара за період 12−16 квітня виріс на 4 копійки з 27,94 / 27,96 до 27,985 / 28,00 гривень, а євро подорожчав відразу на 30 копійок — з 33,21 / 33,23 до 33,52 / 33,53 гривень.
За традицією, зростання котирувань євровалюти було відображенням зміцнення позицій євро щодо долара на зовнішніх ринках. На вечір п'ятниці євро на світових майданчиках знаходився у межах 1,1983 долара, на що й реагував наш міжбанк за курсом євро щодо гривні.
Готівковий долар у п'ятницю ввечері можна було придбати в обмінниках фінкомпаній по 27,95−28,05 гривень, а євро продавали по 33,38−33,50 гривень. Ажіотажу ні на міжбанку, ні на готівковому ринку не спостерігалося. Нацбанку навіть не довелося втручатися в те, що відбувається на валютному ринку і весь тиждень він не проводив інтервенцій.
Здавалося би, такий клубок проблем мав призвести до різкого посилення тиску на гривню, але цього не сталося. Причина одна — в умовах пандемії бізнесу і громадянам не до валюти. Певні побоювання викликала можлива реакція нерезидентів на події на кордонах з РФ, але іноземці виявилися досить стриманими і їхні операції з ОВДП не призвели до значного тиску на курс гривні в цей період.
Спекулянти багаторазово намагалися використати негативний новинний фон з метою розгойдування курсу, але великого успіху в цьому не мали. Тому вони в основному заробляли на міжбанку в форматі «в дві сторони», а також вміло використовували ралі по парі євро/долар на міжнародних ринках і отримували додатковий дохід, граючи на курсі євро щодо гривні протягом дня.
Як і всі попередні тижні, в період з 12-го по 16-е квітня готівковий ринок своєї гри «на підвищення» або «на пониження» не проводив. Більш того, власники обмінників фінкомпаній були менш «полохливими» в частині курсових коливань на міжбанку, ніж їхні банківські колеги і не поспішали часто змінювати свої цінники навіть в моменти короткочасних злетів котирувань долара на торгах.
Відносну самостійність при виставленні своїх курсів в обмінниках вони проявлять і в ці вихідні. Але про всяк випадок дещо розширять спред між купівлею і продажем по долару, євро і рублю.
Головним фактором, що стримує їх «жадібність» в цьому питанні, буде дуже жорстка конкуренція на готівковому ринку, яка різко загострилася в період локдауна. Через погіршення економічної та епідеміологічної ситуації в країні, а також при майже закритих кордонах громадяни не настільки активно купують валюту, що призводить до падіння рентабельності валютообмінного бізнесу.
І в цій ситуації власники обмінників не можуть собі дозволити втратити будь-якого клієнта, для якого основним критерієм при виборі обмінника зараз є його курси. Це і стримує апетити фінансистів при виставленні котирувань.
Курси готівкових валют на 17−18 квітня
Котирування долара в обмінниках фінкомпаній будуть знаходитися у межах: прийом 27,80- 27,94 гривень і продаж 27,95- 28,10 гривень. Спред в більшості обмінників фінкомпаній складе 15−20 копійок на доларі.
Курси, розраховані «Мінфіном», можуть бути ще скориговані окремими обмінниками на плюс-мінус 3−5 копійок в залежності від наявності у них вільної гривні і валюти, а також «жвавості» місця та рівня конкуренції в їхньому регіоні.
Котирування євро. Після досить активних ралі протягом цього тижня — на кінець п'ятниці пристрасті на міжнародних майданчиках трохи вщухли. Тому особливо великих коливань пари євро/долар увечері 16 квітня на азіатській сесії наші власники обмінників не прогнозують. І в ці вихідні будуть орієнтуватися на співвідношення євро/долар у межах коридору 1,1970 -1,1995 долара за євро, яке склалося на кінець робочого тижня.
Читайте також: Підсумки тижня з Михайлом Федоровим
За прогнозом «Мінфіну» на 17−18 квітня, обмінники виставлять такі котирування за готівковим євро: прийом 33,20 — 33,37 гривень і продаж 33,38 — 33,55 гривень при спреді у межах 20 — 25 копійок. Деякі фінансисти можуть скорегувати наші прогнозні курси ще на плюс-мінус 5−8 копійок на євро в залежності від своїх індивідуальних завдань.
Котирування по російському рублю. Як і всі дні квітня, стабільності курсу рубля на міжнародних ринках не спостерігається. Для скорочення своїх ризиків більшість власників українських обмінників продовжить тримати досить широкий спред між купівлею і продажем по рублю.
Тому фінансисти виставлять такі котирування на ці суботу та неділю: прийом за 1 рубль в межах 0,360- 0,3645 гривень і продаж 0,365 — 0,370 гривень.
Коментарі - 5