Під кінець року американська влада змогла узгодити виділення другого пакету допомоги економіці, пов'язаного з коронакризою, в розмірі $900 млрд. Але фінансові ринки цій події не зраділи. Чому так сталося, розповів аналітик «Мінфіну» Михайло Федоров.
Чому фінринки почали падати
Очікували більшого
Причина такої ситуації полягає в тому, що ринки вирішили, що виділений обсяг коштів є недостатнім. Адже в березні перший пакет допомоги становив $2,3 трлн. З літа республіканці і демократи в США сперечалися про те, яким повинен бути другий пакет допомоги. Спочатку демократи хотіли виділити економіці ще більше $3 трлн. Республіканці підходили до питання більш консервативно, говорячи про підтримку в розмірі $1,3-1,5 трлн.
Восени перед виборами Дональд Трамп готовий був піти на поступки демократам і погоджувався на суму понад $2 трлн. Уже після виборів, коли стало зрозуміло, що перемагає демократ Джо Байден, ринки стали очікувати розширення фінансування. Ці очікування щодо підтримки економіки на трильйони доларів багато в чому і стали причиною зростання фінансових ринків світу в останні місяці.
Тому виділення поточної допомоги всього на $900 млрд виявилося для ринку негативною новиною. Адже ця сума навіть менша, ніж пропонували республіканці восени цього року. Проблема в тому, що третього пакета допомоги може вже й не бути. Адже в розвинених країнах починається вакцинація від COVID-19.
Грошовий дощ закінчується
Плюс до цього варто додати, що поточна політика ФРС США дуже сильно пов'язана з діями Казначейства США. ФРС цього року збільшила свій баланс з $4,2 трлн. до $7,4 трлн. І знову надруковані долари в основній своїй масі пішли на викуп казначейських паперів США. А точніше — на знову випущений борг США. Тому ринок очікував, що при виділенні великого пакету допомоги економіці США, ФРС потрібно буде знову викуповувати казначейські облігації у великому обсязі, так само, як це було навесні цього року. А отже, друкарський верстат ФРС продовжить працювати.
Читайте також: Які інвестстратегії та інструменти більше не працюють
Але виділення невеликої суми в розмірі $900 млрд. закриває для ФРС дорогу розширення своєї програми з вливання в економіку нової ліквідності у великому обсязі. Адже якщо Мінфін США не стане сильно нарощувати свій борг, то і ФРС не потрібно буде викуповувати ці облігації у великому обсязі і, відповідно, сильно нарощувати свій баланс. А це означає, що умовний грошовий дощ добігає кінця.
Коментарі - 10
Даже читать нет смысла. «Журналисты»
СНПИ500 падал в моменте на 2,5%. Но потом восстановился.
А вот нефть упала, немецкий ДАКС упал.
Гривну отбросило выше 28.
Цены на медь упали.
Индекс доллара прекратил падать.
И началось - это может означать что продолжиться - может не быстро не сразу - но сегодня снпи500 в минусе
www.youtube.com/watch?v=no2a84kcVGc&feature=youtu.be
Подписывайтесь на youtube-канал «Минфин»,
оставляйте комментарии под новым видео и
присоединяйся к челенджу #добіса2020. Детали по ссылке dobisa2020.com.ua