Тиждень, що минає, загалом виявився досить позитивним для гривні на валютному ринку України. На міжбанку безготівковий долар продовжив залишатися у звичному коридорі 36,5686−36,9343 гривні, а курс євро повністю повторював усі перипетії рухів пари євро/долар на міжнародному ринку з поправкою на курс долара на торгах щодо гривні.
Куди підуть цінники долара та євро, і де не варто здавати валюту
Пара євро/долар на міжнародному ринку у період із 4 до 8 вересня:
Курс безготівкового євро на торгах в Україні у цей же період:
У результаті, євровалюта за тиждень подешевшала на 34 копійки — з рівнів 39,4611/39,8521 у понеділок 4 вересня до позначки у 39,1247/39,5160 до 15 години за київським часом на момент закриття п'ятничних торгів 8-го числа.
Готівковий ринок жив «своїм життям», але загалом був також досить стабільним. Хоча долар і почав частково повертати собі втрачені нещодавно позиції. І при продажі знову наблизився до рівнів близько 38 гривень і вище, але це все ж таки не можна порівняти з останніми його нещодавніми стрибками та піками курсу продажу у 38,60−39 гривень.
Графік котирувань готівкового ринку за доларом за тиждень:
Курс продажу євро був відносно стабільним, і фінансисти, здебільшого, «гралися», мінімізуючи свої ризики за рахунок періодичного заниження курсу прийому євровалюти у громадян, що дуже добре видно на нижньому графіку.
Графік котирувань готівкового ринку за євро за тиждень:
Секрет відносної стабілізації готівкового ринку є простим. Останні рішення НБУ про дозвіл банкам із 29 серпня продавати безготівкову іноземну валюту населенню на валютні рахунки та картки громадян у межах щомісячного ліміту в 50 тисяч гривень в еквіваленті в одному банку та збільшення зі 100 тисяч до 200 тисяч гривень в еквіваленті щомісячного ліміту на купівлю іноземної валюти з подальшим її розміщенням на депозит від трьох місяців за курсами, близькими до офіційного, — зробили свою справу. І знизили тиск на ринку на готівковий курс із боку платоспроможніших громадян. А низька платоспроможність решти населення остаточно відбила апетит у власників обмінників щодо подальшої спроби гри «на підвищення».
У результаті, ажіотажу зі скуповування готівкових доларів та євро практично вже немає, що змушує обмінники скорочувати спред між курсами продажу та купівлі валюти. Немає особливого свавілля вже й за різницями курсів «білих» та «синіх» доларів, що не так давно сильно додатково нервувало банки, громадян та самого регулятора.
В цих умовах, враховуючи, що Нацбанк практично дозволив громадянам оперативно хеджувати свої валютні ризики через купівлю необхідних сум валюти в ті моменти, коли люди побоюватимуться девальвації гривні, або на картки, або на вклади, — особливого тиску на курс цими вихідними чи сюрпризів за курсом я не очікую.
При цьому все ж на вихідних ще збережеться загальна тенденція останніх днів, коли загалом населення купує готівкової та безготівкової валюти більше, ніж здає. Це добре видно за статистикою Нацбанку:
Операції фізосіб із купівлі/продажу іноземної валюти (30 днів):
Причому поступово продовжуватиме посилюватися тенденція, коли після послаблень НБУ з 29 серпня змістилися акценти та вподобання громадян щодо самої форми купівлі валюти.
Якщо ще нещодавно був черговий сплеск обсягів операцій саме з готівковою валютою, то зараз триває поступове збільшення частки купівлі доларів та євро саме безготівковим шляхом, а не готівкою. А це говорить про те, що заходи Нацбанку виявилися дуже вчасними.
Більшість обмінників цими вихідними працюватимуть у форматі «з обороту» з досить низьким рівнем спреду в межах: за доларом — від 20−25 копійок до максимум 30−45 копійок, а за євро — у межах від 25−50 копійок до максимум 1 гривні.
І лише в місцях із низькою конкуренцією між обмінниками та у великих торгових центрах, де громадяни часто відчувають підвищену потребу у готівковій гривні, можливе розширення спреду і за доларом до 1 гривні між курсами купівлі та продажу.
Саме тому, зазвичай, якщо ви вирішите здавати досить великі суми валюти для придбання дорогих товарів або просто зробити багато покупок у супермаркетах, то раджу обов'язково подивитися через відповідні мобільні додатки рівень курсів прийому валюти у найближчій місцевості, щоб підібрати найпривабливіший курс. Це дозволить вам не втрачати зайві 10−20 копійок на доларі або євро при здачі валюти не за привабливим курсом обмінників торгових центрів.
Прогноз готівкового курсу долара та євро 9−10 вересня
Курс долара у більшості обмінників фінкомпаній цієї суботи та неділі перебуватиме в межах коридору: прийом від 37,60 до 37,95 гривень та продаж від 38,05 до 38,30 гривень.
А курс євро в обмінниках у суботу та неділю перебуватиме в межах: прийом від 40,20 до 40,80 гривень та продаж від 40,90 до 41,25 гривень.
Коментарі - 24
Гривна на наличном рынке стабильна в цене…
Официальный курс НБУ — без изменений…
«А чего тогда носитесь с конвертационными
депозитами раз гривна стабильна?»
Почему ношусь?
Неужели это не очевидно — для экономии гривневых средств
при покупке валюты, ведь на конверт.депо
можно купить валюту дешевле, чем в ПОВах.
Зачем народ покупат валюту во время войны,
если «Доллар в матрице прибыль не приносит»— задавайте
такие вопросы нашему народу или себе…
«Вы, так понял, ответить не в состоянии зачем лично
Вам тот доллар сдался во время войны при стабильной гривне? «
Вы право смешны, задавая риторические вопросы
на финансовом форуме, где обсуждают валюту…
Всё вам расскажи да покажи, как маленькому ребёнку
или школьнику на каникулах или по выходным дням.
С понедельника идите в школу и не забивайте себе голову
всякими вопросами, типа «зачем нужна валюта…»
А як колись агітували — мовляв, а навіщо взагалі купувати валюту ? Більше того, клялись, що всі вої заощадження зберігаєте у гривні, розміщуєте її на депозитах та вкладаєте в ОВДП…
Если не затруднит, процитируйте дословно, с указанием даты публикации комментария, а не в своём вольном исполнении…
Кстати, вы как патриот Украины,
с самого начала войны финансировали банк врага
Украины Фридмана
своими деньгами, поддерживая российскую агрессию и ничего, совесть не мучает и сердце не болит…
P.S. Печально, что вам
не известен термин
«диверсификация».
Я спілкуюсь з вами не один рік і знайти цей коментар буде нелегко, тим більше, що ви на форумі суперактивний і щодня генеруєте мінімум кілька коментарів.Тим не менше, постараюсь це зробити, хоч і не гарантую. що це буде скоро.
Так, я обслуговувався у банку, який мав ліцензію НБУ, тобто офіційно був допущений в українську банківську систему, платив податки у бюджет України і зарплату її громадянам, кредитував її підприємства і населення. Тому у цьому плані мене нічого не мучить і нічого не болить.
Диверсифікація ? Щось знайоме, чув ніби-то… :)
В серпні 2022 року були мої тексти про гривневі ОВДП.
В серпні 2023 року були тексти про більшу дохідність
від вкладень в ОВДП чим від покупки долларів.
Мои почти ежедневные тексты о конвертационных депозитах с августа 2022 вы в зачёт принимаете?
А тексты о покупке валюты в банках с лимитом 50тыс грн ежемесячно тоже идут в зачёт?
В залік ідуть всі коментарі… Тільки от подекуди одні ваші коментарі іншим вашим же коментарям протирічать.
«Але те, про що я пишу, грунтується на фактах,
а не те, що мені просто здається…»
Але привести ці факти ви чомусь не взмозі…
Ви не перший, хто про мене пише свої вигадані історії…
До речі — вам не потрібно читати всі мої тексти,
починаючи з 2013 року. Почніть з лютого 2022 року.
Якщо знайдете хоя одне протиріччя — валютники
форуму Мінфіну вам медальку з шоколаду дадуть.
Ні, дискусія була раніше, ніж 2022… у ній брали участь люди, яких давно на форумі не видно — AndreyM, Mary27… Це напевне рік 2018−19… Тоді ви й сказали — а навіщо взагалі купувати валюту? Мовляв, розрахунки в Україні проводяться в гривні, по гривневих депозитах ставки вищі і взагалі треба вірити в національну валюту і т.д. І ця історія не вигадана, мені й змісту нема щось тут вигадувати. От знайти ваші коментарі у цій дискусії мені дійсно проблемно.
Зрештою, ви мені теж багато що обіцяли — наприклад, освіжити мою пам`ять «конкретными ссылками» (стосувалось Альфа-банку), чи відповісти на кілька запитань по PayPal (вже неактуально). Ні того ні другого я від вас не дочекався.До речі, щодо «конкретных ссылок» — ви потім відмазувались, мовляв «питання в списку, але не на 1-му місці», «є справи важливіші» і т.д. Напевне зараз і мені варто якось так поступити — наприклад сказати, що «питання на опрацюванні»… :)
А на валютному форумі я не «тусуюсь», тому навряд чи отримаю медальку. Шоколад хоч і люблю, але він мені не дуже бажаний — маю зайву вагу.
Тоді це кардинально все міняє, бо до 2022 року
була АТО/ООС і в той час ракети не влучали
в житлові будинки ні у Львову ні в Харкові.
Також в той час можна було без перешкод
купити безготівкову валюту, а потім заказати
потрібну сумму і зняти її через кассу банку.
Та й по гривні не було таких обмежень, як
зараз, коли за вікном діє военний стан
та частина конституційних прав громадян
обмежена згідно ЗУ № 389-VIII
«Про правовий режим воєнного стану»
Але ладно, часи тоді інші були. У лютому 2022 все розділилось на «до» і «після». Тому аргументація приймається.
Требовать ответов будете у своей секретарши, если она есть, а это публичный форум, где вам никто и ничем не обязан.
P.S. относитесь к оппонентам так,
как хотите, чтобы относились к вам.
Вижу что у вас с памятью туго, так перечитайте свои тексты,
где вы хамски меня упрекаете в публикации информации по конвертационным депозитам.
А теперь строите из себя паиньку…