Мінфін - Курси валют України

Встановити
9 грудня 2020, 14:19

Які акції найчастіше купують українські інвестори

В останні роки середньостатистичний інвестор, який купує акції іноземних компаній, сильно помолодшав. Відповідно, змінилися і стратегії заробітку на фондовому ринку. Дослідження Freedom Finance показало, як українці заробляють на акціях. «Мінфін» публікує його результати.

Інвестиції в кризу

За даними компанії Freedom Finance, в першому півріччі 2020 року українці рідше відкривати брокерські рахунки. Зниження склало 49,4% у порівнянні з минулим роком. Причини очевидні — криза через пандемію, зниження рівня платоспроможності населення і нестабільність фондового ринку.

У серпні ситуація змінилася — у третьому кварталі приватні інвестори з України відкрили стільки ж брокерських рахунків, скільки і за докризовий період 2020 року. Аналогічний сплеск зафіксували також в інших країнах, де є представництва Freedom Finance.

Через падіння ринків у інвесторів з'явилося «вікно» для купівлі цінних паперів за зниженими цінами та заробітку на їх зростанні. Наприклад, індекс S&P 500, до якого входять акції найбільших американських компаній, у березні впав на рекордні з 2008 року 33,9%. Але на тлі масштабних заходів від ФРС США індекс відновив зростання. Зараз він відіграв падіння і навіть оновив історичний максимум.

Профіль сучасного інвестора

Підвищений інтерес до інструментів фондового ринку під час кризи пояснюється кількома факторами.

Багато українців переконалися, що банківські депозити можуть нівелювати дію інфляції, але не принесуть прибутку. Після чергових стрибків на валютному ринку багато хто задумався про фінансовий захист від девальвації. Крім цього поріг входження на фондовий ринок знизився: з'явилося безліч освітніх проєктів про основи інвестування, брокерські рахунки відкривають онлайн, а інвестувати можна у кілька кліків.

«Довгий час середньостатистичними роздрібними інвесторами в Україні були чоловіки сорока років. Здебільшого з Києва. Як правило, вони займали керівні посади у великих компаніях або керували власним бізнесом. Однак із початку року профіль інвестора змінився: на навчання з основ фондового ринку частіше приходять менеджери середньої та вищої ланки, приватні підприємці та власники малого й середнього бізнесу, а середній вік знизився до 25 років», — прокоментував лектор навчальних програм Freedom Finance Україна Тарас Гандзій.

Також фондовим ринком стали частіше цікавитися жінки.

Які акції купують молоді інвестори

У середньому 55% інвесторів-початківців після навчання відкривають брокерські рахунки. Як правило, вони починають із цінних паперів компаній, що входять в індекс S&P 500: Google, Microsoft, Apple, Procter&Gamble тощо. При цьому вибирають консервативну стратегію інвестування.

Читайте також: Розпочинаємо інвестувати: як обрати брокера, щоб купити акції за кордоном

«Раніше новачки на фондовому ринку часто вкладалися у високоризикові інструменти. Безумовно, ця стратегія могла принести великий прибуток за короткий термін, проте ймовірність піти в мінус у багато разів перевищувала ризики за іншими інструментами. Ми не рекомендуємо своїм учням вибирати цю стратегію. Тому сьогодні новачки стали частіше вибирати довгострокові стратегії, які передбачають пасивне інвестування — купити та тримати», — розповів Тарас Гандзій.

Коментарі - 2

+
+99
Bratyshechka
Bratyshechka
9 грудня 2020, 16:30
#
Акции атб
+
0
Ostap Kucheruk
Ostap Kucheruk
10 грудня 2020, 12:17
#
Если думаете про акции - советую посмотреть сериал «Миллиарды»
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися