Економічна ситуація у США покращилася, спонукавши аналітиків змінити прогнози динаміки курсу долара. Раніше, повідомляє profinance, аналітики очікували послаблення долара, а зараз все частіше говорять про його зміцнення.
Економіка США одужує: долар буде зростати
Чому аналітики змінили прогнози
Долар падав переважно через слабкість американської економіки. Але тепер, коли ситуація почала прояснюватися, багато аналітиків були змушені дати задній хід і відмовитися від ведмежих прогнозів щодо валюти США.
За останні два місяці 2020 року долар подешевшав на 5%, при цьому інвестори і валютні стратеги налаштовувалися на подальше падіння у 2021 році. Проте, за минулий тиждень валюта відіграла 1,2% втрат. Валюти країн, що розвиваються, які активно зміцнювалися проти долара, завмерли в збентеженні, перервавши свій бичачий забіг.
З огляду на нові обставини і відновлення економіки, яке намітилося, експерти мають сумнів в тому, що Федрезерв продовжить дотримуватися вкрай стимулюючої монетарної політики.
«Весь минулий рік ми займали ведмежу позицію щодо долара, але тепер ми думаємо, що спадний тренд увійде до фази консолідації. Ми плануємо зафіксувати прибуток за короткими позиціями за доларом проти євро», — зазначив Джордж Саравелос, голова відділу валютних досліджень у Deutsche Bank.
Після перемоги демократів на виборах у Сенат в Джорджії 5 січня інвестори почали закладати в ціни нові пакети стимулів, які повинні стимулювати зростання економіки. З іншого боку, програма вакцинації проти коронавірусу набирає темп, що також дає надію на стійке відновлення.
«Перемога демократів у Джорджії виллється у величезні стимули, при цьому американська економіка почне поступово повертатися до нормального життя після карантинів», — додав Саравелос.
Терпимість ФРС до інфляції під питанням
Ринок облігацій теж налаштовується на нові стимули. Дохідність за державними облігаціями США зросла, відображаючи зниження цін на активи-притулки. Причина все та сама: інвестори вважають, що Федрезерв може переглянути свою позицію раніше, ніж передбачалося.
За словами Маркуса Алленспача, голови відділу з ринку цінних паперів з фіксованою дохідністю у Julius Baer, відновлення темпів економічного зростання призведе до збільшення зайнятості, підвищить інфляційний тиск і, в кінцевому рахунку, знизить потребу в дешевому рефінансуванні.
Пол Меггейсі, який очолює відділ валютних досліджень у JPMorgan, вважає, що долар знижувався переважно через аккомодаційну політику Федрезерву, незважаючи на загрозу зростання інфляції. Тепер інвестори вже не так в цьому впевнені.
«Ми вважаємо, що в умовах потенційно різкого відновлення економічної активності у другому півріччі, Федрезерв може змінити своє ставлення до ризиків інфляційного зростання», — пояснив експерт.
Ведмежий тренд щодо долара поставили на паузу. Разом з ним зупинилося і зростання валют сегмента, що розвивається. За словами Джеймса Лонда, стратега з EM-ринків у Morgan Stanley, ентузіазм щодо ризикових активів згасає. Банк теж переглянув свої прогнози за цим сегментом, змінивши їх на нейтральні.
І все ж експерти закликають не робити поспішних висновків. Курс долара стабілізувався, але дохідність за облігаціями все ще дуже низька, а як вчинить Федрезерв — невідомо.
Читайте також: 2021 рік: чи буде долар за 30
«Невизначеності в світовій економіці стає менше, а перспективи поліпшуються. Ці фактори обмежуватимуть ралі долара», — додав Саравелос з Deutsche Bank.
Коментарі - 4
Задумался о хеджировании через пасеку. Интересно, разрешат поставить ульи на крыше многоквартирного дома? Слышал в Харькове есть такие успешные бизнес-кейсы.
А кто именно должен разрешать?
Меня б в такой ситуации больше интересовал вопрос «как будут себя чувствовать пчёлы», ведь запах битума в солнечную погоду врядли им понравится. Да и летать с крышы им особо некуда — кругом на сотни и наверное даже тыщи метров асфальт с жухлыми газонами с бурьяном.
https://www.youtube.com/watch?v=nsrP2SwhGiA
Подписывайтесь на youtube-канал «Минфин»,
оставляйте комментарии под новым видео ;)