Цього тижня, окрім миттєвої ліквідації Айбокс банку, особливих потрясінь на фінансовому та валютному ринку України не відбувалося. На міжбанку долар залишався у вже звичному коридорі 36,5686−36,9343 гривні, а безготівковий євро за ці дні просів на 20 копійок — з ранкових котирувань понеділка 6 березня 38,9382 / 39,3276 до рівня 38 ,1208 гривень до фізичного закриття п'ятничних українських торгів з євровалюти 10 березня на 15:00 за Києвом.
Долар продовжує дешевшати на готівковому ринку: що буде далі з курсом
Що відбувалося на готівковому ринку
На готівковому ринку певний тренд зниження валютних цінників продовжився, але темпи зміцнення гривні вже помітно зменшилися. Хоча само по собі зміцнення позицій гривні в умовах активних військових дій, продовження падіння ВВП, високої інфляції та збільшення з 1 березня виплат пенсіонерам не зовсім піддається логіці простих українців.
Фактор 8 березня та звичайної довоєнної у такі святкові дні активної здачі валюти чоловічим населенням України з метою побалувати своїх жінок подарунками та квітами під час війни не спрацював.
Відчувалося, що більшості людей зараз не до особливого святкування та не до масштабних покупок, під які до війни зазвичай і здавалася валюта в обмінники у перші березневі дні. Хоча, звісно, чоловіки українці й постаралися максимально порадувати цього дня українок, але здебільшого у бюджетному варіанті.
У результаті сезонний святковий чинник цього разу не дозволив власникам обмінників сильно занижувати свої котирування прийому валюти, що й відбилося на загальній курсовій тенденції святкових весняних днів.
Як позначаться на курсі міжнародні події
Але цими вихідними ситуація з курсом готівкового долара та євро обіцяє бути досить цікавою. У будь-якому разі, моторним і спритним громадянам представиться шанс трохи заробити на серйозному розкиді котирувань з купівлі/продажу валюти в різних мережах обмінників фінкомпаній.
І якщо різниця між прийомом долара в найщедріших обмінниках та мінімальним курсом його продажу в інших найменш «жадібних» обмінниках може дозволити здати його в одній точці дорожче і потім на отриману гривню купити в іншому місці дешевше з виграшем у 5−10 копійок на одному доларі, то щодо євро цей дохід може досягати 10−15 копійок на євро, а то й більше.
Основна причина збільшення розкиду валютних котирувань: різні оцінки майбутніх курсових перспектив щодо пари євро/долар та євро/гривня найближчим часом серед аналітиків тих чи інших великих фінкоманій.
Річ у тім, що вже найближчим часом відбудеться чергове засідання ЄЦБ щодо підвищення ключової процентної ставки, а ще майже через тиждень своє слово з цієї проблеми скаже і ФРС США. Риторика чиновників цих відомств за майбутніми рішеннями дуже різноспрямована, що й додає інтриги у розумінні ринком подальшого тренду з пари євро/долар на найближчий час. І пару євро/долар вже починає порядком лихоманити.
Ось як виглядала ситуація щодо пари євро/долар на момент написання цієї статті:
Яким буде курс у вихідні
У цих умовах всі обмінники продовжать працювати у форматі «з обороту», але рівень спреду між купівлею/продажем по долару й, особливо, по євро у них може серйозно відрізнятися, що і призводить до збільшення максимальних і мінімальних курсів валют. У плюс до цього ще додається і традиційний 5−10 копійковий розкид між гуртовими курсами (зазвичай від 1000 доларів або євро) і роздрібними котируваннями.
У підсумку, у ці вихідні охочі заробити на валютних спекуляціях матимуть певний шанс це зробити. Хоча для цього їм і доведеться задіяти не одну сотню своїх кревних доларів та євро, а також і помотатися між точками валютообміну.
Крім цього, не варто забувати, що третє з початку року підвищення Нацбанком нормативу резервування для банків набирає чинності саме з 11 березня, тобто з вихідного дня (цієї суботи). Тому банкам доводиться так вибудовувати свою стратегію роботи, щоб увійти до нового нормативу резервування вже за фактом цієї п'ятниці, що також відволікає частину гривневих ресурсів з готівкового та безготівкового валютного ринків. А дефіцит гривні у банків неминуче вдарить і у фінкомпаніях, які займаються валютообміном.
Тож особливих загроз для гривні та курсу нацвалюти щодо долара та євро не буде, але при цьому збільшиться спекулятивна можливість заробити за рахунок операцій купівлі/продажу та розкиду котирувань прийому/продажу в різних мережах обмінників.
Крім цього, збережеться також і розкид цінників обмінок за рахунок чинника близькості їхнього регіону до зони бойових дій. І ця додаткова націнка за ризик складе від 5 до 12 копійок за доларом і до 15−20 копійок на євро до розрахованих мною нижче котирувань обмінників фінкомпаній.
Курси готівкових валют на 11−12 березня
Основна частина обмінників фінкомпаній виставить спред у ці суботи та неділю в межах від 20−25 копійок до 50 копійок за доларом, а по євро — у межах від 25−45 копійок до 1 гривні.
Курси готівкового долара у більшості обмінників фінкомпаній у ці вихідні будуть у межах коридору: прийом 38,00 — 38,45 гривень та продаж від 38,50 до 38,75 гривень.
А з євровалюти 11−12 березня основна частина обмінників встановлять такі цінники з купівлі/продажу валюти: прийом у межах від 40,10 до 40,50 гривень та продаж від 40,55 до 41,10 гривень.
Коментарі - 73
По сути они лишь посредники, конечный покупатель остался и спрос будет.
Чем больше уйдет с конв. депозитов-тем меньше будет $, что спровоцирует его рост и возврат депозитчиков в тему. Будут качели с периодом в 3 мес, ну пока будет «допомога», а дальше конечно… пике.
купить баксы на гривну дешевле
чем в обменке…
В Афганістані теж війна закінчилась, але він як був Афганістаном так і залишився, і черги інвесторів не вистроїлося. Натомість Херосима була вщент зруйнована ядерною бомбою, при цьому БЕЗ ІНВЕСТОРІВ сьогодні виглядає граще ніж будь яке укр.місто.
Тому все ж таки хотілось дізнатися кого Ви чекаєте, і чому вони до війни не хотіли?
Ви б особисто стали інвестувати в в людину що вся у боргах, в гіпсу, якій ось ось спалили сарай, хату не вийшло, ну сказали шо вернуться?
Всё будет зависеть, кто возглавит РФ. Если навальный или ходор, это одно. Если пригожинские или патрушевкие, это совсем другое.
Уже очевидно, что на выборах республиканцы, точнее, приверженцы политики изоляционизма, возьмут верх. А это означает, что денег много никто не даст.
Ну и тут не надо быть гением, чтоб сложить 2+2.
Відповідь за німеччину після другої світової та інвестиції. Я пишу про інвестиції, а ні про рівень розвитку до війни. Не має різниці що було в країні до війни, є різниця чого та куди прагне та рухається ця країна.
«Херосима …БЕЗ ІНВЕСТОРІВ сьогодні виглядає граще ніж будь яке укр.місто.» пише matroskin, далі можна не читати)))
Для японської банківської системи у післявоєнний період характерним було розмежування функцій різних банків за американським прикладом, що пояснюється значним впливом на післявоєнний устрій кредитної системи Японії американських окупаційних властей.
Та Ви шо, а чого ж тоді в Афганістан ніхто не інвестує, закінчення війни є а черги інвесторів нема, от дивина. :)
Нагадаю, що в 1945 війна закінчилась не тільки для Німеччини, але чомусь в ту ж Польшу чи СССР бажаючих інвестувати не знайшлось.
До речі: як би не божевільна русня зі своїм срср, то після другої світової, в Польщу б інвестнули так само як в Німеччину. Нагадаю, після розвалу божевільного совка та звільнення Польщі з лап срср — в Польщу, почались великі інвестиції.
Вже не буде Україна з вашою дурною русньою, не намагайтесь залякати кота сосискою, тільки обдурете самих себе))) так і передайте своїм кураторам
То Ви плануєте перевести рф в Австралію чи Україну в Америку ?
Бо тоді ніхто не хотів інвестувати в Польшу, бо підозрювали, що сусід божевільний, а зараз всі вже побачили що це не підозри, а факт.
у тебе порушена послідовність подій, це у тебе в раші прокавтило би дезу роповсюджувати. Тут ти тільки ганьбишся. Але ганьбись, ми живем у вільній країні)))
matroskin:«тоді ніхто не хотів інвестувати в Польшу, бо підозрювали, що сусід божевільний»
Не інвестували, тому що божевільний сусід мав вплив на Польщу. Коли Польща позбулась впливу від божевільного сусіда — почались інвестиції.
Який сенс серед сотень країн у світі, вибрать в якості інвестиції повоєнну напіврозвалену країну з одним з найвищих рівнів коррупції і божевільним сусідом?
Не стоит округлять численность
населения рф в большую сторону.
Сейчас в рф не более 146 млн по данным росстата,
хотя и они явно завышены…
«Ну припустімо сталось чудо»
Вывести войска всегда проще,
чем зайти на чужую территорию,
особенно повторно…
Даже уголовникам пригожина есть что терять,
а ведь в рос. армии служат и семейные,
у которых есть и жёны и дети.
Ок, округлим в меньшую, в рф 100 млн человек, что youknow должен сделать чтобы эти 100 млн не были нашими соседьми ?
И не нужно рассказывать, что Украина оккупирует рф и всех их уничтожит, все здравомыслящие люди прекрасно понимают, что это невозможно в принципе, даже если б не было ядерного оружия.
Саме головне — спочатку, русня сповна виплатить всі репарації Україні, це перше.
Друге: виведена після цього русня, у якої «введенка» вже засохне назавжди, вже будь коли, не зможе відродити свою імперськість.
Так і будуть жити на своїх болотах без технологій та інвестицій. Може розумнішати, може перероджуватись, а може (якщо не порозумнішають) — вироджуватись.
Ви пишпте якісь казки, в яких відсутня елементарна логіка, я Вам ще в 1 пості задав питання: от Ви англійський мільярдер, навіщо інвестувати в Україну, як є скажімо Чехія, де нема корупції, стабільно є світло, і неба божевільного сусіда, який в будь який момент може запустити сотню ракет.
відповідаю: тому що є куди, є в що, є з цього вигоди, цього дуже бажає місцеве населення (українці мають велике бажання та привітність до сучасних інвестицій та технологій), також воно мирно існує з навколишнім світом.
Приблизно так інвестували в Німетчину після 2 світової війни. В ту пору також можна бузадати подібне питання… є ж меньш зруйновані Франція, Британія, Норвегія, Швеція і т.ін.
зрозуміло для вас сподіваюсь
matroskin: біля «сусіда, який в будь який момент може запустити сотню ракет.»
відповідь: перечитайте мій минулий коментар, там все про можливості божевільного сусіда в найближчий перспективі
Абсолютно не так. Німеччина до війни була високорозвиненою країною з продвинутою економікою та населенням що виробляли товари з славнозвісною «німецькою якістю».
В Україні цього нема і небуло і близько. Інвестувати в Україну це те ж саме що в Афганістан -«що не вкрадуть то пропаде».
Одне діло інвестувати в прибутковий бізнес що постраждав внаслідок лиха, а інще в купу вічних субсидіянтів, що вдають з себе експертів, при цьому пишуть Німетчину.
з приводу помилки: так, я помилився в написанні назви держави. Мої щирі вибачення за мою неуважність в написанні.
matroskin це все що вам залишилось штрикати за помилку у вихідний день при спілкуванні з адептом «все пропало-matroskinим» ви вже облажались по декільком пунктам то захотіли взяти реванш, хоч щось. святкуйте
Пояснюю: до війни Україна була під значним впливом рф (шизанутої та відсталої). А кошти люблять тишу…
про інвестора з Британії прочитайте мій коментар вище, там все максимально коротко та доступно описано.
Лише додам, що Україна має набагато більший потенціал для інвестування ніж Греція або Чехія, а Гваделупа окрім вище зазначеного, географічно далеко.
то я у Вас 2 день намагаюся дізнатися, а після війни куди рф дінеться, Ви вже ж самі писали що нікуди? То що зміниться? рф перестане стрілять? Ну сьогодні перестане, завтра почне.
прочитайте мій коментар вище
про «Німетчину»? То я ж писав, що Україну правильніше порівнювать з Афганістаном (в який ніхто не інвестує), ну ніяк не з Німеччиною. Все що ми змогли за 30 років, це набрати кредитів, у що тут інвестувати? В корупціонерів? Окрім них, у нас нічого унікального немає.
А кошти люблять тишу
100%, ну тиша це явно не про Україну, у нас що не вибори то революція, тепер ось ще то АТО то війна.
Я десь таке писав? То навіщо Ви це мені приписуєте?
Просто передайте умовно 5 тис. танків и 500 літаків і все Україна вистоїть
Дивний Ви, а що танки самі воювать будуть?
Хто зараз інвестує в Україну, де Ви таке почули?
Україні дають зброю і кошти, щоб:
а) війна не поширилась на ЄС
б) максимально послабити свого противника-рф
в) щоб ще 10 млн біженців не прибуло до ЄС.
До війни ніхто не давав ні зброї ні коштів, і після війни надавать не буде. Ну була при петру інфляція 300%, хтось хоть копійку дав, дуже Ви кому потрібні зі своїми інфляціями-то ваші проблеми.
Так і будуть недоімперці жити на своїх болотах без технологій та інвестицій. Може розумнішати, може перероджуватись, а може (якщо не порозумнішають) — вироджуватись.
І на десерт:
Колись був потужний та міцний срср, якого боялись США, Бритианія і т.ін. В срср навіть у прибиральниці в далекому селі були в заощадження (на «книжці») від 1,5 до 3,5 тисячи «міцних, забезпечених» радянських рублів. А купити було нічого. А якість товарів «0». Технології на товари минулого століття. Як що можна було щось купити — то в два рази дорожче, або в три (якщо більшої якості)…і тут срср «раптово» перестав існувати. На радість українцям та іньшим народностям, яки були в минулому, в «тюрмі народів" -срср. Приблизно таке саме чекає росію. Вже скоро.
Питання було насправді дуже просте: чому інвестор з Англії буде (на вашу думку) інвестувати в Україну, а не скажімо в Чехію.
Все що Ви до цього писали («гроші люблять спокій», «росія буде існувати»), це якраз аргументи щоб не інвестувати. Я ж питав чим Україна особлива (окрім корупції) що інвестувати мають саме в неї.
Я Вам відповів чому після 2 світової інвестували в Німеччину, а не в Польшу чи Лівію або Єгипт, що теж постраждали від війни.
Ви ж мені 3 день розказуєте про «Нев Васюки», абсолютно не навівши жодного аргументу на користь інвестувати в Україну, ЖОДНОГО, ну хіба що «Гваделупа-дальше географічно»
Бо це Ви так вирішили?
Але все буде з точністю до навпаки.
Якщо раніше ненависть до України розкручувалася лише віртуальною пропагандою, до зараз вже сотні тисяч сімей реально когось втратили.
Тобто для мільйонів це вже справа особистої помсти, на якій вони постійно будуть наполягати. Україні варто бути Ізраїлем, але з нашою корупцією та безалаберністю ми будемо раз в декілька років майданчиком для сутичок рф з цивілізованим світом.
Ну от як? От Ви сказали і завтра пішли 140 млн застрелилися чи втопилися. Ну я не розумію, ну що в тій голові що оце таке пишите? Ну поясніть, як по Вашому згинуть 140 млн? В ядерній війні чи як?
Та навіть якщо згине (хоча я уяви не маю як це має статися), в чому для інвестора перевага України перед Чехією? Що поруч 140 млн трупів і Китай/США/ЄС готуються до війни за поділ тої території. Це по Вашому те місце де «гроші люблять спокій»?
марно їм задавати питання:"а хто начав, хто вторгся, хто стріляв, хто віджав території України, хто бреше, хто фінансує брехню на федеральних рашкоканалах та по всьому світу, витрачая мільярди доларів, хто раздуває істерію про «Україна вигадана леніним»? і.т.ін.
А то, ще в школі, на відміну від наївних вишиватників.
хто начав, хто вторгся, хто стріляв
Не начав, а почав. Я Вам вкотре нагадую, ВИ НЕ НА ПАРАДІ, не треба мені заливать оце.
Я Вас просив відповісти, що в Україні є унікальне (окрім корупції), що, на Вашу думку, привабить і переманить сюди купу інвесторів.
Не знаєте, то так і напишіть: «є укр. прислів'я: дурень думкою багатіє-то це про мене», а не розказуєте мені тут то про «Німетчину» то про мову, то про хто куди напав.
Якщо уявити що Європа то місто, то ми на окраїні біля болота, в якому 140 млн трупів або 140 млн неадекватних істот які періодично нападають (власне це були Ваші варіанти, то вже вибирайте самі хто ці 140 млн).
Відносно ресурсів, також незрозуміло які це у нас є унікальні ресурси, або їх великі залежі. І що по Вашому «інвестувати в ресурси», це типу закупити вугілля в очікуванні що воно подорожча? Ну це можна зробити й на лондонській біржі, не обов’язково купувати фізично вугілля, тим більше в Україні, де його якщо не забрати відразу-то вкрадуть.
вони будуть зачинені у себе на болотах в клітці своїх територій без технологій та розвитку.
Ще скажу Вам, що після закінчення війни, в Україні будуть найвищі податки в світі, оскільки допомога закінчиться, або зменшиться на декілька порядків, а розвалена країна, інваліди, УБД, пенсіонери, виплати сім'ям загиблих та тим що втратили житло добавляться.
все що ви пишете похмурого стосовно України — це ваша особиста суб`єктивна, та нічим не обоснована думка.
Для прикладу:
«Вам вишиватнику, цього не зрозуміти» пишеться з великої бо адресовано конкретно Вам.
а
«вам вишиватникам», з маленької, бо це узагальнене звернення до групи людей.
Але звісно є «різновиди», яких цей процес не зачіпає, вони керуються здебільшого емоціями, власними бажаннями і аргументом «горбатого могила виправить», тому навіщо їм в щось вникати, у них є свій світ їм в ньому комфортно і вони цьому раді. :)
це як з росіянами, які вірять всвій світ, свою «правду», утрірують, міняють теми, закидають нісенітницями.....і не можуть зрозуміти чому вони гидкі для багатьох цивілізованого світу:)
То це не є страшно, тільки б не йшли з війною та горем на оточуючих, також щоб не мали фізичної можливості робити лиха
А от саме Ви мислите як росіяни: видаєте бажане за дійсне і тішитеся цьому. Вони через 3 місяці зрозуміли, що «вторая армия» насправді була лише їх бажанням. Прийде час і до Вас дійде що «черга з інвесторів»-то лише Ваше бажання, насправді їх не було до війни (що вже факт) і не буде після.
Тепер ця ж категорія громадян та їхні нащадки вірять казкам про нескінченні потоки інвестицій від щедрих, безкорисливих закордонних братів, у яких грошей, як у дурня фантиків, і вони готові ці фантики подарувати громадянам Нью Васюків.
ведь ваша фамилия не Пышный…
Но пока это делать не будут, только цены стабилизировались по многим позициям.
що дуже важливо для стабілізації інфляції, тому НБУ не буде
змінювати офіційний курс.
Свято место пусто не бывает…
Сократят внешнее финансирование — потеряют
американское влияние в мире…
Собственно то, чего добивается Китай и россия…