Росія застосувала заборонену хімзброю в Україні. Західні лідери обіцяли жорстко та швидко відреагувати на подібні дії. Поки що США та Великобританія збирають докази. Своїм поглядом на те, що відбувається в Україні та світі, на фейсбуці поділився інвестаналітик, керуючий партнер HUG'S Ерік Найман. «Мінфін» обрав головне.
48-й день війни: чи покарає Захід Росію за застосування хімічної зброї
Хроніка пікіруючої Росії
Пом'якшення валютних обмежень миттєво розгорнуло курс руб/дол — з 71 до 81.
40% росіян вважають, що вихід західних компаній жодним чином не вплине на їхнє життя.
Водночас голова уряду РФ зізнався, що можуть виникнути проблеми з доставкою ліків. Хоча голова МОЗ і повідомив, що запаси ліків для пільгових категорій сформовані на 8−12 місяців. Але наскільки ці «пільгові» ліки якісні і що буде через 8−12 місяців?
Росіянам заборонили тримати на криптогаманцях понад €10 тис. у ЄС та Швейцарії. Обхід є, але і його скоро закриють.
Чистий відтік капіталу з РФ у 1-му кварталі зріс у 3,6 раза — до $64,2 млрд. Гірше було у 4-му кварталі 2014 року, коли з країни втекло $152 млрд.
Рейтингове агентство S&P: Росія оголосила вибірковий дефолт за своїм зовнішнім боргом. Боржник заплатив у рублях, але інвестори навряд чи зможуть конвертувати рублі у долари.
Читайте також: 5 способів змусити Росію заплатити за зруйновану економіку України
Героїчна Україна
Сьогодні Путін зробить якісь заяви щодо війни проти України. На капітуляцію та визнання своїх помилок не розраховуємо.
Басурін, офіційний представник «міністерства оборони ДНР», заявив учора, що російські окупанти готові застосувати проти захисників Маріуполя хімічну зброю. І хімічна атака не змусила довго на себе чекати. З безпілотника на «Азовсталь» було скинуто поки що невстановлену речовину (попередньо «Зарін»).
Західні лідери багато разів говорили, що застосування забороненої хімічної зброї в Україні є [черговою] червоною лінією. Чекаємо на заголовки сьогоднішніх газет на Заході та реакції міжнародної влади.
Читайте також: Три сценарії для економіки України під час війни
Міжнародні новини
У Японське море до берегів Південної Кореї вперше з 2017 року зайшов американський авіаносець у супроводі ударних кораблів. Заявлена мета — стримування Північної Кореї.
Байден та прем'єр-міністр Індії зустрінуться особисто на саміті «четвірки» навесні в Токіо. Порядок денний: Україна, covid, клімат. У Індії мало шансів уникнути дружби зі США.
Ринкові новини
Прем'єр Китаю: знижувальний тиск на економіку Китаю посилюється.
До речі, продажі авто у Піднебесній у березні впали на 11,7% р/р. А в Шанхаї триває безпрецедентний 3-тижневий карантин і може тривати до травня. Справа йде до соціальних протестів. США наказали залишити Шанхай більшості консульських працівників.
Офіційна статистика говорить про падіння числа випадків коронавірусу в Піднебесній.
Honda планує до 2030 року виробляти 2 млн електромобілів.
Ілон Маск вирішив не входити до ради директорів Twitter (TWTR). Акції на премаркеті після новин впали на 4%, але закінчили день зростанням на 1,7%.
Apple (AAPL) починає виробництво iPhone 13 в Індії, тестуючи відхід із Китаю. Ще у 2017 році в Індії стартувало виробництво дешевої моделі iPhone SE.
Нейромережа NVIDIA перетворює множинні фотознімки на 3D-об'єкт, і був виявлений ефект «ЗАЗЕРКАЛЛЯ». Цей ефект можливо знайде застосування в метавсесвіті. Однак метавсесвіт далеко, а падіння попиту поруч.
Інвесткомпанія Baird знизила рейтинг акцій Nvidia (NVDA) із «купувати» до «тримати». Цільова ціна знижена з $360 до $225, що нижче за поточний рівень.
Інвесткомпанія Truist знизила цільову ціну акцій Netflix (NFLX) із $470 до $409.
Etsy (ETSY) підвищила комісію з 5% до 6,5%, і тисячі продавців розпочали страйк на цій платформі. Акції компанії поки що нейтральні, навіть попри загальну слабкість ринку. У 2018 році комісія теж підвищувалася — з 3,5% до 5%. І це теж спричинило негативну реакцію продавців в онлайн-магазині. Але альтернативи немає. Тому врешті-решт усім довелося змиритися. А для акціонерів це є позитивним.
CEO BMW: Брак напівпровідників може залишитися проблемою для автомобільної промисловості до 2023 р. У тому числі через дефіцит газів, які раніше надходили на світовий ринок із України.
Apple та Dell збільшили частку, а HP — втратила. При цьому продаж HP впав відразу на 17,8% р/р.
Акції Microsoft (MSFT) вчора впали на 4% після побоювань щодо падіння продажів Office 365 через спад продажів ПК.
Bank of America, Deutsche Bank та Bernstein назвали свої найкращі акції на найближчі місяці: NKE, SCHW, ABMD, APTV, QCOM. Тут найнебезпечнішою є ABMD, динаміка акцій якої буде дуже чутливою до звітності. NKE та APTV оцінюються зараз справедливо, і за будь-якого погіршення прогнозів можуть сильно впасти.
Японія почала скуповувати не лише держоблігації США, але й золото. Це добре видно із сильної девальвації японської єни. ЦБ Японії продовжує проводити м'яку монетарну політику та спрямовує емісію єни на скупку зовнішніх активів.
Якби не Японія (а може бути й Китай), то на фоні зростання відсоткових ставок золото було б набагато дешевшим. Втім, золото може бути визнане як захист від високої інфляції.
Ринок акцій у США вчора знизився на 1−2%, у тому числі в очікуванні поганого звіту за інфляцією.
Біткоїн впав нижче за $40 тис. — тут теж дається взнаки монетарна жорсткість.
Вранці настрої на ринку знову погані — падають ф'ючерси та ринки в Азії.
Читайте також: Coca-Cola йде в метасвіт: скільки на цьому можуть заробити її інвестори
Коментарі - 5
Про це розповів соціолог Ігор Ейдман в ефірі телемарафону UAразом.
«Це питання принципово вирішене. Ембарго буде. У Німеччині про це говорять досить давно й у Євросоюзі. Я думаю, що це відбудеться найближчим часом, протягом найближчих кількох місяців», — зазначив Ейдман.
При цьому він зазначив, що в ЄС є країни, які ведуть «примирливу політику до Росії».
«Питання в тому, що не всі країни Євросоюзу однаково рішучі в цьому питанні. Є країни, які ведуть таку примирливу політику до Росії, — це Угорщина, В першу чергу, але таку ж політику вели в минулі роки Кіпр та навіть Італія, хоча після повномасштабного вторгнення італійська влада переглянула свої погляди й стала жорсткіше опонувати путінському режиму», — пояснив соціолог.
«Старші члени ЄС, як Німеччина та Франція, будуть тиснути на нових членів, які не хочуть цього ембарго. Це питання буде вирішено. Принципово і питання нафти, і питання газу європейці для себе вирішили. Путінська Росія в будь-якому випадку перестане бути основним постачальником енергоносіїв в Європу. Це все залишиться в минулому. У Росії були такі мрії - статус енергетичної наддержави, але ніякого статусу не буде. Росія буде продавати в обхід ембарго свою нафту в Азію з величезним дисконтом й ніяких перспектив у неї не буде в цій області», — підсумував Ейдман.