Мінфін - Курси валют України

Встановити
27 березня 2020, 16:09

НБУ пояснив: відсотки по кредиту будуть нараховуватися і в кредитні канікули

Сьогодні НБУ надав банкам рекомендації для роботи з позичальниками під час карантину. Хто зможе скористатися кредитними канікулами, чи не будуть банки нараховувати відсотки або згодом їх збільшувати, чи усі кредити підлягатимуть реструктуризації, – у цих та інших питаннях регулятор розставив всі крапки над «і».

Які кредити підлягають реструктуризації?

Кредити, які справно обслуговувалися позичальниками до 1 березня 2020 року.

Читайте також: Рожкова: автоматично кредитні канікули не застосовуватимуться (як відтермінувати кредит)

Хто може претендувати на кредитні канікули?

Пільговий режим за кредитом можуть отримати громадяни та бізнес, які мають фінансові труднощі через карантин. Всі, хто повністю або частково втратив дохід та роботу. Від бізнесу банк повинен отримати підтвердження фактів тимчасового зниження доходів або ж припинення роботи.

Як виглядатиме реструктуризація? Чи дозволять не платити тіло кредиту та відсотки?

НБУ запропонував банкам декілька варіантів. Наприклад, позичальника можуть звільнити від сплати тіла кредиту на час карантину з відповідним подовженням кредиту. Також позичальнику може бути запропонована капіталізація відсоткових платежів. Усе залежить від конкретної ситуації та домовленостей з банком.

Читайте також: Кредитні канікули і готівка в карантині. Повний перелік заходів, які ввів НБУ на банківському ринку на час карантину

Чи припиняють банки нараховувати відсотки?

Вони продовжать нараховувати відсотки, адже паралельно вони нараховують відсотки за депозитами своїм клієнтам. Проте сплатити позичальник може їх після завершення карантину. Сьогодні заборонено накладати штрафи та пені за несвоєчасне обслуговування споживчого кредиту.

Чи може банк підвищувати ставки по кредитах в рамках реструктуризації?

Ні. Реструктуризація не повинна призводити до підвищення ефективної ставки та погіршення інших умов. Також банки не повинні вимагати комісій за проведення реструктуризації.

Як провести реструктуризацію? Банки телефонуватимуть клієнту?

Банки мають бути активними та самостійно пропонувати пільговий режим для громадян та бізнесу, які втратили доходи через карантин. Але! Якщо банк досі не звернувся до позичальника, він може зробити це сам: пояснити ситуацію банку та надіслати заявку на реструктуризацію.

Клієнта викликають у відділення банку для реструктуризації? Але ж в країні карантин!

Про реструктуризацію можна домовитися дистанційно. Не потрібно їхати у відділення, спілкуватися з банком можна онлайн. Якщо кредит беззаставний, погодження на реструктуризацію може бути запис телефонної розмови, заявка на сайті банку, повідомлення в чаті.

А що робити середньому та великому бізнесу?

Це вже індивідуально. Банк розглядатиме заявку, враховуватиме фінансову звітність, поточний стан клієнта та його вразливість до економічної ситуації в країні. Криза по різному позначилась на галузях економіки. По комусь вдарила більше, по комусь менше.

Читайте також: Кредитні канікули для бізнесу. У НБУ розповіли, як це буде на практиці

Чи не погіршиться стан банків, якщо вони будуть масово реструктуризувати кредити?

На всі кредити, що будуть реструктуризовані до кінця вересня 2020 року, не поширюються ознаки дефолту. Це означає, що такі реструктуризації не створюють ризик для капіталу банків.

Коментарі - 1

+
0
Італій .
Італій .
30 березня 2020, 13:18
#
Где этот член секты Свидетелей Карантина? :D
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися