22 вересня 2011
Останній раз був на сайті:
17 жовтня 2024 о 04:26
- 13 липня 2019, 11:57
Чи можлива фінансова незалежність твоєї родини?
Перед цим було: «Багатство України і надбання сім'ї»
На мій погляд, — цілком. Якби свого часу я не був би настільки пристращеним до грошей, то вже зараз міг би сказати за свою сім’ю так само. Але все одне, моє життя змінилось на краще: тепер я знаю, що робити і, можливо, з часом, я і сам досягну такого стану, і бажаючим допоможу.
Психологі, тренери, мотиватори часто кажуть, що за взірець варто брати успішних людей, і це здається розумним. Але є і заперечення: не завжди тренер чемпіона сам був чемпіоном чи взагалі, видатним спортсменом, а режисер – це окремий фах і відмінний від акторства. Ці міркування надихають мене на створення нової спільноти на принципах, визначний у минулому матеріалі: https://minfin.com.ua/blogs/uainvestor/122330/
Виходячи з парадигми виживання, я досить успішно використовую ці чотири інструменти:
- пенсійне забезпечення (НПФ), як накопичувальний фонд для будь-яких сімейних цілей;
- фінансове убезпечення сімей від людських і майнових втрат (НСЖ);
- нерухомість, як реальний актив і запас захисту.
- співпраця з мережевими компаніями MLM, як джерело створення інвестиційного бюджету розвитку.
Чому саме них, я спробую пояснити, але, не маючи ліцензії на істину, буду радий врахувати і використати слушні думки читачів.
Чи дослухаєтесь ви моїм міркувань – то справа кожного, а як станете послідовниками, то я готовий всім допомагати і відповідати на ваші розумні питання, як в інтернеті, так і особисто.
А тому, заради об’єднання людей, я почну (поки що одноосібно) безстрокову освітну фінансову кампанію з назвою: «Що ви хочете знати за пенсійне і фінансове убезпечення в Україні? – Спитайте учасників».
Спитати можна хоча би мене, бо я маю 15-річний досвід участі у всіх цих фінансових системах. Принаймні, це краще, ніж питати у не завжди щирих виробників і продавців таких послуг.
Коли задля гри у питання-відаовіді, нам доведеться відтворити новий «Центр Фінансового Здоров’я «Покрова» і Клуб інвесторів «Сінергія», як це було 10-15 років тому, то ми цю гру разом з вами поновимо, чи не так? Але вести себе будемо більш розважливо і обережно.
Сьогодні ми більш схильні до банківського накопичення, і головне, що нас тішить, – це Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), що повертає нам до 200 000 грн. втрачених (тобто вкрадених) у банках.
«Мої 5 копійок»: По-перше, повертають не всім і не за всіма угодами. Це обходить пересічних, що не мають таких сум, і призначено лише багатіям.
По-друге, повертають з державного бюджету. Як відомо, держава не має власних грошей, а законослухняні податкоплатники не схильні потурати фінансовим невігласам.
По-третє, подібні гарантії призводять до деградації, як фінансової системи країни, так і самих вкладників, бо заперечують конфлікт, як головну умову розвитку.Так, від конфліктів варто не відхилятись, а правильно вирішувати, як це робиться за діалектикою або у відносинах відомих «Інь і Янь».
Банківськи продукти я теж не відкидаю геть, а використовую у цілях короткотермінового зберігання і помірного примноження оперативних сум у розмірах, не більше 1-2 місячних доходів.
На терміни від трьох років і більше, мені краще спідручно використовувати НПФ, щорічна прибутковість яких сягає 30+%. Це відбувається за управлінням КУА (компанії з управління активами) і податковою знижкою від держави (18% для вкладників «сам за себе або 9% для вкладників «за рідних»). В різні роки, КУА забезпечували 8-20%, та плюс державні 18%, так і виходимо на щоденні 30+%.
Така ж знижка передбачена в інструменті НСЖ (накопичувальне страхування життя), котрий віднині я волів би називати ФУЖ (фінансове убезпечення життя), на мій погляд, така назва більш точно відповідає суті цієї функції: убезпечувати і тим самим, захищати сім’ю від передбачених і непередбачених проблем зі старінням, хворобами, нещасних випадків на транспорті, виробництві, побуті.
Ось, чому нам потрібно і корисно мати офіційну роботу, бо тоді роботодавець сплачує за нас податок на прибуток, а це і є джерело податкової знижки (18% або 9%), а також. сплачує 22% від ФОП (фонд оплати праці) в ПФУ, що дозволяє нам претендувати на (зовсім не зайву для сім’ї) державну пенсію.
Якби ж, ті самі 22% від ФОП, ми вносили (тепер вже самостійно) до одного чи кількох НПФ, то наша власна пенсія перевершила би всі наші найсміливіші очікування. Це я порахую у майбутньому допису, саме за НПФ.
Далі буде: "Чому низку пенсійних рахунків у НПФ можна вважати скарбничкою твоєї родини?"
|
45
|
- 20:00 Уповільнення зростання ВВП, прибутки банків: головне за понеділок
- 19:31 XRP Ripple нарешті злетіла. Монета за тиждень зросла на 93%
- 17:33 Курс валют на вечір 18 листопада: гривня слабшає на міжбанку
- 17:10 Міноборони анонсувало Нацпрограму підтримки військових. Деталі
- 16:55 Молдова відмовляється від прив'язки до долара
- 14:52 До держбюджету надійшли 3,9 млрд грн від продажу ОГХК
- 14:43 Якими будуть курс долара та інфляція у 2025-2026 роках — прогноз
- 13:17 У Польщі кандидат у президенти пообіцяв створити стратегічний резерв біткоїнів
- 12:44 Вартість мемкоїна DOG підскочила до 5-місячного максимуму
- 12:00 Пенсійний фонд спрямував на виплати 41,3 млрд грн
Коментарі - 2
Если рассматривать украинца, текущий возраст которого, скажем, 30-35, до момента получения им возможности получения денег, пройдет не мало времени и это уже будет больше касаться темы не «Возможна ли финансовая независимость твоей семьи?», а, скорее «Как относительно безбедно жить на пенсии». Как быть до момента «условного» выхода на пенсию?
Розумію. що ви протиставляєте життя на пенсії від життя до пенсії. але нащо це робити? Давайте уточнемо моменти. що наразі вас хвилюють, і почнемо давати на них відповіді, тим більше. що вони вже існують.