
10 січня 2020
Останній раз був на сайті:
28 травня 2024 о 01:07
-
Инна Руденко
28 років, Винница
-
Олексій Новинський
39 років, Мирноград (Димитров)
-
Crypto INFO
55 років, Київ
-
Ольга Бухач
43 року, Ровно
-
Софія Гриценко
53 року, Берестечко
-
Владислав Циплюк
35 років, Мукачево
-
Віктор. Муляр
65 років
- 24 лютого 2023, 11:44
Чого чекати ринку нерухомості України весною 2023 року
Ще ніколи заточений так сильно на собі і внутрішніх процесах економіки ринок нерухомості України не був залежним від зовнішнього фактору — ситуації на полі бою та військово-політичних здобутках. Саме це впливатиме на зміну поведінкових практик покупця — на його довгоочікуване повернення на ринок, а відтак, є сподівання, що вплине і на гравців, які вперто обирають створювати ілюзію будівництва замість реальних дій на майданчиках.
Наразі первинний ринок нерухомості України зіткнувся практично з нульовим попитом збоку реального покупця. Причому ситуація патова абсолютн для всіх регіонів, адже ажіотажних зацікавленість до західних областей вже себе вичерпала, охочих скуповувати там квартири поменшало. Та й в цілому: зима 2022/2023 була не найсприятливішим сезоном для вирішення житлового питання з кількох причин.
По-перше, енергетичний терор, розв’язаний росією всередині осені, змусив левову частку охочих подивитись в бік придбання квадратних метрів переглянути свої плани.
По-друге, не додавали впевненості і дії геть не шанованих, як виявилось за підсумками 2022 року, девелоперів. Будувати, а не говорити про відбудову і активне поновлення роботи, наважились одиниці. І робили це попри американські гірки з попитом і продажами. Вперто і заповзято нарощували потужності.
Решта — створювала замки із піску. Мовою цифр це виглядає так: з понад 90% будівельних майданчиків, які заявили про продовження робіт, реально запрацювали 40%. А дійсно суттєвими темпами, а не просто переставлянням кранів можуть потішити ще менший відсоток — близько 30%.
Подібний підхід призведе до серйозних репутаційних втрат і, як наслідок, покупець відвернеться від бренду, який про «бла-бла», а не реальні дії. Попереду початок теплого сезону, тож темпи готовності мають лише нарощуватись. Впевнена, що від цього року дуже залежатиме, хто врешті з компаній вигребе з кризи, а хто — назавжди залишиться великим розчаруванням.
Думаю, нас чекає неймовірно захопливе дійство: і по темпах будівництва (кількості кв.м), і по обсягу реального попиту рейтинги девелоперів змінюватимуться буквально на очах. Ніхто з покупців не пробачить позицію «перечекати до кращих часів, щоб не втратити зайві гроші із кишені»: корпоративна соціальна відповідальність компанії і реальні здобутки вирішуватимуть її долю вже восени 2023 року. Але процес запуститься весною.
Ціна квадратного метра зростатиме, попри всі складнощі із реальним попитом і угодами. Адже зупинити зростання собівартості будівництва в умовах гіперінфляції, подорожчання будівельних робіт і робочої сили, неможливо. В 2022 обидві ці групи витрат в середньому додали від 40 до 45%, цього року висхідна динаміка продовжиться.
Стримувальним фактором виступить покупець: саме його увага буде сприяти нерівномірному здорожчанню квадрата. Загалом по ринку, думаю, це буде в межах 7-10%, а в окремих проєктах в сегментах комфорт+ і бізнес-класу, в яких буде помітно краща ситуація з продажами, ціни зростуть на кілька відсотків вище залежно від якісних характеристик об’єкта.
|
0
|
- 11:15 Trump Media планує запуск utility-токена
- 10:38 Курс валют на 30 квітня: долар в банках втратив 8 копійок, євро — 10 копійок
- 09:39 Польща порахувала витрати на Starlink для України
- 08:51 Рей Даліо спрогнозував крах світового грошового порядку
- 08:34 Нацкомісія оновила список «ненадійних» фінансових проєктів
- 08:00 Офіційний курс: Нацбанк підвищив курс гривні на 17 копійок
- 29.04.2025
- 17:30 Курс валют на вечір 29 квітня: гривня зміцнилась на міжбанку
- 16:20 Кабмін виділив ще понад 5 мільярдів на ремонт доріг
- 15:34 В Україні хочуть створити реєстр рахунків та банківських сейфів українців
- 15:12 Porsche знизив операційний прибуток у 1,7 раза
Коментарі - 37
P. S. Через пару месяцев можно написать статью на тему: Претенденты «на выход» с рынка первички в 2023
Вот, коммент не мой, скопировал, но суть верная:
Я думаю большинство хомячков-«инвесторов"(будеттокадорожать) загнали в 2021, и сейчас они кусают локти, стараясь выйти по-переуступке из новостроев.
Но их проблема в том, что многие вокруг поняли, что спешить с покупкой не стоит. Время работает на покупателя и ценовое дно еще впереди.
https://news.finance.ua/ua/shho-bude-z-ipotekoyu-ta-inshymy-kredytamy-u-2023-roci-prohnoz-bankiriv
Интересно, такая логика должна возникнуть после прочтения подобных постов?)
Так что кто ищет, тот находит, и ни о каких 1000−2000 долларов за метр как видим, речь не идет.
Как Вы сказали,«выхватил по дешевке»)) ваш знакомый знатную дичь!