17 серпня 2021
Последний раз был на сайте:
23 жовтня 2024 о 06:39
- 25 травня 2022, 11:55
Рубрика «Коротко про чутки з ринку нерухомості»
Цікаво, кому тут спало на думку, що у найближчому майбутньому можлива вартість квартир за $20-30 тис., та ще й поширює цю думку у всесвіт? Вибачте, але маю розчарувати тих, хто у це повірив. На даний момент немає жодного аргументу для створення такого підґрунтя.
І ось вам по 3 аргументи до обох із ринків.
Первинний ринок:
— Ще до 24 лютого 2022 року в Україні був дефіцит будівельних матеріалів. Після відновлення будівництв, дефіцит буде у рази більшим, що призведе до подорожчання собівартості квадратного метра. Дефіцит металу та інших матеріалів: у яких містах в Україні були виробники металопрокату і у якому стані ці підприємства зможуть відновити свої робочі потужності. Звичайно ж при умові, що ті комбінати не зруйновані вщент.
— Вартість енергоресурсів: електроенергії та паливно-мастильних матеріалів, які є складовою частиною собівартості будівництва.
— Майбутній курс валют як чинник зростання імпортної складової будівництва.
Вторинний ринок:
Внутрішня міграція із зруйнованих у вцілілі міста створить попит на житло, як наслідок – ціни зростають.
Зменшення об’ємів житлового фонду, а чим менший асортимент – тим більше можливостей для зростання цін.
Вторинний ринок буде орієнтуватися на підвищення цін на первинному ринку.
Звичайно, хтось висловить аргумент щодо різкого спаду рівня життя українців, і що у них просто не буде коштів на придбання собі житла. Однак, цей аргумент скоріше відноситься до темпів продажу та кількості угод на ринку нерухомості, а не про ціни на ньому.
|
30
|
- 20:00 Гривня опустилась до мінімуму, вклади українців зросли: головне за вівторок
- 19:20 Відновлення обʼєктів енергетики: Німеччина виділить Україні додаткові 65 млн євро
- 17:40 Курс валют на вечір 26 листопада: гривня подешевшала на міжбанку
- 17:17 НБУ опустив гривню до нового мінімуму
- 16:37 Адміністрація США вирішила урізати субсидії для Intel до $7,86 млрд
- 16:10 АРМА продало найдешевшу картину з колекції Медведчука — бурштиновий портрет
- 15:04 Telegram втричі збільшив цифрові активи й виторг, попри арешт Дурова
- 14:10 Rozetka долучилась до «Національного кешбеку»: можна повернути 10% за покупки українських товарів
- 13:25 За жовтень вклади українців зросли майже на 6 мільярдів
- 12:41 Нацбанк пропонує запровадити в Україні миттєві платежі між банками
Коментарі - 45
Если цены на вторичке упадут ниже себестоимости первички (а они уже упали), то просто перестанут строить новое жилье, а не поднимутся цены на вторичке.
Собственно как и было в 90х, весь спрос, за редкими исключениями, закрывался вторичкой.
В ближайшие полгода, к сожалению, ждем волну замороженных строек и банкротств застройщиков.
Люди які мають у власності 5−10−20 квартир вже планують продавати і будуть продавати, люди до 40 років дуже масово виїзджати в тому числі й через відсутність роботи. І це не припущення це те що я чую саме від таких категорії людей. Крім того очікую не лише банкрутств забудовників, а й банків, фізинчних осіб і т.д. Осінь не за горами.
в усіх обласних та районних центрах ведеться будівництво з таких самих будівельних матеріалів та енергоресурсів. при цьому знайти готову квартиру в райцентрі за $30тис. більш чим можливо.
А от від того скільки буде охочих купувати київські квартири за довоєнними цінами і залежить як швидко обваляться ціни.
Энергоносииели уже исчепрали весь рост стоимости, далее коррекция, в том числе и по нефти тоже будет снижение, таковы прогнозы ведущих мировых банков.
Курс валют, сыграет только в пользу долларовой дефляции цен на недвижимость. Так было и так будет и дальше.
Миграция внутренняя уже не сильна так, как была в первые дни войны, сейчас отток мигрантов в свои города. После войны отток переселенцев только усилится и через некоторое время перенаселення западных областей фактически вернётся если не к до военному, то около него, так как там нет ни одного экономического фактора для того, чтобы все переселенцы нашли работы или создали бизнес. Как раз работа будет появляться в большей степени в регионах, кторые будут восстановливать.
Сейчас мировая стагфляция двигает цены на верх, а в Украине это усилено ещё и войной. Бюджет опустошен, сплошные долги, даже после войны экономике нужно будет время, чтобы восстановиться до довоеного времени.
А тем временем, в мире произойдёт рецессия, к чему нас всех открыто готовит ФРС, что исторически обвалива рынки, а недвижимость прямо коррелирует с фондовым рынком и полетит она в пропасть. Тем более, что последний её рост был обосновано исключительно производственной инфляцией.
А сколько на территории желающих выехать в первый день открытия границ? Они кстати деньги свои тоже заберут)
Лучше уговаривайте, на москальских сайтах, кацапов сдаваться побыстрее. Хоть какая то польза будет.
С квартирами- ещё проще: застройщики фиксируют убытки и срыв продаж. Как хорошо что в 21 веке, имея телегу, можно почитать скулёж от застройщиков того же Львова.
Глаголило своё напрягай, когда читаешь.
Але ж «будєт только» дорожать у продавців, рієлторів та «злобудовників».
Пример — себестоимость квартиры в Киеве и Мелитополе примерно одинакова (кроме цены земли), а цена разная, так как уровень доходов разный.
Доходы населения упали после войны — соответственно цена на недвижимость упадет.
Плюс сейчас нужно оценивать уровень риска города. В Харькове риск больше, в Ужгороде меньше, соответственно недвижимость на Западе будет стоить дороже чем на Востоке.
Итого — до конца войны можно делать только какие то спекулятивные (есть свободный капитал — подвернулся хороший объект — рискнем) или отчаянные сделки (надо срочно деньги на операцию ребенку). После войны будет другой рынок, неизвестно какой.
2. Стройки размораживают, т. е. дефицита не предвидится.
3. Много людей уехало, и много еще уедет.
4. В среднем у людей стало меньше денег.
5. Кредитов нет.
По аренде, возможно будет рост, по продаже — даже не представляю, что должно произойти чтоб он сейчас появился.
Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів у Telegram.
«7,6 мільйона українців вимушено виїхали з країни з початку повномасштабної війни, через наступ російських окупантів та постійну загрозу обстрілів. Попри ризики, що люди залишаться за кордоном, зараз ми спостерігаємо стійку тенденцію повернення українців додому. Таких уже 4,8 млн, тобто близько 60% від усієї кількості біженців. Логічно, що ця цифра буде зростати», — написав Андрусів.
За його словами, умови життя за кордоном дуже рідко є хорошими. В більшості випадків українцям доводиться знімати дорого житло або жити в умовному спортзалі. Крім того, важко знайти кваліфіковану роботу, оскільки потрібно знати мову, до того ж на професійному рівні.
«Тому не потрібно боятись, що українці не повернуться додому. Статистика конфліктів показує, що 80% повертаються після завершення війни, з них 50% повертаються ще до завершення», — пояснив він.
Из моих знакомых почти все, кто уехал на западную — вернулись, кто уехал заграницу — нет. При этом заграницу продолжают уезжать, но на западную нет.