4 серпня 2011
Последний раз был на сайте:
11 лютого 2013 о 00:28

-
ballistic
4 року

-
drakon
50 років

-
Арсений Неменко
48 років, Астрахань

-
IndaGame Games
35 років, Киев

-
dpsboss
Кременчуг

-
Likeme
Оsterreich-Ungarn
- 26 вересня 2012, 15:52
Постанова НБУ №393
Правління Національного банку України
П О С Т А Н О В А
від 25 вересня 2012 р. № 393
м. Київ
Про деякі питання регулювання грошово-кредитного ринку
Проаналізувавши динаміку макроекономічних і монетарних показників у січні – серпні 2012 року, керуючись статтями 6 та 25 Закону України «Про Національний банк України», пунктом 1.11 розділу І Положення про регулювання Національним банком України ліквідності банків України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 30.04.2009 № 259, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.05.2009 за № 410/16426, зі змінами (далі – Положення), яким передбачено право Національного банку України встановлювати розпорядчим документом додаткові вимоги до банків залежно від інструментів, строків рефінансування, виду забезпечення кредиту рефінансування, та з метою ефективного використання монетарних інструментів регулювання ліквідності банків Правління Національного банку України постановляє:
1. Рішення про підтримання ліквідності банку шляхом проведення тендера з підтримання ліквідності банків строком понад 90 днів може бути прийняте, якщо банк, крім вимог, передбачених пунктом 1.1 глави 1 розділу ІІ Положення, дотримується таких додаткових вимог:
забезпечує дотримання порядку формування обов’язкових резервів упродовж останніх шести звітних періодів, що передують даті подання заявки на участь у тендері;
дотримується встановлених економічних нормативів і лімітів відкритої валютної позиції впродовж останніх шести місяців, що передують даті подання заявки на участь у тендері;
забезпечує в повному обсязі формування резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України на дату подання заявки упродовж останніх шести звітних періодів, що передують даті подання заявки на участь у тендері.
2. Територіальним управлінням Національного банку України в кредитних договорах, що укладатимуться з банками за кредитами рефінансування шляхом проведення тендера з підтримання ліквідності банків строком понад 90 днів, передбачати право Національного банку України достроково розірвати кредитний договір в односторонньому порядку в разі настання хоча б однієї з таких умов:
виявлення фактів надання банком недостовірної інформації (у тому числі звітної), яка мала істотний вплив на прийняття рішення щодо підтримання заявки банку на надання кредиту рефінансування строком понад 90 днів;
недотримання протягом дії кредитного договору вимог нормативно-правових актів Національного банку України щодо порядку формування обов’язкових резервів, економічних нормативів і лімітів відкритої валютної позиції, формування резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями;
зменшення розміру регулятивного капіталу та/або нормативів капіталу банку, установленого нормативно-правовими актами Національного банку України, на 10 і більше відсотків протягом звітного місяця.
3. Територіальним управлінням Національного банку України:
забезпечити за допомогою засобів електронної пошти Національного банку України надання Генеральному департаменту банківського нагляду (щодо банків 1 і 2 групи, а також банків 3 і 4 груп Київського регіону) заявок від банків на участь у тендері з підтримання ліквідності банків строком понад 90 днів одразу після завершення терміну подання заявок банками, а також інформації (із зазначенням суми кредиту, процентів за користування ним, строку кредиту) щодо банків, з якими укладено за результатами проведення тендера кредитні договори та договори застави/гарантії за кредитами рефінансування строком понад 90 днів, не пізніше наступного робочого дня після укладення відповідних договорів;
здійснювати перевірку виконання банками-заявниками додаткових умов, передбачених пунктом 1 цієї постанови (з урахуванням висновку Генерального департаменту банківського нагляду щодо банків 1 і 2 групи, а також банків 3 і 4 груп Київського регіону щодо виконання банками-заявниками вимог абзаців третього та четвертого пункту 1 цієї постанови);
протягом дії договорів за кредитами рефінансування шляхом проведення тендера з підтримання ліквідності банків строком понад 90 днів здійснювати моніторинг діяльності банків-позичальників (щодо банків 3 і 4 груп, крім банків Київського регіону) на предмет виконання ними умов, передбачених у пункті 2 цієї постанови (у тому числі шляхом проведення інспекційних перевірок). У разі виявлення факту порушення цих умов розглядати питання щодо використання Національним банком України права на розірвання кредитного договору в односторонньому порядку на засіданні Комісії з питань нагляду та регулювання діяльності банків при територіальному управлінні Національного банку України (далі – Комісія при територіальному управлінні). Про прийняте Комісією при територіальному управлінні рішення і вжиті для його виконання заходи повідомляти Генеральний департамент банківського нагляду;
у разі виявлення факту порушення порядку формування обов’язкових резервів повідомляти Генеральний департамент банківського нагляду.
4. Генеральному департаменту банківського нагляду (Ткаченко О. О.) (щодо банків 1 і 2 групи, а також банків 3 і 4 груп Київського регіону):
не пізніше наступного робочого дня після отримання заявок банків на участь у тендері з підтримання ліквідності банків строком понад 90 днів готувати та надсилати відповідному територіальному управлінню Національного банку України висновок щодо виконання банками-заявниками вимог абзаців третього та четвертого пункту 1 цієї постанови;
протягом дії договорів за кредитами рефінансування шляхом проведення тендера з підтримання ліквідності банків строком понад 90 днів здійснювати моніторинг діяльності банків-позичальників на предмет виконання ними умов, передбачених у пункті 2 цієї постанови (у тому числі шляхом проведення інспекційних перевірок). У разі виявлення факту порушення цих умов уносити пропозицію щодо використання Національним банком України права на розірвання кредитного договору в односторонньому порядку на розгляд Комісії Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків (далі – Комісія). Про прийняте Комісією рішення повідомляти відповідне територіальне управління Національного банку України для подальшої роботи.
5. Департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання та нагляду (Іваненко Н. В. ) протягом п’яти днів з дати підписання цієї постанови підготувати зміни до Положення про Комісію Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків і Комісію з питань нагляду та регулювання діяльності банків при територіальному управлінні Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 26.10.2007 № 395 (зі змінами), у частині виконання Комісією/Комісією при територіальному управлінні функцій, передбачених пунктами 3 – 4 цієї постанови.
6. Затвердити Зміни до Технічного порядку проведення Національним банком України операцій з банками, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 30.04.2009 № 260 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 22.06.2012 № 262), що додаються.
7. Генеральному департаменту інформаційних технологій та платіжних систем (Синявська Н. Б.) протягом тижня з дати підписання цієї постанови доопрацювати програмно-технологічне забезпечення «КредЛайн» з метою сприяння забезпеченню виконання структурними підрозділами Національного банку України та банками України вимог цієї постанови.
8. Генеральному департаменту грошово-кредитної політики (Щербакова О. А.) довести зміст цієї постанови до відома Генерального департаменту банківського нагляду, Генерального департаменту інформаційних технологій та платіжних систем, Департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання та нагляду, Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку, територіальних управлінь та Операційного управління Національного банку України, а також банків України для керівництва в роботі.
9. Контроль за виконанням цієї постанови залишаю за собою.
Голова С. Г. Арбузов
Інд. 29-1
|
|
46
|
- 13:17 Bitget представила масштабні оновлення GetAgent із розумнішими відповідями та безкоштовним доступом для всіх користувачів
- 13:14 Хардфорк Fusaka в Ethereum та підготовка до запуску токена SKR від Solana Mobile: що нового
- 12:06 Гнучкий курс від МВФ: Девальвація гривні та можливі наслідки (відео)
- 10:30 Курс валют: Долар в обмінниках подешевшав на 5 копійок
- 10:01 Середній офіційний курс гривні у листопаді послабився до долара на 1,1%, до євро — на 0,4% — НБУ
- 08:29 Мільярдери охололи до акцій США: Капітал перетікає в Азію та реальні активи
- 4.12.2025
- 18:34 25% українців стали зароблять менше у 2025 році — опитування Viber
- 17:28 Долар та євро подорожчали на міжбанку
- 17:01 НБУ продовжує зміцнювати гривню
- 16:34 Податкова розповіла, навіщо потрібно завжди вимагати фіскальний чек і де його перевірити на справжність


Коментарі - 7